Kuldīgā atver publiskās ārtelpas āra kafejnīcām

terase
Foto: Ričards Sotaks

Publiskās ārtelpas Kuldīgā atvērs āra kafejnīcām – tā noteikusi Kuldīgas novada pašvaldība, lai atbalstītu uzņēmējus, kuriem nepieciešams vairāk telpas galdiņu izvietošanai. Šāda kārtība būs spēkā 2020. gada tūrisma sezonā, bet ne ilgāk kā līdz 2020. gada 31. decembrim.

Uzņēmēji aptaujā pauduši viedokli, ka viņiem esošo telpu un āra terašu ietvaros trūkst vietas galdiņu izvietošanai, lai varētu apkalpot viesus laikā, kad jāievēro valdības noteiktie sociālās (fiziskās) distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumu nosacījumi.

“Kuldīgas vecpilsēta ir ideāla vieta, kur attīstīt viesmīlības biznesu. Ikviens būs pamanījis, ka pēdējo gadu laikā Kuldīgā tiek atvērtas arvien jaunas kafejnīcas, radot mūsu pilsētas vēsturiskajā centrā vēl omulīgāku gaisotni. Lai ievērotu jaunās sabiedrības veselības prasības, mēs kā pašvaldība atļausim mazajam un vidējam biznesam apdzīvot daudz plašāku pilsētvides telpu nekā līdz šim ierasts, tā radot iespēju iedzīvotājiem un pilsētas viesiem droši baudīt kafejnīcu piedāvājumu un kopējo vecpilsētas atmosfēru,” saka Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa.

Paredzēts, ka galdiņus klientu apkalpošanai, neizbūvējot terases, ārpus telpām kafejnīcas drīkstēs izvietot Rātslaukumā, Liepājas un Pils ielā, ierīkojot galdiņus tiešā piesaistē kafejnīcas  vai restorāna patstāvīgajai tirdzniecības vietai.

Vienlaikus būs jānodrošina gājējiem paredzētā zona un operatīvā transporta koridori, ko aizliegts bloķēt ar labiekārtojuma elementiem. Katras darba dienas beigās uzņēmējiem būs jānovāc tirdzniecības vietas mēbeles un labiekārtojuma elementi (galdiņi, krēsli) vai jānovieto tie ēkas tuvumā.

Lai saņemtu atļauju izvietot galdiņus publiskajā ārtelpā, uzņēmējiem būs jāvēršas ar iesniegumu Kuldīgas novada pašvaldības Būvvaldē, lai saskaņotu tirdzniecības vietas vai tirdzniecības organizēšanas vietas atrašanos, iekārtošanu, vizuālā izvietojuma un estētiskā noformējuma skici.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
 • Obligāts>Neobligāts

  Tikai cilvēkam bez gaumes var patikt tāda būda.Pilsēta kura cīnās pret pakešu logiem un durvju jumtiņiem(nadziņiem) no plastmasas nav piedodama šāda pamesta mazdārziņa paskata būda pašā vecpilsētas sirdī.Tad jau vajag atļaut arī plastmasas pakešu logus.

  25.05.2020 12:12:58
 • Neobligāts

  Daudziem cilvēkiem savukārt patīk tā siltumnīca! Un arī man patīk!

  24.05.2020 16:16:29
 • Obligāts

  Tieši tā,cik gadus tāda siltumnīca var būt kā pagaidu būve,cik par viņu tiek maksāts NĪN? Īsti normāli tas nav ka cauru gadu tas briesmonis tur stāv bet ja jau tam par katru cenu tur jāstāv un jābojā panorāma tad lai ir kā pilsētas lāsts.

  23.05.2020 2:02:32
 • Jana

  Paldies Dievam, tā atbaidošā siltumnīca vismaz šogad nemaitās skatu

  22.05.2020 18:18:44