Palielinās interese par LIAA Kuldīgas biznesa inkubatoru un tā sniegto atbalstu

magnetic

Šī gada pavasara uzsaukumā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Kuldīgas biznesa inkubatorāir uzņemti pieci jauni uzņēmumi inkubācijā, pārstāvot kokapstrādes, tekstilmateriālu apstrādes un IT nozares, un 15 biznesa ideju autori pirmsinkubācijā.

Šobrīd LIAA Kuldīgas biznesa inkubatorā ir 49 dalībnieki, kuri pārstāv Kuldīgas, Skrundas, Alsungas, Saldus un Aizputes novadus. 34 atrodas inkubācijas un 15 – pirmsinkubācijas atbalsta programmā. Inkubators ar 50% atbalstu ir līdzfinansējis un turpina līdzfinansēt 145 pieteiktos grantus pakalpojumiem, aprīkojuma un izejvielu iegādei un virkni pakalpojumu, no kuriem populārākie ir telpu noma, grāmatvedība un mārketings.

Pirmsinkubācijā jaunuzņemtie biznesa ideju autori ir uzsākuši sešu mēnešu pirmsinkubācijas programmu, kas tiem sniedz visu nepieciešamo savas biznesa idejas attīstīšanai. Tās ir LIAA Biznesa inkubatoru PINK skolas apmācības par dažādām ar uzņēmējdarbību saistītām tēmām, kas ļauj notestēt biznesa idejas dzīvotspēju, izstrādājot biznesa plānu ar finanšu plūsmu un radot savu minimāli dzīvotspējīgo produktu.

Inkubācijas dalībnieki bez līdzfinansējuma saņem zināšanas, kas palīdz veicināt pārdošanu un eksportu, tostarp nozares ekspertu konsultācijas, iespēju izmantot kopstrādes telpas ar biroja aprīkojumu ikdienas darbam un dalība inkubatora kopienā, kas ir vērtīgs dažādo nozaru, zināšanu, pieredzes un kontaktu apkopojums.

LIAA Kuldīgas biznesa inkubatora dalībnieki turpina pārstāvēt ļoti daudz un dažādas uzņēmējdarbības nozares. Kā līderi ir izvirzījusies apģērbu ražošana (no zīdaiņiem līdz pieaugušajiem) un kokapstrāde, kam seko pārtikas produktu ražošana (ēdieni un dzērieni), pakalpojumi (ēdināšana, naktsmītnes, pasākumu noformēšana, interjera dizains, apdruka) rotas, aksesuāri, IT un citi.

Septembrī tiks izsludināta jauna uzņemšana inkubācijas un pirmsinkubācijas atbalsta programmās. Ņemot vērā arvien pieaugošo interesi, ikviens interesents tiek aicināts pieteikties konsultācijai, lai varētu jau laikus un kvalitatīvi sagatavoties uzņemšanai un kļūt par LIAA Kuldīgas biznesa inkubatora dalībnieku.

LIAA Biznesa inkubatoru mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu uzņēmumu izveidi un attīstību, nodrošināt fiziskas personas un uzņēmumus ar uzņēmējdarbības uzsākšanai vai idejas attīstīšanai nepieciešamo vidi, kopstrādes telpu, jauno uzņēmēju kopienu, konsultācijām, mācībām, tīklošanās pasākumiem par vispārīgiem uzņēmējdarbības jautājumiem, mentoru atbalstu un līdzfinansējumu biznesa attīstībai. LIAA Biznesa inkubatori tiek finansēti ERAF projekta “Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators” ietvaros.

Vairāk par LIAA biznesa inkubatoriem: http://inkubatori.magneticlatvia.lv

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav