Uzņēmējus aicina izmantot iespēju saņemt ES finansējumu un audzināt sev darbinieku jau skolas solā

ideja
Publicitātes foto.

Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) sadarbībā ar uzņēmējiem un profesionālajām izglītības iestādēm īsteno projektu “Profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu dalība darba vidē balstītās mācībās un mācību praksēs uzņēmumos”, ko finansiāli atbalsta Eiropas Savienības Sociālais fonds.

Projekta mērķis ir palielināt kvalificētu profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu skaitu pēc to dalības darba vidē balstītās mācībās vai mācību praksē uzņēmumā. Pirmā projekta daļa ir darba vidē balstītu mācību īstenošana. Uzņēmēji, vienojoties ar profesionālajām izglītības iestādēm (PII), var īstenot darba vidē balstītas mācības un saņemt būtisku finansiālu atbalstu. Otra projekta daļa ir prakses, kuras jau īstenojuši uzņēmēji sadarbībā ar profesionālajām izglītības iestādēm, taču tagad būs iespēja saņemt ESF finansējumu. Uzņēmējiem, kuri iesaistās projektā un īsteno mācību prakses, vairs nebūs jāaizpilda daudz dažādu dokumentu, bet gan tikai prakses beigās jāsagatavo rēķins, lai saņemtu finansiālu atbalstu.

Kāpēc uzņēmumiem iesaistīties projektā?

Jau vairāku desmitu gadu garumā dzirdam, ka uzņēmēji nav apmierināti ar profesionālo skolu audzēkņu/absolventu prasmēm. LDDK ir apkopojusi vairāku nozaru viedokļus, kā uzlabot profesionālās izglītības kvalitāti – uzņēmēji tiek iesaistīti programmu izstrādē, piedalās eksāmenu norisē un vērtēšanā. Nākamais loģiskais solis ir darba devēju dalība mācību procesā savos uzņēmumos, uzlabojot audzēkņiem tās prasmes, kuras nepieciešamas ātri mainīgajā ekonomikā.

Uzņēmējs, īstenojot darba vidē balstītas mācības, var saņemt kompensāciju: līdz 225 EUR mēnesī par viena audzēkņa apmācīšanu, līdz 225 EUR par individuālo aizsardzības līdzekļu iegādi un citiem izdevumiem, kas saistīti ar audzēkņa darba aizsardzības nodrošināšanas izdevumiem uzņēmumā.

Īstenojot prakses, uzņēmējs var saņemt kompensāciju: līdz 120 EUR par vienu praksi vienam audzēknim, līdz 225 EUR par individuālo aizsardzības līdzekļu iegādi un citiem izdevumiem, kas saistīti ar audzēkņa darba aizsardzības nodrošināšanas izdevumiem.

Projekts ir labs atbalsta instruments, lai uzņēmumā nodrošinātu papildu finansējumu darbiniekam, kurš apmāca audzēkni gan tad, ja uzņēmums īsteno darba vidē balstītas mācības, gan tad, ja uzņēmums īsteno prakses. Tāpat no projekta līdzekļiem tiek sniegts finansiāls atbalsts, lai uzņēmums audzēkni varētu nodrošināt ar individuālajiem darba aizsardzības līdzekļiem. Par projekta līdzekļiem ir  iespēja veikt arī audzēkņa apdrošināšanu, segt obligātas veselības pārbaudes un medicīnas grāmatiņas izdevumus, veikt vakcināciju pret ērču encefalītu, ja tas nepieciešams prakses laikā. Projektā ir piešķirts arī finansējums, lai audzēknis varētu nokļūt uzņēmumā, kurā īsteno darba vidē balstītas mācības vai praksi.

Kurzemes reģionā DVB mācībās šobrīd iesaistījušies ap 200 audzēkņu – no Liepājas Valsts tehnikuma, Vantspils Valsts tehnikuma un Saldus tehnikuma. Praksēs ir ap 600 audzēkņu. Ļoti daudz praktikantu ir no Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumaArī šis tehnikums ar šo mācību gadu uzsāk īstenot darba vidē balstītas mācības. Piedaloties projektā, iegūst visas iesaistītās puses, jo projekts dod atbalstu gan uzņēmējiem, kuri praktikantu veido par savu darbinieku, gan profesionālajām skolām, kuras audzēkņus sagatavo darba dzīvei un rada par savas jomas profesionāļiem.

Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma direktora vietniece praktiskajās mācībās Astrīda Zeile: “Jau vairāku gadu garumā  mūsu tehnikumam izveidojusies veiksmīga  sadarbība ar daudziem Kuldīgas un apkārtējo novadu uzņēmumiem, tāpēc vēlos pateikt paldies visiem esošajiem prakšu nodrošinātājiem,  īpaši SIA “IMA autoserviss”, SIA “Laimdotas” un viesnīcas - restorāna “Jēkaba sēta” vadītājiem un darbiniekiem, kuri darbā ar praktikantiem parādījuši īpašu ieinteresētību un pedagoga talantu. Iedrošinu nebaidīties nākt uz tehnikumu arī tiem uzņēmējiem, kas tikai domā par iesaisti šajā projektā. Ieguvēji ir gan audzēkņi, kas pabeidzot tehnikumu jau ieguvuši teorētiskās zināšanas un praktiskās prasmes, gan uzņēmēji, kuri savai nozarei sagatavojuši darbinieku. Protams, būtisks ir arī materiālais atbalsts, ko sniedz šis projekts,  jo audzēkņu kvalitatīva apmācība ir laika un darba ietilpīga.”

Par iespējām piedalīties projektā uzņēmēji var interesēties pie LDDK Kurzemes reģiona koordinatores Evijas Kopštāles, tālr. 29119051, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav