Apbalvoti Kuldīgas novada uzņēmēji un amatnieki

uznemeji
Foto: Ieva Benefelde

18. janvārī svinīgā pasākumā Kuldīgas Jauniešu mājā sveica labākos aizvadītā gada uzņēmējus un amatniekus Kuldīgas novadā.Kuldīgas novada pašvaldības rīkotā konkursa “Kuldīgas novada uzņēmēju un amatnieku gada balva 2018” žūrija no iedzīvotāju iesniegtajiem priekšlikumiem turpmākai dalībai konkursā izvirzīja 39 pretendentus astoņās nominācijās. Žūrijas dalībnieki apciemoja pretendentus, lai uzzinātu vairāk par viņu darbu. Papildus tika apkopota informācija par lielākajiem ziedotājiem un lielākajām ieguldītajām investīcijām novada teritorijā un apstiprināti kopskaitā septiņi pretendenti divās nominācijās “Mecenāts 2018” un “Investīcija 2018”.

Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa, uzrunājot pasākuma dalībniekus, pašvaldības vārdā no sirds pateicās uzņēmējiem par viņu veikto darbu, par ieguldīto enerģiju, nomaksātajiem nodokļiem. “Man jums gribas novēlēt – lai jums vienmēr dzīvē pietiek prasmes sarunāties un sadzirdēt tos cilvēkus, kas pie jums strādā, viņu vajadzības. Un prast viņiem arī pastāstīt par to, ko jūs darāt un kāpēc šis darbiņš ir svarīgs. Jo, skatoties uz mūsdienu pasauli, to kas notiek latvijā un arī ārpus Latvijas, arvien vairāk redzam, ka sarunāšanās prasme, prasme vienam otru sadzirdēt ir ļoti svarīga, lai mēs varētu dzīvot labāk,” sacīja I. Bērziņa, novēlot uzņēmējiem veiksmi arī turpmākajā darbā.

Nominācijā “Zaļā saimniecība 2018” apbalvojumu saņēma Ilonda Reita, bioloģiskā  vides un veselības saimniecība Rendas pagastā ZS “UPMAĻI”, bioloģiskā saimniecība Gudenieku pagastā ZS “APLOKI” un mājražotāja Ilona Kricka Krauja – bioloģiskā saimniecība “Klintis” Rendā.

Nominācijā “Ražotājs 2018” apbalvoja Vārmes ZS “Garīši”, SIA “Energoparks”, kokapstrādes uzņēmumu SIA “VĒVERS”, apģērbu ražošanas uzņēmumu SIA “KULDĪGAS TEKSTILS” un IK “G. Matroža kokzāģētava”.

Nominācijā “Pakalpojums 2018” sumināja ārsti Dagmāru Veldrumu, SIA “Modra autoskola”,  veikalu “Akcents” , SIA “Līgas Vaļģes ārsta prakse” un solāriju studiju “Vanella”.

Nominācijā “Amatnieks 2018” sveica šuvēju Ritu Morozovu, amatnieci Aritu Svenču, audējus Ziedoni un Ināru Āboliņus, kuri izveidojuši ģimenes uzņēmumu SIA “Audēju darbnīca”, Matīsa Meikes galdniecības uzņēmumu SIA “Nordvalde” un frizieri Andri Bergmani.

Nominācijā “Tūrisma uzņēmējs 2018” apbalvoja Strausu fermu SIA “NORNIEKI” Snēpeles pagastā, Ēdoles pili, apartamentus “Kuldīgas Pilsdzirnavas”, Maras muižu Turlavas pagastā un ZS “Polīši” atpūtas bāzi “Polīši” Rumbas pagastā.

Savukārt nominācijā “Debija 2018” sveica “Rezidence Kafe “Venta””, kafejnīcu “The Marmalade”, bioloģiskās pārtikas bērniem ražotāju SIA “Lat Food LP”, SIA “Pilskrogs”, kas sniedz ēdināšanas pakalpojumus Ēdoles pilī, un I. Knupkes Īvandes pagasta zemnieku saimniecību “Paegļi”.

Nominācijā “Ilgtspējīgākais uzņēmums 2018” sumināja veikalu “Pie Jura”, SIA “Dz. Ozoliņas zobārstniecības kabinets”, SIA “AMAZONE”, SIA “JK” un Rūtas Lindbergas IK “RŪTA”.

Visbeidzot, nominācijā “Mentors 2018” apbalvojumu saņēma V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas karjeras konsultante Guntra Krūkliņa, jauno žurnālistu skolas vadītāja, laikraksta “Kurzemnieks” žurnāliste un literārā redaktore Dina Poriņa, “Meža ABC” projekta idejas autore, organizatore un vadītāja Sigita Vaivade, uzņēmēja Baiba Mikāla, kura līdzdarbojas Kuldīgas biznesa inkubatora konsultatīvajā komisijā, un pedagoģe, bijusī “Junior Achievement Latvija” koordinatore Kuldīgā Indra Iveta Gaile.

Nominācijā “Mecenāts 2018” atzinības tika piešķirtas trim uzņēmumiem – SIA “Saldus ceļinieks”, SIA “Rietumu nafta” un SIA “SilJa”. Savukārt nominācijā “Investīcija 2018” tika sumināti četri pretendenti – AS “Latvijas finieris”, SIA “Stiga RM”, SIA “Palleteries” un Turlavas pagasta M. Brantevica ZS “Ploces”.

Pretendentu pieteikšana konkursam norisinājās pērn rudenī. Dalībai konkursā bija iespējams pieteikt uzņēmumus (uzņēmējus), kuru saimnieciskā darbība norit Kuldīgas novada teritorijā neatkarīgi no juridiskā statusa un darbības nozares, individuālā darba veicējus, kuri reģistrējuši un veic saimniecisko darbību Kuldīgas novadā, uzņēmumus un to struktūrvienības, kas Kuldīgas novada teritorijā veic saimniecisko darbību, bet reģistrētas citur, kā arī amatniekus, kuri ir fiziskas personas un var būt arī citu uzņēmumu darbinieki.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav