Kuldīgas restorāns “Bangert’s” iekļuvis Latvijas labāko restorānu TOP 30

“Bangert’s”, restorāns, Kuldīga
Publicitātes foto

Kuldīgas restorāns “Bangert’s, kas 2019. gada vasaras sākumā svinēs piecu gadu jubileju, ierindojies 26. vietā starp labākajiem TOP 30 restorāniem Latvijā. Labāko restorānu sarakstu Latvijā veido Rīgas Tūrisma attīstības birojs un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar partneriem un, piesaistot kompetentus ārvalstu ekspertus.

Trīsdesmit labāko restorānu noskaidrošana notika vairākos posmos. Vispirms norisinājās restorānu nozares balsojums, kurā savu viedokli pauda vairāk nekā 200 Latvijas restorānu nozares profesionāļi. Pēc rezultātu apkopošanas tika atlasīti 60 restorāni visā Latvijā, kurus trīs kārtās vērtēja pieredzējusi ārvalstu žūrija. Pirmajā kārtā Igaunijas un Lietuvas šefpavāri novērtēja 60 Latvijas restorānus, otrajā kārtā ārvalstu eksperti vērtēja 50, bet trešajā kārtā – 40 labākos restorānus. Otrās un trešās kārtas žūriju veidoja 23 šefpavāri, restorānu kritiķi un viesmīlības jomas eksperti no 8 valstīm – Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Nīderlandes, Dānijas, Ungārijas, Norvēģijas un Polijas. 

Apmeklējot un novērtējot restorānus, žūrijas pārstāvji katram restorānam piešķīra punktus par ēdieniem, dzērieniem, apkalpošanu un atmosfēru. Maksimālais punktu skaits, ko restorāns varēja iegūt, ir 200 punkti (80 punkti par ēdienu, 40 punkti par apkalpošanu, 40 punkti par dzērieniem un 40 punkti par atmosfēru). Žūrijas pārstāvji darbu veica individuāli, un restorāni par viņu apmeklējumiem nebija informēti.

Projekta līdzautors Normunds Norenbergs pauž gandarījumu, ka uz Latviju izdevies atvest pieredzējušus ārvalstu šefpavārus: “Lielākā daļa žūrijas pārstāvju Latvijā viesojās pirmo reizi, un viņiem līdz šim nebija priekšstata par mūsu restorānu līmeni. Katrs restorāns tika izvērtēts, ņemot vērā tā koncepciju, kā rezultātā esam ieguvuši neatkarīgu Latvijas restorānu nozares vērtējumu.”