Jautājiet mums

Labdien. Esam daudzbērnu ģimenes atbilstošā statusā. Bet neesam maznodrošināta ģimene. Jautājums drīzāk no jautājuma būtības kā tādas. Vai manam bērnam, kurš apmeklē bērnu dārzu, nepienākas pašvaldības atbalsts-brīvpusdienas?

Labdien! Daudzbērnu ģimenes, pamatojoties uz iesniegtu iesniegumu un derīgu Latvijas Goda ģimenes apliecību “3+ Ģimenes karte”, var saņemt pusdienu apmaksu bērnam/-iem, kas apmeklē Kuldīgas novada pirmsskolas izglītības iestādi, ja bērns un viens no likumiskajiem bērna pārstāvjiem ir deklarējies Kuldīgas novadā. Pabalsts tiek pārskaitīts pakalpojuma sniedzējam – saskaņā ar iesniegto rēķinu. Sīkākai informācijai aicinām sazināties ar Kuldīgas novada pašvaldības aģentūru "Sociālais dienests".

23.09.2022 07:25

Labdien. Lūgums izvērtēt ielas apgaismojuma izslēgšanu/ieslēgšanas laikus pagasta centros. Agri nākas iziet uz a/m,ap plkst.4.30 lai mērotu ceļu uz darbu, bet vis pagasta centrs, mājas pagalms ir melnā ogles melnumā! Ierosinājums-ja slēdzat ārā apgaismojumu, tad to darāt uz plkst.23.00, bet ieslēgt to uz 4.00? Kā arī rodas jautājums, vai 100% visi pagastu centri,nakts stundās ir atdalīti no ielu apgaismojuma? Uz kāda principa vadīts ir šis liegums būt apgaismotiem nakts stundās? Kad tiks izbeigta šī pagastu centru ļaužu turēšana melnā tumsā? Varbūt ir vērts rast alternatīvu? Atstājot vismaz pāris laternas ieslēgtas? Veco lampu nomaiņa uz ekonomisku LED lampu nomaiņu?

Labdien! Aicinām sazināties un ar konkrēto pagasta pārvaldes vadītāju, lai risinātu šo situāciju.

23.09.2022 07:28

Kādēļ Skrundā apkures sezonu uzsākas ar dabasgāzi,ja solīja nodrošināt cita veida apkuri?Vai šajos laikos gazi ,ko iepērk par39,74 pārdot par 97,28 nav pārspīlēti?

Labdien! • Apkures sezonu uzsāks Skrundā un Rudbāržu pagastā ar dabas gāzi, jo šobrīd dabas gāzes ir ar viss zemāko cenu, nekā alternatīvais kurināmais (propāna gāze, granulas). Zinot to, ka tirgū esošās dabas gāzes cena ir neadekvāti augsta (~300 eiro/MWh), vasaras periodā tika sagādāta alternatīva apkures sistēmas, gadījumam, ja tiks lauzts esošais līgums par dabas gāzes piegādi (esošajā līgumā maksa par dabas gāzi ir 39,74 eiro/MWh). Jebkurā gadījumā, vadoties no tirgus situācijas, tiks izmantots tas kurināmā veids, kurš būs vislētākais. • Apstiprinātajā tarifā (Skrundā – 97,28) ietilpst pati dabas gāze, dabas gāzes pievada uzturēšanas izmaksas, skaitītāju verifikācija, dabas resursu nodokļi, ūdens patēriņš, kas nepieciešams siltumtrasēm, elektroenerģijas patēriņš katlumājām, darba spēka, tehniskā nodrošinājuma, administrācijas izmaksas, siltumzudumi un vēl daudz saistošu izmaksu.

22.09.2022 11:32

Labdien! Ēdolē,Emīla tirgus dienā,tika sodīti daudzi auto vadītāji, par nepareizu auto atstāšanu pie vecās pienotavas.Nesen braucot cauri Ēdolei nevarēju nevienu stāvēšanas vai apstāšanās aizlieguma zīmi atrast.Vai zīmes tiek izliktas tikai uz pasākumiem? Vai varbūt cits iemesls?

Labdien! Paldies par jautājumu. Jūsu novērojums ir pareizs. Lai nodrošinātu sabiedrisko kārtību un pasākumu apmeklētāju drošību, pasākuma organizators, sadarbībā ar A/S “Latvijas valsts ceļi”, izvērtējot iepriekšējo gadu pieredzi, izstrādā satiksmes ierobežojumus uz pasākuma laiku. Pašvaldības policija iesaka - transportlīdzekļa vadītajam, pirms transportlīdzekļa novietošanas stāvēšanai, pārliecināties par ceļa zīmēm, kuru darbības zonā transportlīdzeklis tiks novietots.

22.09.2022 11:30

Labdien! Gribētu rast skaidrojumu,kāpēc diennakts tumšajā laikā, Mežvaldes ciematā vairs nedeg ielu apgaismojums?Vai pašvaldība nevar vairs samaksāt? Tad kas būs nākamais, ko atslēgsim? Tai pašā laikā,nupat nodotā pašvaldības ēka,priecē vismaz ar 6 gaismas acīm! Manuprāt vajadzētu rast risinājumu,lai apgaismojums ir rīta un vakara stundās,kad iedzīvotāji iet un nāk no darba.

Labdien! Diemžēl bija bojājums elektrotīklā. Informācija saņemta 16.09.2022 pēcpusdienā un pieteikta SIA “Sigma Elektro”. Šodien bojājums ir novērsts. Rumbas pagasta pārvaldes vadītāja Lija Šēle lūdz iedzīvotājiem, ja nedeg gaisma ziņot jau no rīta, lai savlaicīgi var risināt problēmu.

19.09.2022 14:36

Labdien! Kur var iepazīties ar aptaujas rezultātiem par Kuldīgas pilsētas svētku pasākumiem?

Labdien! Mēs priecājamies un augstu novērtējam to, cik daudz cilvēkiem svētki ir svarīgi. Datu apjoms ir ievērojams (gandrīz 1000), un to analīze prasa laiku. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

12.09.2022 15:06

Labdien! Kas notiek Rudbāržos pagasta pārvaldē? Beidzot mums bija tiešām cilvēks kas ar sirdi un dvēseli strādāja kultūrā. Pasākuma apmeklētāji jutās gaidīti, zālē visu laiku bija izstādes. To vajadzēja izēst, lai kultūras darbu strādātu sieviete kura jau ir divos darbos pagastā - sporta organizatore un darbojas ar jauniešiem. Un pietiek ar vakarskolā pabeigtu vidusskolu? Visur tiek prasīta attiecīga izglītība,bet šeit nevajag? Un pie tam var strādāt trīs darbus?

Labdien! Rudbāržu pagasta kultūras darba organizatore pati izvēlējās darbu pārtraukt, iesniedzot iesniegumu par Rudbāržu kultūras darba organizatora pienākumu pildīšanas pārtraukšanu. No 1. septembra kultūras darba organizatora pienākumus Rudbāržu pagastā, amatu apvienošanas kārtībā, pilda sporta darba organizators, nosakot šim speciālistam 1 darba slodzi. Sporta darba organizators Rudbāržu pagasta strādā jau 8 gadus, kuru laikā speciālists sevi ir pierādījis un darbs ir veikts labi un kvalitatīvi.

14.09.2022 12:36

Labdien, vēlos saprast situāciju Skrundas pirmsskolas iestādē. Tātad, vecāki tiek aicināti "samesties" ,ziedot līdzekļus mācību materiāliem- kancelejas preces, zīmuļi un tamlīdzīgi, jo trūkstot līdzekļi elementārām lietām. Jautājums sekojoš- vai tiešām , kopš novadi tika apvienoti, nu jau esošā Kuldīgas novada mazpilsētas ir kļuvušas nesvarīgas , kā nostūri ,kuriem budžetu var tikai " apcirpt " ,bet novada centrā tērēt pa kreisi, pa labi ?!

Labdien! Mācību līdzekļus izglītības programmas izpildei nodrošina izglītības iestāde. Izņēmums ir individuālie mācību līdzekļi, piemēram, penālis ar tā saturu, zīmēšanas papīrs zīmēšanai/ krāsošanai brīvajos brīžos. Vecāki var tikt aicināti ziedojumu veidā atbalstīt iestādes darbību, bet ziedojumi nekādā gadījumā nav obligāti. Aicinu šos jautājumus nekādi nesaistīt ar administratīvi teritoriālo reformu, jo ar to tam nav nekāda sakara. Kuldīgas novadā mums ir vienādi svarīgi visi bērni- gan Skrundā, gan Kabilē, gan Kuldīgā un citur dzīvojoši, gan pirmsskolas vecumā, gan skolēni, gan vidusskolu absolventi. Tikai savstarpēji komunicējot, uzticoties mēs varam atrisināt neskaidrās situācijas.

15.09.2022 09:19

Labdien! Šogad ir ļoti brīnišķīgas puķudobes pie abiem pilsētas apļiem-Mucenieku iela/Aizputes iela un Ventspils/Piltenes iela. Fantastisks skats! Liels paldies tiem cilvēkiem, kam pieder ideja par šādu- gladiolu- dobju izveidi! Paldies arī tiem, kas tās kopj!

Labdien! Paldies par Jūsu ziņu. Par to jāpasakās Kuldīgas komunālo pakalpojumu darbiniekiem.

09.09.2022 12:55

Labdien! Interesē, kad tiks rīkota kāda lielgabarīta atkritumu savākšana Skrundas pilsētā,teiksim, lai varētu vecās mēbeles, elektroiekārtas u.t.t nodot? Paldies

Labdien! Skrundas pilsētā lielgabarīta atkritumu savākšana norisinājās 10. augustā. Iedzīvotāju sapulcē, kas notika 12. aprīlī, tika nolemts, ka turpmāk naudu, kas tiek tērēta lielgabarīta atkritumu savākšanai tiks novirzīta vides uzlabošanai.

07.09.2022 07:37

Labdien,Krasta ielā pie tualetes tika nozāģēti pāris koki un tuvākiem apzāģēti zari,skaisti,bet iesaku pastaigāt pa Krasta ielas ietvi ar paceltu galvu,lai redzētu ,cik ļoti daudz nokaltušo zaru ir Kļavās gar malu,kamēr nav nobirušas lapas ir ļoti labi redzams viss,vai nevajadzētu tos arī apzāģēt pirms kādam nav uzkritis uz galvas

Labdien! Paldies par vērību! Bīstamākie nokaltušie koki parastās kļavas tika nozāģētas, uzdots apsaimniekotājam SIA “Kuldīgas komunālie pakalpojumi” veikt sauso zaru izzāģēšanu pārējiem kokiem Krasta ielā.

12.09.2022 07:12

Sveiki, man ir zemes īpašums Skrundas pagastā (lauksaimniecībā izmantojama zeme), no kuras es vēlos nodalīt trīs, varbūt četrus, zemes gabalus līdz 1000 kv.m. lielus (respektīvi izveidot jaunus īpašumus ar atsevišķu kadastra nr.), ar mērķi nākotnē šajos gabolos uzcelt dzīvojamās ēkas ar jaunām adresēm. Vai tas ir iespējams? Kāds ir preocess, pie kā man doties, ar ko runāt, un kādus dokumentus iesniegt? Un kādas varētu būt izmaksas?

Labdien! Lai izvērtētu nekustamā īpašuma sadalīšanas iespējas, ir nepieciešams zināt objekta adresi/nosaukumu un zemes vienības kadastra apzīmējumu. Jautājumu gadījumā lūdzam sazināties ar Kuldīgas novada pašvaldības Nekustamo īpašumu nodaļas speciālisti Kristīni Kalniņu (e-pasts – kristine.kalnina@kuldiga.lv; tālr.29614392).

06.09.2022 07:14

Labdien! Kad tiks sakārtots jautājums par autobusu bērniem? Priedaine-Mežvalde, u.c. man ir bērns kurš ies 2.klasē. Un čeku krāšana nebūs viņam stiprā puse. Ir darīts kautkas lietas labā? Vai šobrīd Jums tikai interesē kā mainīt skolas nosaukumus.

Labdien! Viss ir sakārtots. Ja bērnam nav nokārtots e-talons, tad to var izdarīt skolā, pagastā vai domes informācijas centrā.

31.08.2022 15:12

Labdien! Vai Kuldīgas novada pirmklasniekiem būs kāds finansiāls atbalsts, kāds ir kaimiņu novados?

Labdien! Paldies par uzdoto jautājumu! Kuldīgas novada pašvaldība, lai atbalstītu daudzbērnu ģimenes, savos saistošajos noteikumos 2021. gadā ieviesa izmaiņas, kas nosaka, ka, ja ģimenē ir 3 un vairāk bērni, kuri mācās obligātajā izglītībā vai izglītību iegūst profesionālajās izglītības iestādēs, var pieteikties brīvpusdienām, kuras tiek apmaksātas uz izglītības iestādes iesniegtā rēķina līdz mācību gada beigām. No 1. līdz 4. klasei brīvpusdienas sedz valsts, bet pārējiem izglītojamiem pašvaldība. Plašāka informācija par atbalstu mācību līdzekļu iegādei un skolēnu pusdienām, skatīt šeit: https://socialais.kuldiga.lv/atbalsts-macibu-lidzeklu-iegadei-un-skolenu-pusdienam/ Nepieciešamības gadījumā lūdzam sazināties ar sociālo darbinieku (kontakti šeit: https://socialais.kuldiga.lv/kontakti/). Ja ģimene ir atzīta par trūcīgu vai maznodrošinātu, tad iespējams pieteikties arī pabalstam mācību līdzekļu iegādei 35 eiro gadā katram bērnam. Gadījumā, ja ģimene nav atzīta par trūcīgu, bet ir nepieciešamība pēc materiālā atbalsta, palīdzību mācību līdzekļu sagādē iespējams lūgt nevalstiskajā organizācijā “Tabitas sirds” (kontakttālrunis 20333585), kur vajadzības izrunājot, iespējams tiks sniegts materiālais atbalsts.

31.08.2022 14:16

Labdien. Vai Kuldiga ir pieejams apģērbu konteiners,kur ultralizēt vairs nevajadzigo apģērbu,kas nav atdodams citiem. Ja tāds nav,vai nebūtu laiks tādu ieviest,vismaz vienu?

Labdien! Šāds konteiners Kuldīgā ir pieejams atkritumu šķirošanas laukumā Dārzniecības ielā 9.

24.08.2022 08:23

Vai var saņemt atbalstu par malku? Kura vieta var pieteikties? Vai pieteikties var visi vai tikko ar maznodrošināto statusu? Paldies!

Labdien! Lai uzlabotu mājokļa pabalsta pieejamību, dodot iespējas saņemt šo pabalstu lielākam cilvēku lokam ar augstākiem ienākumiem, par periodu no 2022. gada 1. septembra līdz 2023. gada 30. aprīlim tiks piemērots koeficients 3. Tātad no 1. oktobra vēršoties sociālajā dienestā ar iesniegumu mājokļa pabalsta piešķiršanai, persona uzrādīs un sociālais dienests aprēķinās mājokļa pabalstu atbilstoši par septembrī saņemtajiem rēķiniem. Vairāk lasiet Labklājības ministrijas mājaslapā: https://ej.uz/4wbn

22.08.2022 09:18

Labdien! Man ir jautājums par īpašumu,kas gadiem netiek sakopts Apšu ielā,kurš piekļaujas Vidus ielai. Zāle izaugusi garāka par metru,krūmi,koki. Vai šim īpašniekam doti kādi atvieglojumi.

