Aicina uz Kuldīgas vecpilsētas Ventas senlejā lokālplānojuma izstrādes informatīvo dienu 17.janvārī

sapulce, Venta, Kuldīga, plānošana
Foto: Kārlis Komarovskis

Saskaņā ar Kuldīgas novada Domes apstiprināto darba uzdevumu, lokālplānojuma izstrāde norit divās savstarpēji saistītās daļās vai posmos, no kuriem pirmais ir  “Izpēte un izvērtējums”, bet otrais – “Priekšlikumu izstrāde”.

Šobrīd ir pabeigts darbs pie lokālplānojuma projekta pirmā posma izstrādes, kura ietvaros paveikti šādi darbi: vecpilsētas apsekošana dabā, t.sk.veicot skatu un vizuālās ietekmes analīzi; definēto vecpilsētas vērtību apkopojums un izvērtējums; lokālplānojuma teritorijā noteiktā funkcionāla zonējuma un apbūves noteikumu izvērtējums; vēsturisko apbūves zonu noteikumu salīdzinājums un prasību izvērtējums attiecībā pret pilsētvidi, tai skaitā noteikumu/prasību pamatotības izvērtējums; kultūras pieminekļu aizsardzības un saglabāšanas prasību izvērtējums un integrācijas iespēju novērtējums; noteiktās ielu klasifikācijas izvērtējums, sagatavojot priekšlikumus ielu kategoriju pārskatīšanai u.c. Ar pirmā posma rezultātiem un secinājumiem 2019. gada 6. decembrī tika iepazīstināta Kuldīgas novada pašvaldības izveidotā darba grupa, lai, pamatojoties uz izdarītajiem secinājumiem, uzsāktu lokālplānojuma projekta priekšlikumu un risinājumu izstrādi.

2019. gada 4. septembrī Kuldīgas novada pašvaldība un izstrādātāji SIA “METRUM” aicināja iedzīvotājus, nekustamo īpašumu īpašniekus un attīstītājus, kā arī citus interesentus piedalīties lokālplānojuma izstrādes informatīvajā pasākumā, kas norisinājās 2019. gada 19. septembrī Kuldīgas attīstības aģentūras telpās.

Tā kā iedzīvotāju atsaucība un dalība šajā informatīvajā pasākumā bija neliela, tika sagatavota publiski pieejama platforma jeb interaktīvā karte interneta vidē, lai nodrošinātu papildus iespēju iedzīvotājiem iesniegt priekšlikumus lokālplānojuma izstrādei (http://kuldiga.tergis.lv/). Šobrīd, kad ir uzsākts lokālplānojuma projekta otrais posms “Priekšlikumu izstrāde”, aicinām iedzīvotājus, uzņēmējus un citus interesentus klātienē iesaistīties priekšlikumu izstrādē lokālplānojuma risinājumiem.

17. janvārī (Kuldīgā, Pilsētas laukumā 3, 2. stāvā)  no 11.00 līdz 13.00 būs iespējams tikties individuālās konsultācijās ar lokālplānojuma projekta izstrādātājiem un pašvaldības speciālistiem, bet no 14.00 līdz 16.30 paredzēts sabiedrības pārstāvju (pēc uzaicinājuma vai ar iepriekšēju pieteikšanos līdz 15. janvārim uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., jo vietu skaits ierobežots) un pašvaldības speciālistu kopīgs darbs grupās. Informatīvā diena noslēgsies ar darba grupās izteikto priekšlikumu apkopojumu lokālplānojuma risinājumu izstrādei no 16.30 līdz 17.00. Atgādinām, ka  priekšlikumus joprojām var iesniegt elektroniski, izmantojot platformu http://kuldiga.tergis.lv/, kā arī rakstiski – Kuldīgas Attīstības aģentūrā, Pilsētas laukumā 3. 

< SKATĪT AKTUALITĀTES