Uzņēmēji dalīsies pieredzē par ES atbalstu

ES
Publicitātes foto

Eiropas Savienības līdzfinansējums un atbalsts biznesa ideju īstenošanai ir veicinājis jaunu uzņēmumu veidošanos un izaugsmi visos Latvijas novados. Lai iedvesmotu topošos un esošos uzņēmējus, kā arī saskatītu iespējas ciešākai uzņēmēju, pašvaldību un investīciju institūciju sadarbībai, vēstneši no uzņēmēju vidus informatīvās kampaņas #InvestEU laikā apmeklēs četras Latvijas pilsētas jūlijā un augustā.

“Mērķtiecīga investīciju veicināšana Latvijas reģionos ir nesusi ikvienam acīmredzamu rezultātu – vai tas būtu atjaunots ceļš, sporta halle, skola vai jaunas, modernas rūpnīcas. Tieši vidējie un mazie uzņēmumi veido aktīvu saimniecisko dzīvi, tāpēc kampaņas #InvestEU pasākumos vēlamies parādīt, ka Eiropas Savienības finansējums ir un būs pieejams vērienīgām un mazām biznesa idejām, izglītībai, zaļās enerģijas, lauksaimniecības un transporta nozarēm. Mēs ar #InvestEU informācijas telti pilsētās būsim kopā ar svētku apmeklētājiem, un aicinām satikt mūsu vēstnešus – jaunos uzņēmējus. Esmu pārliecināts, ka uzņēmēju reālie stāsti klātienē ir efektīvs veids kā  dalīties pieredzē un iedvesmoties savu ideju īstenošanai,” pasākumus apmeklēt aicina Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā ekonomists Mārtiņš Zemītis.

Informācijas telts apmeklētājiem būs iespēja tuvplānā ieskatīties konkrētu uzņēmumu piemēros, sākot no dažādu pārtikas produktu ražošanas, dizaina priekšmetu izveidošanas, inovatīvu un radošu stratēģisko spēļu, izzinošu bērnu grāmatu radīšanas, līdz jaunas ražotnes uzcelšanas, infrastruktūras attīstības un jaunu tehnoloģiju veidošanas, kā arī cita veida atbalsta iespējām. Kopdarba telpā ikvienam būs iespēja izgaršot, izpētīt un piedalīties interaktīvā konkursā, pasākuma nobeigumā izlozējot vērtīgas balvas – Latvijā radītos produktus.

Viens no centrālajiem dienas notikumiem būs diskusija par Eiropas Savienības atbalsta gudru un ilgtspējīgu izmantošanu. Diskusijā #InvestSARUNAS runās paši uzņēmēji, pašvaldības pārstāvji, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā speciālisti, sadarbības partneri. Diskusiju varēs vērot arī Facebook tiešraidē, kurā būs iespēja nosūtīt jautājumus neklātienē.

Šis informatīvais un pieredzes apmaiņas pasākums Kuldīgā notiks pilsētas svētku laikā, 20. jūlijā no plkst. 10.00 līdz 16.00, Pilsētas laukumā 2.

Tiešsaistes diskusija no Kuldīgas "Eiropas Savienības finansējums Latvijas uzņēmumu izaugsmei"

Par informatīvo kampaņu #InvestEU

Informatīvo kampaņu par Eiropas Savienības investīcijām un to nozīmi organizē Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā. Tās mērķis ir uzsvērt Eiropas Savienības investīciju un fondu piedāvājumu ļoti dažādu izmēru, darbības profilu un attīstības stadiju uzņēmumiem, produktiem un zīmoliem.

Informatīvās kampaņas #InvestEU vēstneši šogad ir graudaugu brokastu pārslu ražotājs MILZU!, kura ražotne atrodas Kurzemē, Latvijā vadošais vides apsaimniekošanas uzņēmums CLEAN R, dizaina priekšmetu un gaismas burtu ražotājs PIKU no Rīgas, kā arī uzkodu JERSIKAS ČIPSI ražotājs Latgalē. Šiem uzņēmējiem, kuri veiksmīgi izmantojuši Eiropas Savienības atbalstu savu ideju īstenošanā, pievienosies arī citi radošu un veselīgu produktu stāsti – dabas dots DZERAMAIS, spēles BRAINGAMES, grāmatu sērija bērniem KUR RODAS, kā arī Latvijā grauzdēta kafija ROCKET BEAN ROASTERY.

*Pasākumu laikā tiks fotografēts un filmēts. Foto un video materiāli tiks izmantoti publicitātes vajadzībām.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav