Atbalsta uzņēmējus, samazinot nomas maksu

Foto: Den Marino

SIA “Kuldīgas komunālie pakalpojumi” ārkārtējās situācijas dēļ grūtībās nonākušajiem komersantiem sniedz atbalstu, atbrīvojot vai samazinot maksu par telpu nomu, pamatojoties uz atbilstību noteiktajiem kritērijiem un nomnieka iesniegumu.

SIA “Kuldīgas komunālie pakalpojumi” lūgumu neaprēķināt nomas maksu par telpām līdz 21. aprīlim saņēmusi no 15 uzņēmējiem. Tomēr četri no šiem komersantiem nevarēs saņemt nomas maksas atlaidi, jo neatbilst noteikumos “Par publiskas personas un publiskas personas kontrolētas kapitālsabiedrības mantas nomas maksas atbrīvojuma vai samazinājuma piemērošanu sakarā ar Covid-19 izplatību” noteiktajiem kritērijiem.

Kapitālsabiedrība atbalstu sniedz saistībā ar Covid-19 izplatības radītajām sekām uzņēmējiem atbilstoši 2. aprīlī Ministru kabinetā pieņemtajiem noteikumiem. Atbalsts tiks noteikts par periodu no 2020. gada 12. marta līdz dienai, kad spēku zaudēs likums “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību”.

Kritēriji paredz, ka komersanta ieņēmumi no saimnieciskās darbības 2020. gada martā vai aprīlī, salīdzinot ar attiecīgo mēnesi 2019. gadā, ir samazinājušies vismaz par 30%, bet, ja komersants saimniecisko darbību sācis 2019. gada martā vai vēlāk, tā ieņēmumi no saimnieciskās darbības 2020. gada martā vai aprīlī ir samazinājušies vismaz par 30%, salīdzinot ar vidējo mēneša ieņēmumu no saimnieciskās darbības apmēra laika periodā līdz 2020. gada 29. februārim.

Tāpat kritērijos noteikts, ka komersantam uz iesnieguma iesniegšanas brīdi nav Valsts ieņēmumu dienesta administrēto nodokļu parādu, kas pārsniedz 1000 eiro, nav maksātnespējas procesa, komersantam pēdējā gada laikā nav bijušas būtiskas neizpildītas līgumsaistības pret iznomātāju, tas ir, trīs vai vairāk nomas maksas vai citu maksājumu kavējumi. Ja kavējumi ir bijuši, uz 2020. gada 29. februāri ir dzēstas visas parādsaistības pret iznomātāju vai norēķini pilnā apmērā veikti saskaņā ar iznomātāja saskaņoto parādu atmaksas grafiku.

Nomas maksas samazinājums tiks piemērots atbilstoši komersanta (nomnieka) ieņēmumu no saimnieciskās darbības procentuālajam samazinājumam, bet nepārsniedzot 90% no nomas līgumā noteiktās nomas maksas.

Atbalsta saņemšanas izvērtēšanai nomnieki tiek aicināti SIA “Kuldīgas komunālie pakalpojumi” e-pastā Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. iesūtīt iesniegumu un apliecinājumu atbilstībai noteikumos minētajiem kritērijiem.

Neskaidrību gadījumā lūdzam zvanīt pa tālruni 6332196, jo, pamatojoties uz valstī izsludināto ārkārtas situāciju Covid-19 izplatības dēl, uzņēmums nepieņem apmeklētājus klātienē Klientu apkalpošanas zālē Pilsētas laukumā 2, Kuldīgā.

  • Izprotot sarežģīto situāciju un atbalstot komersantus, kas iepriekš godprātīgi pildījuši savas saistības pret pašvaldību, kā arī godprātīgi maksājuši valstī noteiktos nodokļus, Kuldīgas novada Domes deputāti 26. marta Domes sēdē nolēma pilnībā vai daļēji atbrīvot no nomas maksas maksāšanas uz laiku, kamēr valstī noteikta ārkārtas situācija, tos komersantus, kas iznomā īpašumu no Kuldīgas novada pašvaldības, tās iestādēm, aģentūrām un kapitālsabiedrībām.
  • Nomas maksas samazinājums piemērots šādiem komersantiem: SIA “Alekšupīte” (Baznīcas iela 5), SIA “Tonis Kuldīga” (Baznīcas iela 9), SIA “Saules ieleja 3” (Dzirnavu iela 18), SIA “ArktikaG” (Liepājas iela 3), SIA “ERES” (Liepājas iela 8), SIA “Euroskor Latvijā” (Liepājas iela 14), SIA “ROMS K” (Liepājas iela 14, Pilsētas laukums 3), SIA “HL Dizains” (Liepājas iela  37), SIA “Foto AC” (Pilsētas laukums 3) un Artai Polei (Pilsētas laukums 4).

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav