Kuldīgas novada mājražotājiem – trešais veikals

kuldigas labumi
Foto: Kristīne Duļbinska

Mājražotāju kooperatīvs “Kuldīgas labumi” 4. novembrī atvēra jau trešo tirdzniecības vietu. Trešais veikals, kur varēs iegādāties Kuldīgas novada mājražotāju saražotās preces, atrodas Ventspilī, Lielajā prospektā 34, un nu “Kuldīgas labumu” produkciju iespējams iegādāties gan Kuldīgā, gan arī abās lielākajās Kurzemes pilsētās – Liepājā un Ventspilī.

Kooperatīva valdes priekšsēdētāja Gunita Štrenberga ir gandarīta, ka kooperatīvam ir izdevies paplašināt savu darbību un pusgada laikā atvērt jau otro tirdzniecības vietu. “Tas veicina mājražotāju attīstību. Ļoti gaidām savā pulkā ventspilniekus. Mūs jau ir uzrunājuši daži ražotāji,” pastāstīja G. Šternberga.

kuldigas labumi 2

Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Ventspils biroja vadītāja Īrisa Roze-Posuma veikala atklāšanā sacīja, ka viņai ir prieks par to, ka “tagad mūsu industriālajā, vējainajā kuģu un ostas pilsētā būs tāda Kuldīgas šarma oāze”. Viņa atgādināja, ka daudzi ventspilnieki sestdienās brauc uz Kuldīgu pastaigāt pa gājēju ielu un baudīt Kuldīgas šarmu. “Man ir prieks, ka tagad Kuldīgas šarmu varēsim baudīt katru dienu. Mudināsim savus mājražotājus sadarboties,” sacīja Ī. Roze-Posuma.

Savukārt LLKC Kuldīgas biroja vadītāja Daiga Mellere atcerējās kooperatīva veidošanas pirmsākumus un to, ka jau toreiz bijusi ticība, ka viss būs, un sapņi. “Tas nozīmē – ja tev ir sapnis un tu uz to ej, tad jau tu aiziesi. Milzīgs prieks par to, ko ir izdarījusi kooperatīva valde un mājražotāji. Esam pierādījuši, ka varam būt vienoti,” sacīja D. Mellere.

kuldigas labumi 3

Visbeidzot, kooperatīva vadību apsveikt bija ieradies Latvijas lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas valdes loceklis Sandris Bēča. Viņš uzsvēra, ka mājražošana pēdējā desmitgadē kļuvusi par topa nozari mazo ražotāju un amatnieku vidū, bet kooperatīvs “Kuldīgas labumi” saucams par pionieri šajā nozarē, kooperācijā tieši mājražotāju apvienošanas jomā. “Asociācija ir gandarīta, ka jums tik veiksmīgi izdodas savus biedrus attīstīt un atbalstīt,” sacīja S. Bēča, novēlot piesaistīt arvien vairāk interesentu un jaunus biedrus.

Mājražotāju kooperatīvs “Kuldīgas labumi” dibināts 2014. gadā ar Kuldīgas novada pašvaldības atbalstu. Šobrīd kooperatīvā darbojas 36 biedri. Kooperatīvam ir arī interneta veikals.

kuldigas labumi 4

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav