Aizvadīta pirmā iedzīvotāju ekskursija

ekskursija
Foto: Ilze Dambīte-Damberga

Spītējot stipram lietum un vējam, ap četrdesmit Kuldīgas novada iedzīvotāju atsaucās novada Domes priekšsēdētājas Ingas Bērziņas aicinājumam un izmantoja iespēju kopā ar viņu doties ekskursijā pa novadu, apskatot vietas, kur pēdējā gada laikā uzlabota vide.

I. Bērziņa pastāstīja, ka ideja par ekskursiju aizgūta no Valmieras kolēģiem. Kā zināms, novada pagastos ik gadu notiek iedzīvotāju sapulces, kas ir labi apmeklētas. Savukārt Kuldīgā cilvēki nav izrādījuši interesi par sapulcēm, tāpēc izlemts piedāvāt šādu ekskursiju. Ekskursijas maršruts veda pa dažādām Kuldīgas daļām, kā arī nedaudz ārpus pilsētas – Kurmāles un Rumbas pagastā. Ekskursijas laikā Domes vadība pastāstīja gan par jau paveikto, gan nākotnes iecerēm. Tāpat tika atbildēts uz ekskursijas dalībnieku jautājumiem.

Ekskursijas laikā bija iespējams apskatīt atjaunoto Dārzniecības ielu un no jauna uzbūvēto Meistaru ielu, kas ved gar uzņēmuma SIA “Stiga RM” saplākšņa ražotni. Maršrutā ietilpa arī lauku grants ceļu atjaunošanas programmā ietvertais vecais Saldus ceļš, ko izmanto apkārt esošie uzņēmumi – ceļa pamatnes sakārtošana finansēta par Eiropas fondu naudu, bet asfalta uzklāšanu apmaksāja pašvaldība. Vēl ekskursijas dalībnieki apskatīja dubulto virsmas apstrādi piedzīvojušās ielas Pārventas privātmāju rajonā – šāda grantēto ielu uzlabošana turpnāsies arī nākamajos gados.

Iedzīvotājiem bija ekskluzīva iespēja paviesoties Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljonā un uzzināt par Zemessardzes attīstības plāniem Kuldīgā. Ekskursijas rīkotāju vārdā pateicamies bataljona komandiera pienākumu izpildītājam kapteinim Jānim Vīcupam par atsaucību ekskursijas rīkošanā!

Nelabvēlīgo laikapstākļu dēļ tika atcelts jaunā tilta pār Riežupi apmeklējums. Taču tā vietā iedzīvotājiem tika piedāvāts paviesoties pērn uzceltajā Priedaines katlumājā – par tās aizvadīto pirmo apkures sezonu pastāstīja SIA “Kuldīgas siltumtīkli” valdes priekšsēdētājs Artis Roberts. Savukārt pie Kuldīgas slimnīcas autobusā iekāpa slimnīcas jaunais valdes priekšsēdētājs Agris Rozenfelds, kurš ekskursijas dalībniekiem stāstīja par to, ko slimnīca dara, lai piesaistītu vajadzīgos ārstus un kādi ir slimnīcas turpmākās attīstības plāni. 

Ekskursija noslēdzās ar viesošanos novada Domē, kur pie tējas tases turpinājās jautājumu uzdošana par iedzīvotājiem svarīgām tēmām – apkārtējās vides uzlabošanu un graustu sakārtošanu, to, ko pašvaldība var darīt, lai papildinātu dzīvojamo fondu, būvniecības prasībām un citiem jautājumiem.

Domājams, ka šādas ekskursijas pašvaldībā varētu kļūt par ikgadēju pasākumu, ja vien iedzīvotāji par tām arī turpmāk izrādīs interesi.

< SKATĪT AKTUALITĀTES