Izsludina pieteikšanos radošajiem autoriem Kuldīgas novada rezidencei

maksla

Kuldīgas novada rezidence radošajiem autoriem aicina dažādu radošo jomu pārstāvjus – māksliniekus, rakstniekus, antropologus, dizainerus un citu radošo nozaru pārstāvjus – pieteikties rezidencei, kas notiks divu nedēļu garumā augustā/septembrī kādā no Kuldīgas novada pagastiem – Pelčos, Laidos, Snēpelē, Turlavā vai Ēdolē.

Rezidences mērķis ir veicināt radošo personu iesaisti Kurzemē, Kuldīgas novadā, vēršot uzmanību uz vietējās kultūrvides izzināšanu, attīstību un pieredžu apmaiņu. Rezidences laikā pētnieki, mākslinieki, rakstnieki u.c. radošo jomu pārstāvji ar vietējo, uzņemošo institūciju un iedzīvotāju palīdzību iepazīsies ar Kuldīgas novada pagastu vēsturi, tur esošajām kultūrvērtībām un stāstiem. Dalībniekiem tiks dots laiks, lai viņi nesteidzoties pievērstos radošajam procesam un jaunradei, esot saiknē ar vietējo vidi un tur piedāvātajiem impulsiem, pēc tam tos, pārstrādājot jaunos darbos un idejās. Aicinot radošo jomu pārstāvjus piedalīties šajā rezidencē, Kuldīgas novada pašvaldība vēlas veicināt plašāku izpratni par novada lauku vides vietējo kultūru un tās vērtībām, potenciāli ieskicējot stratēģijas lokālo kultūrvētību popularizēšanai un vietējās vides attīstībai.

Rezidencei ir iecerēts arī otrs posms (2021/2022. gada ziemas mēneši), kad rezidences dalībnieki turpinās individuāli strādāt pie saviem darbiem, kuri pēc tam, otrajā projekta posmā, dažādos formātos (lekcijās, darbnīcās, izstādēs utt.) tiks prezentēti plašākai publikai.

Rezidences laikā autori tiks lūgti noturēt vismaz vienu prezentāciju par savu radošo praksi un rezidences noslēgumā tiks lūgti iepazīstināt ar rezultātiem, kas tapuši rezidences ietvaros.

Rezidenci rīko “Kuldīgas mākslinieku rezidence” sadarbībā ar Kuldīgas novada pašvaldības Kultūras nodaļu un kuratori Maiju Rudovsku.

PIETEIKŠANĀS NOSACĪJUMI:

Līdz 5. augustam uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. lūdzam atsūtīt sekojošo informāciju:

  • Īsu biogrāfiju (max vienas A4 lapas garumā);
  • Motivācijas vēstuli, paskaidrojot interesi par dalību rezidencē un to, kā rezidencē pavadītais laiks  tiks radoši izmantots. Lūgums norādīt pagastu, uz kurieni būtu vēlme doties, kā arī laika periodu  divu nedēļu ietvaros no 12. augusta līdz 30. septembrim;
  • Radošās prakses piemērus (vizualizācijas, skices, rakstu/tekstu paraugus utt.). Faila izmēram  jābūt ne lielākam par 2 GB.

Papildus prasība rezidences dalībniekiem – lai rezidence varētu notikt drošos apstākļos pandēmijas ievaros, rezidences dalībniekiem tiks lūgts uzrādīt Covid-19 sertifikātu par pilnu vakcināciju pret Covid-19 un/vai izslimošanu ar Covid-19. Tiem, kas nevarēs uzrādīt sertifikātu, dalība rezidencē nebūs iespējama.

Rezidence nodrošina:

  • katram autoram honorāru 800 EUR apmērā (pirms nodokļu nomaksas);
  • apmešanās un daļējas ēdināšanas izmaksas Kuldīgas novada pagastos (dzīves vietu nodrošinās katrs pagasts atsevišķi).

Autoriem ir jānodrošina sev ceļa izmaksas līdz Kuldīgai un ikdienas izdevumus, kā arī nepieciešamos materiālus radošajam darbam.

Rezidencei tiks atlasīti 5 radošie autori. Rezultāti tiks paziņoti 11. augustā.

Rezidences laika ietvari: 12. augusts – 30. septembris, 2021

Jautājumus adresēt rezidences kuratorei Maijai Rudovskai Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai koordinatorei Jutai Kasakovskai Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Atbalsta: Kuldīgas novada pašvaldība un Valsts kultūrkapitāla fonds.

 

< SKATĪT AKTUALITĀTES