Kuldīgā atver publiskās ārtelpas āra kafejnīcām

terase
Foto: Ričards Sotaks

Publiskās ārtelpas Kuldīgā atvērs āra kafejnīcām – tā noteikusi Kuldīgas novada pašvaldība, lai atbalstītu uzņēmējus, kuriem nepieciešams vairāk telpas galdiņu izvietošanai. Šāda kārtība būs spēkā 2020. gada tūrisma sezonā, bet ne ilgāk kā līdz 2020. gada 31. decembrim.

Uzņēmēji aptaujā pauduši viedokli, ka viņiem esošo telpu un āra terašu ietvaros trūkst vietas galdiņu izvietošanai, lai varētu apkalpot viesus laikā, kad jāievēro valdības noteiktie sociālās (fiziskās) distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumu nosacījumi.

“Kuldīgas vecpilsēta ir ideāla vieta, kur attīstīt viesmīlības biznesu. Ikviens būs pamanījis, ka pēdējo gadu laikā Kuldīgā tiek atvērtas arvien jaunas kafejnīcas, radot mūsu pilsētas vēsturiskajā centrā vēl omulīgāku gaisotni. Lai ievērotu jaunās sabiedrības veselības prasības, mēs kā pašvaldība atļausim mazajam un vidējam biznesam apdzīvot daudz plašāku pilsētvides telpu nekā līdz šim ierasts, tā radot iespēju iedzīvotājiem un pilsētas viesiem droši baudīt kafejnīcu piedāvājumu un kopējo vecpilsētas atmosfēru,” saka Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa.

Paredzēts, ka galdiņus klientu apkalpošanai, neizbūvējot terases, ārpus telpām kafejnīcas drīkstēs izvietot Rātslaukumā, Liepājas un Pils ielā, ierīkojot galdiņus tiešā piesaistē kafejnīcas  vai restorāna patstāvīgajai tirdzniecības vietai.

Vienlaikus būs jānodrošina gājējiem paredzētā zona un operatīvā transporta koridori, ko aizliegts bloķēt ar labiekārtojuma elementiem. Katras darba dienas beigās uzņēmējiem būs jānovāc tirdzniecības vietas mēbeles un labiekārtojuma elementi (galdiņi, krēsli) vai jānovieto tie ēkas tuvumā.

Lai saņemtu atļauju izvietot galdiņus publiskajā ārtelpā, uzņēmējiem būs jāvēršas ar iesniegumu Kuldīgas novada pašvaldības Būvvaldē, lai saskaņotu tirdzniecības vietas vai tirdzniecības organizēšanas vietas atrašanos, iekārtošanu, vizuālā izvietojuma un estētiskā noformējuma skici.