Labdien! Īpašums Vidus ielā 5, Kuldīgā netiek kopts, jo īpašnieks ir miris. Jāgaida, kad mantinieki sakārtos mantojumu un nostiprinās īpašumtiesības zemesgrāmatā.

26.08.2022 12:00

Labdien! Vai Priedainē zīme par ciema norādi netiks atjaunota? Un vai nebūtu iespējams pie basketbola laukuma (bijušā bibliotēkas pusē) novietot kādu soliņu? Paldies.

Labdien! Zīmes tika sakārtotas atbilstoši noteikumu prasībām, jo šis autoceļa P119 Kuldīga – Alsunga – Jūrkalne posms, kas vienlaicīgi ir Planīcas iela, atrodas Kuldīgas teritorijā (tāpat kā visa apbūves teritorija ceļa labajā pusē). Priedaines teritorija atrodas no ceļa kreisajā pusē un neietver pašu autoceļu. Kurmāles pagasta pārvaldes vadītāja ņems vērā ierosinājumu par soliņa uzstādīšanu pie basketbola laukuma.

18.08.2022 07:05

Sveiki! Kāpēc Kuldīgalv faceboock lapa bloķē savus iedzīvotājus? Gribu izteikt viedokli par ģērboni, bet izrādās esmu bloķēts. Lūdzu skaidrojiet!

Labdien! Kuldīgas Facebook lapa ikdienā šādas risinājuma iespējas nepielieto, taču ir atsevišķi gadījumi, kuru dēļ esam spiesti to darīt. Persona no Facebook lapas varētu būt bloķēta, ja rakstījusi aizskarošu vai maldinošu informāciju. Viedokli par ģerboni varat izteikt, rakstot e-pastu uz dome@kuldiga.lv .

15.08.2022 13:36

Labdien, Kam ir jānotiek, lai Skrundā sakārtotu līdz galam Kluso ielu? Jo Klusā iela nebeidzas ar asfaltu, jo uzlēja līdz ceļam uz dīķiem! Bedres netiek aiztaisītas, pretputekļu līdzeklis netiek nokaisīts!!! Tas, ka tur nav dzīvojamais rajons, nenozīmē, ka vietējie iedzīvotāji pa šo posmu nepārvietojas.

Labdien! Paldies par jautājumu! Informācija ir nodota ceļa uzturētājam. Nākamās nedēļas laikā ceļa uzturētājs veiks nepieciešamos remontdarbus. Diemžēl ceļu pretputes apstrāde blakus ražošanas objektiem nav paredzēta.

12.08.2022 13:08

Norādiet savu vārdu *
Norādiet savu uzvārdu
Norādiet e-pasta adresi *
Uzdodiet savu jautājumu *
Ar * norādītie lauki ir jāaizpilda obligāti.

Jautājums var netikt publicēts ja:

  • Iesniegtajam jautājumam nav norādīts iesniedzējs - vārds un e-pasts
  • Ja jautājumā norādītie dati nav publiskojami, atbilde tiek nosūtīta uz norādīto e-pasta adresi;
  • Jautājuma saturs ir klaji aizskarošs un izaicinošs;
  • Jautājuma teksts nav saprotams;
  • Atbilde uz jautājumu ir dota iepriekš, un tā saturs attiecībā uz iepriekšējā jautājumu pēc būtības nav mainījies.

Gadījumos, ja jautājuma risināšana prasa ilgāku laiku, tad arī atbilde var aizkavēties.