Kooperatīvam “Kuldīgas labumi” – veicināšanas balva Zemkopības ministrijas konkursā “Sējējs 2018”

labumi
Foto: Zemkopības ministrijas arhīvs

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “Kuldīgas labumi” saņēmusi veicināšanas balvu Zemkopības ministrijas rīkotajā konkursā “Sējējs” nominācijā “Gada veiksmīgākā kopdarbība”. Svinīgajā pasākumā apbalvojumu saņēma kooperatīva vadītāja Gunita Šternberga.

Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa ir gandarīta par kooperatīva darbības novērtējumu valsts mērogā. “Kooperatīvs “Kuldīgas labumi”, kas darbojas jau vairāk nekā četrus gadus, ir ļoti nozīmīgs vietējiem mājražotājiem, kuriem tā ir laba iespēja savu ražojumu pārdošanai. To, ka šāds kooperatīvs ir vajadzīgs, pierāda gan daudzie pircēji, kas izrāda interesi par mājražotāju precēm, gan viesi no citām pašvaldībām, kuri iepazīstas ar kuldīdznieku pieredzi un savās pilsētās dibina līdzīgus kooperatīvus. Priecājos par kooperatīva sekmīgo darbu un novēlu novada mājražotājiem arvien plašāku pircēju loku un radošas idejas jauniem produktiem,” pauž I. Bērziņa.

Kooperatīvs “Kuldīgas labumi” darbojas kopš 2014. gada. Tas apvieno ap 30 biedru, piedāvājot ne tikai gaļas, piena un citus uzturā lietojamus produktus, bet arī amatniecības izstrādājumus. Kooperatīvam laika gaitā pievienojas arī jauni ražotāji.

Kooperatīva biedru ražojumi gan novada iedzīvotājiem, gan viesiem ērti pieejami kooperatīva veikaliņā Kuldīgā, Pilsētas laukumā 7A. Mājražotāju ražojumi bieži kuldīdzniekiem kalpo kā laba dāvana, braucot ciemos uz citām Latvijas pilsētām un novadiem vai ārvalstīm. Arī daudzi tūristi izvēlas apciemot “Kuldīgas labumu” veikaliņu, lai iegādātos kaut ko garšīgu vai skaistu par piemiņu no Kuldīgas.

Kooperatīvs regulāri piedalās dažādos pieredzes braucienos, ekskursijās, gadatirgos un gan Latvijas, gan Eiropas mēroga izstādēs, nesot Kuldīgas novada vārdu pasaulē un iepazīstinot ar novada mājražotāju precēm arī ārvalstīs.

Zemkopības ministrija konkursu “Sējējs” rīko jau 25 gadus.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav