Kuldīgas novada uzņēmēju un amatnieku Gada balva

Lai apzinātu un godinātu Kuldīgas novada uzņēmējus un amatniekus, kas aktīvi un godprātīgi darbojas savā nozarē, sekmējot uzņēmējdarbības vides attīstību novadā, pašvaldība katru gadu organizē konkursu „Kuldīgas novada uzņēmēju Gada balva” .

Laureāti

2018. gadā 

Konkursa žūrija paviesojās pie 39 pretendentiem, kuri konkursā izvirzīti astoņās nominācijās. Iepazīstinām ar visiem balvas nominantiem.

Konkursa apbalvošanas fotogalerija

Nominācija “ZAĻĀ SAIMNIECĪBA 2018” 

ZS “Luniņi” – bioloģiskā saimniecība Snēpeles pagastā. Īpašniece Ilonda Reita. Snēpeles “Luniņos” Juris Belševics un dzīvesbiedre Ilonda Reita bioloģiskajā saimniecībā audzē zirgus un Šarolē gaļas liellopus.

ZS “Upmaļi” – bioloģiskā  vides un veselības saimniecība Rendas pagastā. Nodarbojas ar ārstniecības augu un garšaugu audzēšanu dārzos un ievākšanu dabā. Gatavo īpašus, pēc orģinālām receptēm veidotus kosmētikas līdzekļus, zāļu tējas un uztura bagātinātājus. Īpašnieki Dainis un Māra Bergmaņi. Saimnieki Dainis un Māra Bergmaņi smejoties sauc sevi par dinozauriem – tik ilgs ir viņu bioloģiskās saimniekošanas stāsts. Viņiem ir ļoti svarīgi, lai pašu ražotā produkcija būtu patiešām kvalitatīva.

ZS “Aploki” – bioloģiskā saimniecība Gudenieku pagastā. Nodarbojas ar piena lopkopību un augkopību. Īpašnieks Leons Eglītis. Gudenieku pagasta zemnieku saimniecībā “Aploki” Leons Eglītis saimnieko kopš 90. gadiem.

Mājražotāja Ilona Kricka Krauja – bioloģiskā saimniecība “Klintis” Rendā. Audzē dārzeņus, aitas, vistas un trušus. Ražu pārstrādā ievārījumos, marinējumos, žāvējumos, tējā, pārdod olas, aitas vilnu un rokdarbus. Ilona Kricka-Krauja kopā ar vīru, vīra mammu un bērniem saimnieko Rendas pagasta “Klintīs”. Ģimene šo māju atradusi un iegādājusies pirms  trim gadiem. Kraujām ir bioloģiskā saimniecība, kurā audzē dārzeņus, aitas, vistas un trušus, savukārt dzīvoklis Mežvaldē pielāgots mājražošanai.

Nominācija “RAŽOTĀJS 2018” 

ZS “Garīši” – uzņēmums dibināts 1995. gadā un tā pamatnodarbošanās ir kāpostu un citu lauka dārzeņu audzēšana. Liela daļa izaudzētās produkcijas tiek pārstrādāta. Īpašnieks Jānis Čaročinskis. Vārmes zemnieku saimniecībā “Garīši” dārzeņus ne tikai izaudzē, bet arī dažādos veidos pārstrādā. Šobrīd uzņēmuma ražotnē norisinās būvdarbi, jo nepieciešams būtiski palielināt ražotnes jaudu – tā teju dubultosies.

SIA “Energoparks” – uzņēmums dibināts 1998. gadā. Nodarbojas galvenokārt ar šķeldas ražošanu, apaugumu novākšanu no īpašumiem, ar savu tehniku nodrošinot gan iegūtā materiāla sašķeldošanu, gan transportu. Īpašnieks Andris Pšečenko.

SIA “Energoparks” dibināts 1998. gadā. Kopš 2005. gada tas aktīvi darbojas vietējā šķeldas ražošanas un piegādes tirgū un ir kļuvis par daudznozaru uzņēmumu. “Pa šiem gadiem gājis kā pa celmiem. Dažbrīd labāk, dažbrīd sliktāk. Es, protams, ceru, ka mums ies vēl labāk,” stāsta uzņēmuma īpašnieks Andris Pšečenko.

SIA “Vēvers” – ģimenes uzņēmums, dibināts 2001. gadā. Ražo augstas kvalitātes priedes kokmateriālus. Lielāko daļu produkcijas eksportē. Valdes priekšsēdētājs Nauris Vēvers, valdes loceklis Ģirts Vēvers. SIA “Vēvers” ir viens no Kuldīgas novada lielākajiem kokapstrādes uzņēmumiem, kas ļoti daudz investē ražošanas modernizācijā un infrastruktūrā.

SIA “Kuldīgas Tekstils” – uzņēmums dibināts 1992. gadā, nodarbojas ar apģērbu šūšanu, ražošanu. Saražotie apģērbi tiek eksportēti uz Zviedriju, kur dzīvo uzņēmuma īpašnieks. 

IK “G. Matroža kokzāģētava” – uzņēmums dibināts 2004. gadā. Īpašnieks Gunārs Matrozis. Individuālais komersants “G. Matroža kokzāģētava” ievērību izpelnījies ar noturību spēcīgajā konkurencē un to, ka ēdolniekiem ir lielākais darba devējs.

Nominācija “PAKALPOJUMS 2018” 

SIA “Kuldīgas ginekologu prakse” – 2014. gadā atvērta ēkā, kas atjaunota ar pietāti pret tās pagātni un seno meistaru veikumu, vienlaikus pielāgota mūsdienīgas medicīnas iestādes vajadzībām. Īpašniece Dr. Dagmāra Veldruma. “Patīkami, ka varu kādam palīdzēt,” saka ginekoloģe Dagmāra Veldruma. Pēdējos četrus gadus viņa pieņem pati savās telpās Liepājas ielā 38.

SIA “Modra autoskola” – autoskola dibināta 2012. gada decembrī, piedāvā autovadītāju apmācību dažādās kategorijās. Īpašnieks Modris Vite. SIA “Modra autoskola” īpašnieks Modris Vite bijis ļoti pārsteigts, kad uzzinājis par nomināciju Kuldīgas novada uzņēmēju un amatnieku gada balvai. Tieši pirms Ziemassvētkiem autoskolai apritēs seši gadi.

Veikals “Akcents” (IK Divi dēli) – veikaliņš Tirgus ielā 2 atvērts vien nepilnu gadu. Piedāvā plašu preču klāstu no Latvijas uzņēmumiem, kā arī no mājražotājiem. Piedāvā arī savus ražojumus un izšuj pēc individuāla pasūtījuma. Īpašniece Ineta Ausmane. Omulīgais veikaliņš “Akcents” Tirgus ielā 2 atvērts vien nepilnu gadu, taču šai laikā ievērojami progresējis visās tā izpausmēs. Tajā piedāvā plašu preču klāstu gan no Latvijas jaunajiem, gan mazajiem, gan lielākiem uzņēmumiem, tāpat arī no mājražotājiem. Papildus tā piedāvājumā iekļauti arī savi ražojumi, un I. Ausmane izšuj pēc individuāla pasūtījuma.

SIA “Līgas Vaļģes ārsta prakse” prakse reģistrēta 2009. gadā. Iedzīvotāji novērtējuši pozitīvo attieksmi un augsto profesionalitāti veselības pakalpojumu jomā. Īpašniece Līga Vaļģe. Kuldīgas veselības centrā praktiski vienmēr var sastapt daudz cilvēku. Tā ir arī dienā, kad Kuldīgas novada uzņēmēju un amatnieku gada balvas žūrija apciemo dakteri Līgu Vaļģi, SIA “Līgas Vaļģes ārsta prakse”īpašnieci. Viņa gan jūtas pārsteigta par nomināciju konkursam un stāsta par izaicinājumiem, ar ko sastopas ikdienā, apvienojot ārsta darbu ar uzņēmējdarbību.

Solāriju studija “Vanella” – solāriju studija savus pakalpojumus piedāvā  Liepājas ielā 38. Īpašniece Daiga Sermole. “Šeit ir mūsu paradīze, kurā atpūšamies,” sakasolārija studijas “Vanella” īpašniece Daiga Sermole. Tomēr jauniešiem te tiek dota tik svarīgā pirmā darba pieredze.

Nominācija “AMATNIEKS 2018” 

Rita Morozova – šuvēja. Ikdienā veic dažādus šūšanas darbus – gan labojumus, gan pēc klientu pasūtījumiem. Šuvusi tērpus vairākiem deju kolektīviem. Šuvēja Rita Morozova apģērbus gan labo, gan šuj pēc klientu pasūtījuma, un Kuldīgā šādus pakalpojumus piedāvājot daudzi.

Arita Svenča – studijas “Varavīksne” audēja, līdzdarbojas rokdarbu kopas “Čaupes” vadīšanā. Ierodoties ciemos pie audējas un rokdarbu darbinātājas Aritas Svenčas, kura uzņēmēju un amatnieku gada balvas konkursā izvirzīta nominācijā “Amatnieks 2018”, meistare žūrijas komisijai izrāda plašo darbu spektru – sākot no pašas darinātām cepurēm un cimdiem, beidzot ar džemperiem un galdautiem. Tomēr daļa no darbiem šobrīd atrodas kādā izstādē Lietuvā. 

Ziedonis un Ināra Āboliņi – audēji, izveidojuši ģimenes uzņēmumu SIA “Audēju darbnīca”. Ražo augstas kvalitātes roku darba izstrādājumus, aktīvi piedalās dažādos amatnieku gadatirgos un izstādēs gan Latvijā, gan ārvalstīs. Ināras un Ziedoņa Āboliņu ģimenes uzņēmums “Audēju darbnīca” darbojas desmit gadus, bet abi auž jau gadus 30.

SIA “Nordvalde” – galdniecības uzņēmums dibināts 2004. gadā, ražo koka logus, durvis, kāpnes un mēbeles. Īpašnieks Matīss Meike. SIA “Nordvalde” ir salīdzinoši neliels galdniecības uzņēmums, kurā strādā vien trīs cilvēki. “Esam mazā galdniecība, kam patīk lielie projekti,” uzsver uzņēmuma īpašnieks Matīss Meike. Uzņēmums sākotnēji piederējis viņa tēvam, kurš arī ir galdnieks.

Andris Bergmanis – frizieris. Strādā salonā “Pie Aivas” Kuldīgā. “Cenšos klientus lutināt un ceru, ka viņi to jūt,” saka frizieris Andris Bergmanis, kurš desmito gadu reizi nedēļā no Ventspils ierodas Kuldīgā skaistumkopšanas salonā “Pie Aivas”.

Nominācija “TŪRISMA UZŅĒMĒJS 2018” 

SIA “NORNIEKI” – šobrīd lielākā strausu ferma Latvijā, kas specializējas gaļas ražošanā un piegādē. Pamatnodarbošanās ir gaļas strausu un kazu audzēšana un pārstrāde, kā arī viesu uzņemšana, radošo darbnīcu organizēšana. Īpašniece Anda Šīmane. Snēpeles “Nornieku” īpašnieki Anda Šīmane un Pēteris Gobzemis audzē gaļas strausus un kazas, uzņem viesus lauku restorānā un organizē radošās darbnīcas.

Ēdoles pils – zināma ne tikai kā vēsturisks objekts ar laikmetīgām vērtībām un leģendām apvītu atmosfēru, bet arī kā dažādu koncertu, izstāžu, publisku, individuālu pasākumu un filmēšanas vieta. Rīko plaši apmeklēto Emīla tirgu. Pārvaldniece Māra Valtere. “Ziemā pie mums diezgan klusu, jo nav jau tūrisma sezonas, bet līdz rudenim apmeklētāju bija daudz,” atzīst Ēdoles pils pārvaldniece Māra Valtere.

Apartamenti “Kuldīgas Pilsdzirnavas” – naktsmītne atrodas vēsturiskā mājā, pie vecā ķieģeļu tilta pār Ventu. Kopš 2015. gada apartamenti pārstāvēti vietnē Booking.com. Īpašniece Laura Anspuka. Apartamentu Kuldīgas pilsdzirnavas īpašniece Laura Anspuka saka: senajai ēkai Baznīcas ielā 36 pie ķieģeļu tilta dota otra elpa, jo pirms tam tā bija ļoti bēdīgā stāvoklī.

“Maras Muiža” – kultūrvēsturisks objekts, kas pirmoreiz minēts 16. gadasimtā, atjaunots 2006. gadā. Piedāvā muižas apskati grupām ar iespēju pasūtīt kafiju un kūku, kā arī nakšņošanu. Īpašniece Ilga Pranča-Hartingera. “Viesi pie mums brauc aizvien vairāk – tā ir kā sniega bumba,” secina Maras muižas saimniece Ilga Pranča-Hartingere.

ZS “Polīši” – atpūtas bāze “Polīši” piedāvā makšķerēšanu zivju dīķos, viesu namu ar kamīnzāli un pirti, nakšņošanu istabās vai teltīs, telšu vietas, divus smilšu volejbola un futbola laukumu, ugunskuru vietas. Izveidots brīvdabas dievnams “Bētele” skaistā ozolu birzī netālu no viesu nama. Īpašniece Rūta Pirro. Atpūtas bāzes “Polīši” Rumbas pagastā saimnieki Rūta un Viesturs Pirro, vaicāti, kā klājas, atbild: “Paldies Dievam, iet ļoti labi! Arvien labāk.” Viņi priecājas par nesen noasfaltēto veco Saldus ceļu, kas ved arī uz “Polīšiem” – labi ceļi vienmēr palīdzot tūrismam.

Nominācija “DEBIJA 2018” 

Rezidence Kafe “Venta” – kafejnīca atvērta 2018. gada pavasarī. Saimnieks Aigars Celms. Kafejnīca Rezidence kafe “Venta” pie Kuldīgas vecā tilta atvērta tikai šopavasar, bet vadītājs Aigars Celms secina: “Liekas, ka viss iznāk.”

Kafejnīca “The Marmalade” – kafejnīca atvērta kopš 2017. gada decembra. Iedzīvotāji novērtējuši mājīgo atmosfēru un jauko apkalpošanu. īpašnieki Mārtiņš Einbergs, Iveta Einberga, Dace Nelsone. Kafejnīca “The Marmalade” durvis vēra tikai pirms gada – 2017. gada 1. decembrī. Dace Nelsone, viena no omulīgās kafejnīcas īpašniecēm, stāsta, ka pirmais gads bijis labāks nekā cerēts, taču neesot māksla iesākt – svarīgi arī sasniegto noturēt un attīstīties.

SIA “Lat Food LP” – Uzņēmums ražo bioloģisku pārtiku pilnvērtīgam bērnu uzturam ar zīmolu “Mazo lāču putra”. Īpašniece Laura Prūse. Bērnu pārtika ar zīmolu “Mazo lāču putra”, kas nu jau iepazīta un remdē izsalkumu mazuļiem visā Latvijā, tiek ražota Snēpelē.

SIA “Pilskrogs” – “Pilskrogs” iekārtots Ēdoles pilī, piedāvā ēdināšanas pakalpojumus ikdienā, klāj svētku gadus, kāzu banketus, kafijas pauzes semināros. Īpašnieks Jānis Grundmanis. “Pilskrogā” Ēdoles pilī saimnieko SIA “Pilskrogs” īpašnieki Agnese un Jānis Grundmaņi. Agnese Grundmane stāsta, ka ideja par uzņēmumu radusies krīzes gados, taču atzīst, ka nozare vienmēr bijusi sirdij tuva.

I. Knupkes Īvandes pagasta zemnieku saimniecība “Paegļi” – zemnieku saimniecībā top vairākas desu šķirnes, kupāti un kūpinājumi. Īpašniece Ieva Knupke. Ieva Knupke kopā ar vīru uz Kuldīgas pusi pārcēlās pirms gada, atgriežoties dzimtajā vietā pēc desmit gadu prombūtnes.Viņa saimnieko zemnieku saimniecībā “Paegļi” Īvandē.

Nominācija “ILGTSPĒJĪGĀKAIS UZŅĒMUMS 2018” 

Veikals “Pie Jura” – SIA “JKLM” reģistrēta 1997. gadā, veikalā tirgo dārzkopības līdzekļu un lauksaimniecības inventāru. Īpašnieks Juris Kozmeijers. Daudz dažādu preču iespējams atrast veikalā “Pie Jura”. Tā īpašnieks Juris Kozmeijers biznesā ir jau ilgus gadus un Kuldīgas novada uzņēmēju un amatnieku gada balvas konkursā pieteikts nominācijā “Ilgtspējīgākais uzņēmums 2018”.

SIA “Dz. Ozoliņas zobārstniecības kabinets” – zobārstniecības privātprakse dibināta 1994. gadā. Īpašnieki Dzintra Rudīte Ozoliņa, Leonards Ozoliņš. Uzņēmums Dz. Ozoliņas zobārstniecības kabinets”dibināts 1994. gadā, bet Dzintra Rudīte Ozoliņa ir zobārste jau 41 gadu.

SIA “AMAZONE” – uzņēmums dibināts 1993. gadā kā vācu firmas “Amazonen-Werke” oficiālais pārstāvis Latvijā. Piedāvā augsnes apstrādes tehniku, lopbarības sagatavošanas tehniku, kartupeļu stādīšanas un ražas novākšanas tehniku, kardānu vārpstas, uzkares sistēmas, miglotāju sprauslas. Īpašnieki Arvis Mikāls, Baiba Mikāla. Baiba un Arvis Mikāli uzņēmējdarbībā iesaistījās 1992. gadā, atjaunojot Baibas vecvectēva Jēkaba Gulbja 1924. gadā dibināto zemnieku saimniecību “Upeskalni”, kas vēlāk mainīja juridisko formu un pārtapa par SIA “Upeskalni AB”. 1993. gadā dibināta SIA “Amazone”, kas nodarbojas ar lauksaimniecības tehnikas tirdzniecību, bet 2015. gadā – trešais uzņēmums SIA “Precīzo tehnoloģiju skola”. Kopā visi trīs uzņēmumi kopš šī gada pazīstami ar nosaukumu “Amazone grupa”.  “Mūsu sauklis visai grupai – mums ir pasaules pieredze lauksaimniecībā, bet ar stabilām saknēm esam Latvijas zemē. Pie tā mēs ļoti pieturamies un piestrādājam,” stāsta B. Mikāla.

SIA “JK” – uzņēmums dibināts 1994. gadā, nodarbojas ar degvielas, naftas produktu tirdzniecību. Īpašnieki Juris Geide un Kārlis Balodis. SIA “JK” šī gada Kuldīgas novada uzņēmēju un amatnieku gada balvas konkursā pieteikts nominācijā “Ilgtspējīgākais uzņēmums 2018”.

IK “RŪTA” – uzņēmums dibināts 1993. gadā un nodarbojas ar preču mazumtirdzniecību stendos un tirgos. Īpašniece Rūta Lindberga. Uzņēmumu IK “Rūta” kuldīdznieki labāk atpazīst pēc veikala “Pelnrušķīte” Liepājas ielā. IK “Rūta” īpašniece Rūta Lindberga savu biznesu sāka pirms 25 gadiem, izveidojot savu kafejnīcu.

Nominācija “MENTORS 2018” 

Guntra Krūkliņa – pedagoģe, karjeras konsultante V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskolā. Viļa Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas karjeras konsultante Guntra Krūkliņa par nomināciju kategorijā “Mentors” uzņēmēju un amatnieku gada balvas konkursā ir pārsteigta, taču atzīst, ka cenšas skolēniem palīdzēt, cik vien spēj: “Skolā esmu vienkāršākā karjeras konsultante. Vairāku gadu laikā esmu palīdzējusi daudziem absolventiem. Vismaz man šķiet, ka ir palīdzēts. Karjeras konsultants savā ziņā ir arī mentors. Mentors esmu, pirmkārt, skolas bērniem, kā arī palīgs skolas pasākumos. Visvairāk bērniem ir jāmāca, kad viņi kaut ko sāk saprast par savu dzīvi – septītajā, astotajā klasē.”

Dina Poriņa – jauno žurnālistu skolas vadītāja, laikraksta “Kurzemnieks” žurnāliste un literārā redaktore. Laikraksta “Kurzemnieks” žurnāliste un literārā redaktore, jauno žurnālistu skolas vadītāja Dina Poriņa par nomināciju Kuldīgas novada uzņēmēju un amatnieku gada balvai ir pārsteigta. Zvans no pašvaldības viņu esot ļoti samulsinājis, jo jauno žurnālistu skolotāji neesot mentori klasiskā izpratnē, kā to saprot uzņēmējdarbībā. “Mēs nemācām biznesa pamatus, vairāk palīdzam apgūt profesijas pamatus,” stāsta D. Poriņa, piebilstot, ka, viņasprāt, daudz atbilstošāks būtu vārds “darbaudzinātājs”.

Sigita Vaivade – “Meža ABC” projekta idejas autore, organizatore un vadītāja. “Meža ABC” projekta idejas autore, organizatore un vadītāja Sigita Vaivade jau ceturtajā paaudzē ir mežsaimniece un ar projektu “Meža ABC” nodarbojas jau 13 gadus. “Meža ABC” ir tas, ko man patīk darīt. To daru bez maksas jau kopš 2005. gada. Šogad aizvadījām astoto “Meža ABC” pasākumu Kuldīgas novadā. Vienubrīd bija ideja pasākumu vilkt uz Latvijas centrālo daļu, taču sapratu, ka to negribu. Latvija nav tik liela, lai skolēni un ģimenes neatbrauktu uz Kuldīgas pusi,” lepni stāsta pasākuma idejas autore. 

Baiba Mikāla – papildus uzņēmējdarbībai sniedz būtisku ieguldījumu novada attīstībā, veicina sabiedrības, tostarp jauniešu, jauno uzņēmēju interesi par uzņēmējdarbību. Līdzdarbojas Kuldīgas biznesa inkubatora konsultatīvajā komisijā. Uzņēmēja, “Amazone grupa” īpašniece Baiba Mikāla saspringtajā ikdienā, kas, viņasprāt, reizēm atgādina nemitīgu vienādojumu risināšanu, tomēr atrod laiku, lai sniegtu atbalstu jaunajiem censoņiem, kuri savu ceļu uzņēmējdarbībā vien sāk.

Indra Iveta Gaile – pedagoģe, motivējusi jauniešus domāt par profesijas izvēli. Ilgus gadus pedagoģe bijusi “Junior Achievement Latvija” koordinatore savā skolā un Kuldīgā, organizējusi skolēnu mācību uzņēmumu tirdziņus. Pedagoģe Indra Iveta Gaile jauniešus motivējusi domāt par saviem uzņēmumiem.

2017. gadā

Konkursa apbalvošanas fotogalerija

Nominācija “Gada lauksaimnieks”

ZS “Jaunkalni”– jauktā lauksaimniecība (augkopība un lopkopība) Laidu pagasta “Vecmeždreijas”. Īpašnieks Gatis Zonenbergs.

SIA “Lāses AM”– struktūrvienība, gaļas liellopu novietne “Kolumbi” Rumbas pagastā – bioloģiskā lauksaimniecība, tīršķirnes gaļas liellopu audzēšana, graudu audzēšana. Saņemta Zemkopības ministrijas augstākā balva “Sējējs” par Latvijā labāko bioloģisko lauku saimniecību. Valdes priekšsēdētājs Aigars Melderis.

ZS “Nogales”– piena pārstrāde un pārtika, jauktā lauksaimniecība, Kabiles pagasta “Nogales”. Īpašnieks Ainārs Guštilo.

ZS “Akmeņkalni”– augkopība un tehniskās kultūras, Gudenieku pagasta “Akmeņkalni”. Īpašnieks Ainārs Bierands.

Nominācija “Gada ražotājs”

SIA “Stiga RM”– 100% latviešu kapitāla meža nozares uzņēmums. Nodarbojas ar bērza saplākšņa ražošanu un pārdošanu, bērza finierkluču iepirkšanu un šķeldas pārdošanu, meža zemju iepirkšanu un apsaimniekošanu, apaļkoku pārdošanu un kokmateriālu transportu, Meistaru ielā 1, Kuldīgā. Valdes loceklis Andris Ramoliņš.

SIA “Mežmaļi”– kokapstrādes uzņēmums, ražo skuju un lapu koka taras delīšus/palešu sagataves, Pelču pagasta “Aizmeži”. Valdes priekšsēdētājs Andris Dieziņš.

SIA “Kuldīgas maizes ceptuve”– maizes ražošana, svaigi ceptu mīklas izstrādājumu un kūku ražošana, Graudu ielā 14, Kuldīgā. Valdes loceklis Dāvids Šternbergs.

SIA “Milzu!” – ražo četru veidu auzu un rudzu pārslas, tostarp bioloģiskās graudaugu pārslas, Rumbas pagasta “Miķeļi”. Valdes loceklis Ence Enno.

ZS “Smilškalni”– audzē krūmogulājus. Nodrošina patērētājus ar svaigām deserta ogām. Ražo mājas vīnus. Īpašnieks Alvils Elksnis.

Nominācija “Gada tirgotājs”

SIA “RZ autoparks” – transportlīdzekļu tirdzniecību un piekabju noma/tirdzniecība, Riteņu ielā 1, Kuldīgā.  Valdes priekšsēdētājs Roberts Zanders.

Konditoreja “Šarlote” (SIA “Gusto Vanilla”) – konditorejas izstrādājumu, saldumu ražošana, Mālu ielā 12, Kuldīgā. Valdes locekle Aira Egle.

SIA “Pārsa”– mazumtirdzniecība nespecializētajos veikalos, kuros galvenokārt pārdod pārtikas preces, dzērienus vai tabaku, Graudu ielā 5, Kuldīgā. Valdes priekšsēdētājs Gatis Rozenfelds.

Veikals “Pindzele” (SIA “PC Konsultants”) – kancelejas preces, preces māksliniekiem, skolēnu radošajām nodarbībām un dažādiem hobijiem, biroja tehnikas pakalpojumi, Raiņa ielā 2, Kuldīgā. Valdes priekšsēdētājs Aldis Dilāns.

SIA “Vindenieki”– ziedu tirdzniecība un floristika,  tirdzniecības vietas Kuldīgā - Ēdoles iela 31, Sūru iela 2 un Mucenieku iela 26. Valdes priekšsēdētāja Lāsma Ciekause.

Nominācija “Gada amatnieks”

Baiba Cine (mājražotājs “Baibas gardumi”) – piedāvā mājās ceptas tortes no dabīgiem produktiem, Atpūtas ielā 8, Kuldīgā.

Mārtiņš Ausmanis (“MMēbeles”) – pēc individuāla pasūtījuma izgatavo visa veida korpusa mēbeles, kā arī logus, durvis un kāpnes, Apšu ielā 30, Kuldīgā.

Elijs Bite– sertificēts skursteņslauķis.

Ineta Bērzupa (IK “Marionet”), apģērbu dizains un šūšanas pakalpojumi, pēc individuāla pasūtījuma, 100% roku darbs, Liepājas ielā 50, Kuldīgā.

Santa Kļava (“SK handmade”) – ziedu un sajūtu dizains.

Nominācija “Gada pakalpojums”

Skaistumkopšanas salons “Paloma” (SIA “Palomino) – skaistumkopšanas pakalpojumi, Liepāja ielā 1, Kuldīgā. Valdes priekšēdētāja Līvija Tinte.

Inga Trumsiņa– gida pakalpojumi.

SIA “Royal Key”– interjera dizainere Aiga Vaitkus, Liepājas ielā 8, Kuldīgā.

SIA “HL Dizains”– projektu vadība īpašumu attīstībai, arhitektūras un interjera dizaina pakalpojumi, Liepājas ielā 37, Kuldīgā. Valdes priekšsēdētāja Henriete Ludvika-Brazovska.

Kafejnīca “Pagrabiņš”(SIA “Alekšupīte”) – restorānu un mobilo ēdināšanas vietu pakalpojumi, Baznīcas ielā 5, Kuldīgā. Valdes locekļi Raimonds Lapuķis un Jānis Ķirsis.

Nominācija “Gada jaunais uzņēmums”

Dzīvais muzejs “Senās Kuldīgas stāsts”(SIA Goldingen Train”) – septiņu telpu komplekss, kur katrā telpā iedzīvināti un atdzīvināti stāsti par pilsētu un tās vēsturi, Jelgavas ielā 2, Kuldīgā. Valdes locekles Kristīne Kārkliņa un Santa Cine.

SIA “ED Kriksis”– individuāli šūti apģērbi bērniem no zīdaiņa līdz skolas vecumam, Pilsētas laukumā 7, Kuldīgā. Valdes priekšsēdētāja Egita Dedze.

SIA “SL Projects”– sveču ražošana, Gaismas ielā 9-25, Kuldīgā. Valdes priekšsēdētāja Sintija Hercenberga.

SIA “Lexa ID”– dzīvojamo un nedzīvojamo ēku būvniecība, Dzirnavu ielā 8-3, Kuldīgā. Valdes priekšsēdētājs Ingus Benhens.

“Katrīnas apartamenti”– ekskluzīvi apartamenti, ērti divām ģimenēm. Apartamentos ir ekskluzīvas mēbeles, mākslas darbi. Domāti cilvēkiem, kas grib baudīt ne tikai skaisto, mierīgo pilsētu, bet arī novērtē skaistumu sev blakus, Strautu ielā 3-5, Kuldīgā. Īpašniece Dace Gaile.

Nominācija “Ilgtspējīgākais uzņēmums”

SIA “Mars”– kokmateriālu ražošanas jomā darbojas jau kopš 1993. gada. Uzņēmums nodarbojas ar padziļinātu kokmateriālu apstrādi un dažādu kokapstrādes produktu ražošanu. SIA “Mars” ražo un pārdod grīdas, apdares un terases dēļus, plauktus un palodzes, konstrukcijas zāģmateriālus, durvju apmales, dažāda veida koka profillīstes, pirts apdares un pirts lāvas dēļus, kā arī kurināmās skaidu briketes, Rumbas pagasta “Mars”. Valdes priekšsēdētājs Andris Lapiņš.

SIA “Dekors RD”– reklāmas pakalpojumi, Tehnikas ielā 9, Kuldīgā. Valdes priekšsēdētāja Anda Gutlande.

SIA “Jaunais Kurzemnieks”– Kuldīgas, Alsungas un Skrundas novada laikraksts, 1905. gada ielā 19, Kuldīgā. Valdes priekšsēdētāja Inese Opelta.

Veikals “Dārziņš” (ZS “Sūrupes”) – pārtikas tirdzniecība Baznīcas ielā 15, Kuldīgā. Īpašnieks Vilnis Beņķis.

Veikals “Tīne” (IK Velga Pigevica) – piedāvā plašu galantērijas, audumu, aizkaru un gultasveļas klāstu, kā ikdienas vajadzībām, tā īpašām vēlmēm, speciāli izgatavota produkcija pēc pasūtījuma, Liepājas ielā 30, Kuldīgā. Īpašniece Velga Pigevica.

Nominācija “GADA INVESTĪCIJA”

SIA "Stiga RM" - ražošanas ēka. Valdes loceklis Andris Ramoliņš.

Z/S "Kalna - Mikas"- lauksaimniecības noliktava. Īpašnieks Jānis Brantevics.

Z/S "Purvmaļi"- lauksaimniecības šķūnis. Īpašnieks Edgars Grohoļskis.

Nominācija “GADA MECENĀTS”

SIA "Rietumu nafta LV" – valdes loceklis Toms Egle – par ziedotajiem līdzekļiem Kuldīgas futbola attīstībai, “Ģimenes dienai” un citiem kultūras pasākumiem;

SIA "Ostas celtnieks" - valdes priekšsēdētājs Konstantīns Bursakovskis – par atbalstu pilsētas festivālam “Dzīres Kuldīgā”;

SIA "MKM mežs"- valdes priekšsēdētājs Kristaps Martinovs, valdes loceklis Mārcis Martinovs – par ziedojumu biedrībai “Motorsports.lv”.

2016. gadā

Konkursa apbalvošanas fotogalerija

Nominācija GADA LAUKSAIMNIEKS”

ZS “Ezergaļi” nodarbojas ar graudkopību. Saņēma balvu “Sējējs 2016” nominācijā “Gada lauku saimniecība”. Vārmes pagasts, īpašnieks Dzintars  un Iveta Erdmaņi.

Nominācija GADA RAŽOTĀJS”

ZS “Smaidas” – gaļas pārstrāde un konservēšana. Snēpeles pagasts, īpašnieks Jurģis Bružāns.

Nominācija GADA TIRGOTĀJS”

SIA “Autoveikals O.Z.I.” – autoveikals, mazumtirdzniecība ārpus veikaliem, stendiem un tirgiem.  Īpašnieks Uģis Martinsens.

Nominācija GADA AMATNIEKS”

Uldis Melbergs - juvelieris, rotkalis.

Nominācija GADA PAKALPOJUMS TŪRISMĀ”

ZS “Zvejas” – Riežupes smilšu alas. Rumbas pagasts, īpašniece Inese Štofrēgene.

Nominācija GADA PAKALPOJUMS”

IK “Klūdziņa” krodziņš, ēdienu gatavošana uz dzīvās uguns. Ēdoles iela 40, Kuldīga, īpašnieki Zigrīda un Guntis Stuceri.

Nominācija GADA JAUNAIS UZŅĒMĒJS”

SIA “Mana Galdniecība”specializējas standarta un dažādu nestandarta mēbeļu, iekārtu un citu izstrādājumu izgatavošanā no koka gan mājām, gan birojiem, gan citām platībām. Padures pagasts “Dreimaņi”, īpašnieks Māris Stepanovs.

Nominācija GADA PAKALPOJUMS BŪVNIECĪBĀ”

SIA “Būvfirma INBŪV” – Darbības virzieni: vispārējo celtniecības darbu veikšana un vadīšana, restaurācijas darbu veikšana un vadīšana, ēku un būvju arhitektūras un konstrukciju projektēšana, ielu izbūvēšana un apgaismojuma instalāciju darbi, piedāvā zemes rakšanas tehnikas pakalpojumus.  Īpašnieks Toms Trubins.

Nominācija GADA INVESTĪCIJA”

SIA “Upeskalni AB” - graudkopības saimniecība Padures pagastā. Īpašnieki Arvis un Baiba Mikāli. 

Nominācija „GADA MECENĀTS”

SIA “Rietumu nafta” - degviela, degvielas, naftas produktu tirdzniecība, vairumtirdzniecība. Valdes priekšsēdētājs Toms Egle.

Lielākie nodokļu maksātāji pēc samaksātās iedzīvotāju ienākuma nodokļa summas 2015. gadā

 1. SIA “Vizuālā diagnostika”,
 2. SIA “Amazone”,
 3. SIA “Kuldīgas maizes ceptuve”,
 4. SIA “Bērzi plus”,
 5. SIA “Kuldīgas tekstils”.

Lielākie nodokļu maksātāji pēc kopējās samaksāto nodokļu summas 2015. gadā

 1. SIA “Amazone”,
 2. SIA “Agrotehnika”,
 3. SIA “Kuldīgas maizes ceptuve”,
 4. SIA “Bērzi Plus”,
 5. SIA “Baloži & CO”.

Vairākas speciālbalvas pasniedza arī pašvaldības sadarbības partneri – laikraksts “Kurzemnieks” iespēju izvietot reklāmu par 100 EUR piešķīra veikalam “Tonis”. SIA “Kurzemes Biznesa inkubators” simpātiju balvu pasniedza Artim Reimanim, uzņēmuma “Silver Note” īpašniekam. Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra Kuldīgas birojs ZS “Apškalni” dāvināja atbalstu nākamajam projektam 100 EUR vērtībā, AS “Swedbank” simpātijas piederēja galdniekam Mārtiņam Ausmanim, AS “SEB banka” – ZS “Ezergaļi”,Attīstības finanšu institūcijas “Altum” Liepājas reģionālais centrs apbalvoja SIA “Mana Galdniecība”, bet Latvijas investīciju un attīstības aģentūras Kuldīgas Biznesa inkubators sveica Diānu Panjušenkovu – bērnu izklaides centra “Brīnumzeme” radītāju.

2015. gadā

Konkursa apvalvošanas fotogalerija

Nominācija GADA LAUKSAIMNIEKS”

SIA „Upeskalni AB”  - piedāvā kartupeļus, sēklkopību, graudu audzēšanu, siena un skābsiena sagatavošanu rulonos, padures pagasta “Upeskalnos”, īpašnieki Arvis un Baiba Mikāli.

Nominācija GADA RAŽOTĀJS”

SIA „PalleteRies” – taras dēlīšu un palešu sagatavju ražošana, Kuldīgā, Zaļā ielā 6, īpašnieks Edijs Ošs.

Nominācija GADA TIRGOTĀJS”

SIA „AGROTEHNIKA” – lauksaimniecības tehnikas rezerves daļas, „Ford” automašīnu rezerves daļas, akumulatori, dārzkopības un lopkopības preču  tirdzniecība, Planīcas ielā 67, Kuldīgā, īpašnieks Arturs Cimoška.

Nominācija GADA AMATNIEKS”

Oskars Pirtnieks –metālapstrādes meistarsPelču pagasta „Pirtniekos”.

Nominācija VIESMĪLĪGĀKAIS GADA UZŅĒMĒJS”

SIA IG Rota” – viesnīca, restorāns „Jēkaba sēta”, Liepājas ielā 36, Kuldīgā, īpašniece Ingrīda Garoza.

Nominācija GADA PAKALPOJUMS”

Tūristu vilcieniņš Ludis” – SIA„Goldingen Train”, valdes locekļi Santa Cine un Kristīne Kārkliņa.

Nominācija GADA JAUNAIS UZŅĒMĒJS”

SIA K27” –„Cafe „Tilts”” Kuldīgā, Kalna ielā 27, īpašniece Iveta Ozolniece.

Nominācija GADA INVESTĪCIJA”

SIA „Stiga RM” –bērza saplākšņu ražošana un pārdošana, bērza finierkluču iepirkšana un šķeldas pārdošana, meža zemju iepirkšana un apsaimniekošana, apaļkoku pārdošana, kokmateriālu transports, Meistaru ielā 1, Kuldīgā. Īpašnieks Andris Ramoliņš.

Nominācija „Gada mecenāts”

SIA "MKM mežs" – īpašnieks Mārcis Martinovs.

Lielākie nodokļu maksātāji pēc samaksātās iedzīvotāju ienākuma nodokļa summas 2014. gadā

 1. SIA "Kuldīgas maizes ceptuve"
 2. SIA "Bērzi Plus"
 3. SIA "AMAZONE"
 4. SIA "KULDĪGAS TEKSTILS"
 5. SIA "AGROTEHNIKA"
 6. SIA "BALOŽI & KO"
 7. SIA "Ziemeļkurzemes MRS"
 8. SIA "VIZUĀLĀ DIAGNOSTIKA"
 9. SIA "ALRA"
 10. SIA "LĀSES AM"

Lielākie nodokļu maksātāji pēc kopējās samaksāto nodokļu summas 2014. gadā

 1. SIA "AMAZONE"
 2. SIA "Kuldīgas maizes ceptuve"
 3. SIA "AGROTEHNIKA"
 4. SIA "Bērzi Plus"
 5. SIA "BALOŽI & KO"
 6. SIA "VIZUĀLĀ DIAGNOSTIKA"
 7. SIA "RIETUMU NAFTA"
 8. SIA "KULDĪGAS TEKSTILS"
 9. SIA "SIGMA ELEKTRO"
 10. SIA "KULDĪGAS RPB"                  

Speciālbalvas pasniedza arī pašvaldības sadarbības partneri – laikraksts “Kurzemnieks”, SIA “Kurzemes Biznesa Inkubators”, Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra Kuldīgas nodaļa, AS “Swedbank”, AS “SEB banka” un Attīstības finanšu institūcija “Altum”.

2014. gadā

Konkursa apbalvošanas fotogalerija

Nominācija „Gada lauksaimnieks”:

ZS „Reķi” – augkopība Kurmāles pagasta „Gaismās”, saimnieki Aivars un Spodris Reķi.

Nominācija „Gada jaunais uzņēmējs”:

SIA "PROPELLER FOODIE”, itāļu restorāns – picērija „Goldingen Room”, Baznīcas ielā 2-2, Kuldīgā, īpašniece Santa Cine.

Nominācija „Kuldīgas tēla popularizētājs”:

Vokāli instrumentālais ansamblis „Rumbas kvartets”, IK Artis Šimpermanis.

Nominācija „Gada pakalpojums”:

SIA „Reinfelds” – kravu pārvadājumi, transportlīdzekļu apkope un remonts, Graudu ielā 11, Kuldīgā, īpašnieks Modris Reinfelds.

Nominācija „Ģimenei un bērniem draudzīgākais uzņēmums”:

IK „Dekoru meistars” veikals „Zelta Apelsīns” – dekoru veikals, svinību apkalpošana, Liepājas ielā 6, Kuldīgā, vadītāja Inta Lagzdeniece.

Nominācija „Gada amatnieks”:

Restaurators Andris Bogdans, „Lagzdieni”, Kurmāles pagastā un restaurators Māris Gulbis, „Māli”, Saldus novadā, Šķēdes pagastā.

Nominācija „Gada ražotājs”:

SIA „Planka” – kokapstrādes cehs, „Plāņi”, Īvandes pagastā, īpašnieks Dzintars Knupke.

Nominācija „Gada būve”:

Alekšupītes promenādes izveide un ar to saistīto ielu rekonstrukcija, pasūtītājs – Kuldīgas novada pašvaldība, būvuzņēmējs – SIA „Ostas celtnieks”, būvprojekta autors  – SIA „Inženierbūve”.

„Gada mecenāts”:

SIA „Amazone”. Atbalsts grāmatai „KULDĪGA. Arhitektūra un pilsētbūvniecība”, biedrībai „Padure”, Pilsētas svētkiem „Dzīres Kuldīgā”, Kuldīgas invalīdu biedrībai, Padures mazpulkam, Kuldīgas 2. vidusskolai, florbolistiem, rallija komandai, Annas draudzei, Kuldīgas Bērnu un jauniešu centram, Vientuļo Padures pensionāru sveikšanai, LLU stipendijām, konkursam „Zelta lauks”.

Pasākumā tika godināti arī uzņēmumi, kuri valsts un novada budžetā iemaksājuši visvairāk nodokļu 2013. gadā. Lielākos nodokļu maksātājus godinās divās kategorijās – pēc lielākās nodokļu summas valsts budžetā un pēc iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN), ko saņēmis Kuldīgas novads.

Pēc kopējās budžetā iemaksātās nodokļu maksājumu summas:

 1. SIA „Linde pārtika”
 2. SIA „Amazone”
 3. SIA „Kuldīgas maizes ceptuve”
 4. SIA „Agrotehnika”
 5. SIA „Vēvers”
 6. SIA „Baloži & CO”
 7. SIA „Kuldīgas tekstils”
 8. SIA „Mobile-A”
 9. SIA „Rietumu nafta”
 10. SIA „Sigma Elektro”

Pēc iemaksātās iedzīvotāju ienākumu nodokļu summas:

 1. SIA „Linde pārtika”
 2. SIA „Kuldīgas maizes ceptuve”
 3. SIA „Amazone”
 4. SIA „Bērzi plus”
 5. SIA „Vēvers”
 6. SIA „Kuldīgas tekstils”
 7. SIA „Vizuālā diagnostika”
 8. SIA „Agrotehnika”
 9. SIA „Alra”
 10. SIA „Baloži & CO”

Laikraksta „Kurzemnieks” specbalva – nākamajā gadā ievietot reklāmu par 100 eiro – tika piešķirta veterinārai aptiekai un praksei SIA „ArsaL”, īpašniece Sandra Rubīne.

Savukārt SEB bankas Kuldīgas filiāles vadītāja Inga Kaltniece simpātiju balvu pasniedza ZS „Reķi SA” īpašniekiem Aivaram un Spodrim Reķiem.

Kurzemes Biznesa inkubators pasākumā godināja divus uzņēmumus – SIA „Alias Products” un SIA „Rivonda”, vizuālo risinājumu vēstniecību, Arti un Kristīni Šimpermaņus.

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Kuldīgas filiāles vadītāja Daiga Mellere z/s „Akmeņkalni” pasniedza dāvanu karti nākamā kopīgā projekta realizēšanai.

VAS „Latvijas Attīstības finanšu institūcija Altum” pasniedza savu simpātiju balvu SIA „MGS Factory” īpašniekiem Sanitai un Marekam Gipteriem.

Arī Swedbank savu simpātiju balvu piešķīra SIA „Rivonda”, vizuālo risinājumu vēstniecību, Arti un Kristīni Šimpermaņus.

2013. gadā

GADA TIRGOTĀJS – SIA „Meistars LV” Kuldīgā, īpašnieks Leonīds Žerebcovs.

GADA PAKALPOJUMS – SIA „Obodņikova veterinārais serviss”, īpašnieks Olārs Obodņikovs.

GADA AMATNIEKS – kalējs Dailonis Jakobovskis no Kuldīgas.

JAUNAIS UZŅĒMĒJS – kafejnīca „Šarlote” Kuldīgā, īpašniece Aira Pigožne.

GADA RAŽOTĀJS – SIA „Mežmaļi” Pelču pagastā, īpašnieks Andris Dieziņš.

GADA LAUKSAIMNIEKS – z/s „Laivenieki” Padures pagastā, īpašnieks – Jānis Laivenieks.

GADA INVESTĪCIJAS – z/s „Bētas” par liellopu novietni „Mārtiņstallis” Vārmes pagastā, īpašnieks Ilmārs Pilenieks.

GADA BŪVE – par būvobjektu „Stendes ielas rekonstrukcija posmā no Vecā ķieģeļu tilta līdz pilsētas robežai” arhitektam SIA „Inženiertehniskie projekti”, būvuzņēmējam – SIA „Ostas celtnieks”. Pasūtītājs – Kuldīgas novada pašvaldība.

2012. gadā

Nominācijā GADA TIRGOTĀJS – SIA „ITU Vārpiņa" pārtikas veikals „Vārpiņa” Vārmes pag., īpašnieks Juris Nespļaks.

Nominācijā GADA PAKALPOJUMS – SIA „Linde pārtika” veikala ELVI  bistro-kafejnīca Kuldīgā, īpašniece Nansija Linde.

Nominācijā GADA AMATNIEKS – tērpu māksliniece  Jolanta Ozollapa.

Pateicība PAR MŪŽA IEGULDĪJUMU – Tautas lietišķās mākslas meistarei, Kuldīgas kultūras centra lietišķā mākslas studijas „Ķocis” ilggadējai vadītājai Austrai Rumbeniecei.

Nominācijā JAUNAIS UZŅĒMĒJS – Gunita Šternberga, SIA „Garšu fabrika” Kuldīgā.

Nominācijā GADA RAŽOTĀJS – SIA „Kurzemes finieris” Kuldīgā, īpašnieks Dzintars Odiņš.

Nominācijā GADA LAUKSAIMNIEKS – z/s „Ezergaļi" Vārmes pag., īpašnieks Dzintars Erdmanis.

