Jauno kuldīdznieku padomē meklē risinājumus, kā uzlabot drošību Kuldīgas novadā

jauno kuldidznieku padome, valsts policija
Foto: Kārlis Komarovskis

3. septembrī Kuldīgas novada Domē norisinājās Jauno kuldīdznieku padomes sēde, kurā meklēja risinājumus, kā uzlabot drošību Kuldīgas novadā.

Uz sarunu bija uzaicināts Kuldīgas novada pašvaldības policijas priekšnieks Kaspars Šabāns, kurš iedrošināja padomes locekļus aktīvi ziņot par smagiem likumpārkāpumiem, minot vairākus piemērus, kad, anonīmi ziņojot, izdevies atklāt ļoti sarežģītas lietas un saukt pie atbildības vainīgās personas. K. Šabāns klātesošajiem atgādināja Valsts policijas anonīmo ziņošanas tālruni – 67075444. Tā kā tam ir automātiskais atbildētājs, iedzīvotājiem skaidri jādefinē kriminālpārkāpuma vieta, laiks un iesaistītās personas. Tāpat anonīmi var nodot informāciju, rakstot e-pastā: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

K. Šabāns informēja, ka Kuldīgas novada pašvaldības policijas patruļas numurs, uz kuru anonīmi “WhatsApp” aplikācijā iedzīvotāji var ziņot, pašlaik strādā ļoti veiksmīgi. Rezultātu devusi arī pašvaldības policijas rubrika, kas vienu reizi nedēļā tiek publicēta pašvaldības “Facebook” lapā.

Savukārt Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa pastāstīja, ka tikusies ar Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kuldīgas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieku Kārli Prūsi, kurš ar savu komandu ir apņēmības pilns apkarot noziedzību Kuldīgas novadā. K. Prūsis uzsvēris, ka viņa komandai nav draudzīgu vai radniecīgu saišu Kuldīgā, kas varētu traucēt izmeklēšanas procesā. Tāpat viņš informējis, ka komandas darbs nesis jau pirmos augļus, atrisinot vairākas krimināllietas, un apliecinājis apņēmību turpināt iesākto kursu.

I. Bērziņas sarunā ar K. Prūsi, kārtības sargs iezīmējis kādu būtisku problēmu – iedzīvotāji baidās ziņot par īpaši smagiem noziegumiem. Piemēram, kaimiņš no magonēm gatavo narkotikas, grūti nepamanīt tam raksturīgo smaku, taču iedzīvotāji tomēr nolemj neziņot.

Lai veicinātu drošības uzlabošanu, pašvaldības vadītāja atklāja ieceri pilsētā uzstādīt videokameru, kurai ir automašīnu numurzīmju noteikšanas programma. Tāpat  uzstādīs vairākas kameras tādās vietās pilsētā, kur, pēc Valsts policijas domām, ir tā saucamās aklās zonas.

Jauno kuldīdznieku padome aicinās iedzīvotājus vairāk stāstīt par iespēju anonīmi ziņot, tai pašā laikā vēloties Valsts policijas garantiju, ka kaimiņš vai noziedzīgais grupējums personiski neizrēķināsies ar potenciālo ziņotāju vai viņa ģimeni. Tāpat izskanēja pārdomas, kā veicināt uzticību Valsts policijai. Nepieciešams, lai policijas darbinieki ir tādi, kuriem patiesi var uzticēties un kuri ar saviem darbiem parāda policijas profesionalitāti. Jauno kuldīdznieku padomes dalībnieki dalījās savos pieredzes stāstos ar Valsts policiju, kas bijuši gan veiksmīgi, gan sarūgtinājuma pilni. Daļai iedzīvotāju pagātnes rūgto pieredžu dēļ izveidojies negatīvs Valsts policijas tēls, lai gan gadu gaitā policijas kolektīvs ir mainījies.

Tāpēc Jauno kuldīdznieku padome sprieda, ka jāmudina cilvēki dalīties pozitīvajā pieredzē ar Valsts policiju, kad ziņošanai bijuši augļi un lieta tikusi atrisināta. Vēl Jauno kuldīdznieku padome rosināja rīkot informatīvās kampaņas, Valsts policijas darbiniekiem vairāk viesoties izglītības iestādēs, Kuldīgas senioru skolā, kā arī piedalīties izglītojošos pasākumos. Arī pašvaldība meklēs risinājumus, kā veicināt sadarbību ar Valsts policiju, lai uzlabotu drošību novadā. 

< SKATĪT AKTUALITĀTES