Nominācija GADA INVESTĪCIJAS - SIA „Vēvers” par kokapstrādes cehu Padures pagastā, īpašnieki Ģirts un Nauris Vēveri.

Nominācijā GADA BŪVE – Biomasas koģenerācijas elektrostacija. Pasūtītājs pašvaldības SIA „Kuldīgas siltumtīkli”, SIA „Diānas Zalānes projektu biroja” projekts, būvuzņēmējs SIA „Velve”.

2011. gadā

 • Nominācijā GADA TIRGOTĀJS PILSĒTĀ – SIA „ZR Autodetaļas”
 • Nominācijā GADA TIRGOTĀJS PAGASTĀ – SIA „Rendas Uplejas”
 • Nominācijā GADA PAKALPOJUMS – SIA „PC konsultants”
 • Nominācijā GADA AMATNIEKS – Tautas lietišķās mākslas studija „Vēveri”
 • Nominācijā JAUNAIS UZŅĒMĒJS – z/s „Smilškalni”
 • Nominācijā GADA RAŽOTĀJS – SIA „Lāses AM”
 • Nominācijā GADA LAUKSAIMNIEKS – Z/s „Kalna-Mikas”
 • Nominācijā GADA BŪVE – Sinagogas ēku kompleksa pārbūves par Kuldīgas Galveno bibliotēku (būvuzņēmējs – SIA „Linde N”, arhitekts – SIA „Ozola&Bula”)

Savas balvas pasniedza arī konkursa sadarbības partneri SEB banka, laikraksts „Kurzemnieks”, Dnb banka un Swedbank.

2010. gadā

 • Nominācijā GADA TIRGOTĀJS – veikals „Malvīne”
 • Nominācijā GADA PAKALPOJUMS –  tūrisma uzņēmums I/K „Jūras laivu kompānija”
 • Nominācijā GADA LAUKSAIMNIEKS – z/s „Akmeņkalni”
 • Nominācijā GADA RAŽOTĀJS – SIA „Saules LM”
 • Nominācijā GADA AMATNIEKS – SIA „Metālapstrāde”
 • Nominācijā JAUNAIS UZŅĒMĒJS –  Raitis Hercenbergs un Gatis Rozenfelds.

Savas balvas pasniedza arī konkursa sadarbības partneri: Kuldīgas novada uzņēmēju un amatnieku apvienība, Kurzemes biznesa inkubators, laikraksts „Kurzemnieks”, SEB banka, DnB Nord banka, Swedbanka.

2009. gadā

 • Nominācijā GADA TIRGOTĀJS – SIA „Linde pārtika”.
 • Nominācijā GADA ĒDINĀTĀJS –  „Stender’s pica”.
 • Nominācijā GADA PAKALPOJUMS –  „Pie Aivas”.
 • Nominācijā GADA NAKSTMĪTNE – viesnīca „Metropole”.
 • Nominācijā GADA RAŽOTĀJS – SIA „Kuldīgas RPB” maizes ceptuve. 
 • Nominācijā KULDĪGAS TĒLA POPULARIZĒTĀJS – SIA „Zvaigžņu Rati”.
 • Nominācijā VECPILSĒTAS MAGNĒTS – kafejnīca „Madara”.
 • Nominācijā GADA BŪVE – biroja ēkas jaunbūve un biroju ēkas ieejas mezgla rekonstrukcija Pilsētas laukumā 4, 4A, Kuldīgā.
 • Nominācijā GADA AMATNIEKS – māksliniece Kristīne Šimpermane.
 • Nominācijā JAUNAIS UZŅĒMĒJS –  veikals “Medus un bišu lietas”.
 • Nominācijā GADA UZŅĒMUMS – SIA „Kuldīgas RPB” maizes ceptuve.

Konkursa sadarbības partneru balvas

Kuldīgas novada uzņēmēju un amatnieku apvienības BALVA: par aktīvu dalību biedrības darbībā – Normundam Jansonam (SIA „Rajaks”). 

Laikraksta „Kurzemnieks” BALVA – veikalam „Tīne” (IK Velga Pigevica).

SEB bankas simpātiju BALVA – SIA „Kuldīgas energoceltnieks”.

2008. gadā

 • Nominācijā „KLIENTAM DRAUDZĪGS UZŅĒMUMS TIRDZNIECĪBĀ” - ziedu salons „Oāze”.
 • Nominācijā „KLIENTAM DRAUDZĪGS UZŅĒMUMS SABIEDRISKAJĀ ĒDINĀŠANĀ” – kafejnīca „Pagrabiņš”.
 • Nominācijā „KLIENTAM DRAUDZĪGS UZŅĒMUMS VIESNĪCU UN PAKALPOJUMU NOZARĒ” – reklāmas darbnīca „Dekors RD”.
 • Nominācijā „STABILITĀTE” – SIA „Agrotehnika”.
 • Nominācijā „SADARBĪBA” – „Dzīres Kuldīgā” ģenerālsponsors SIA „Linde Pārtika”.
 • Nominācijā „KULDĪGAS TĒLA POPULARIZĒTĀJS” – Sporta klubs „Elvi/Kuldīga”.
 • Nominācijā „VECPILSĒTAS MAGNĒTS” – bārs-klubs „Stender’s”.
 • Nominācijā „GADA BŪVPROJEKTS - KOMERCOBJEKTS” – telpu rekonstrukcija un iekšpagalma izbūve Kuldīgas vecpilsētā Liepājas ielā 1 (SIA „Diānas Zalānes projektu birojs”).
 • Nominācijā „GADA BŪVPROJEKTS INDIVIDUĀLAJĀ BŪVNIECĪBĀ” – dzīvojamā māja Alsungas ielā 1 (īpašniece Lolita Stucere).
 • Nominācijā „GADA AMATNIEKS SADZĪVES PAKALOJUMU JOMĀ” – SIA „Metālapstrāde” atslēdznieks Juris Poļikovs.
 • Nominācijā „GADA AMATNIEKS LIETIŠĶAJĀ MĀKSLĀ” – Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma profesionālās vidusskolas galdniekmeistars Nauris Bergmanis.

Konkursa sadarbības partneru balvas

Kuldīgas novada uzņēmēju un amatnieku apvienības BALVAS: par ieguldījumu uzņēmēju un amatnieku biedrības darbības  aktivizēšanā – Kasparam Bergmanim (SIA „Linde N”), par aktivitāti biedrības un pašvaldības sadarbības projektos – Baibai Ivanovskai (SIA „Baltijas īpašumu birojs”). 

Laikraksta „Kurzemnieks” BALVA– reklāmas darbnīcai „Dekors RD" – par spēju mainīties, ejot līdzi laikam, par radošām idejām un atsaucību.

SEB bankas simpātiju BALVA – SIA „Amazone”.

DnB NORD Bankas BALVAS – SIA „Agrotehnika”, Veikalam „Mežrozīte”, SIA „Saullēkts KI”.