Konkurss Skaistākais Kuldīgas dārzs un sakoptākā teritorija

Lai veicinātu pilsētvides sakoptību un kārtību Kuldīgas pilsētā, kā arī noskaidrotu skaistākos dārzus un to īpašniekus (apsaimniekotājus), Kuldīgas novada pašvaldība katru gadu organizē konkursu „Skaistākais Kuldīgas dārzs un sakoptākā teritorija”.

Konkursa mērķis ir sekmēt pilsētvides sakopšanu, veicināt kārtību individuālo un pašvaldības māju, iestāžu, sabiedrību, organizāciju, uzņēmumu, tirdzniecības un pakalpojumu objektu teritorijās, kā arī radīt interesi Kuldīgas pilsētas iedzīvotājos un motivēt piedalīties pilsētas sakopšanā.

Konkursā var piedalīties Kuldīgas pilsētā atrodošies īpašumi un to īpašnieki, kas izveidojuši skaistus dārzus un uztur labā kārtībā sava īpašuma teritoriju.

Konkursā pieteiktās teritorijas apseko īpaši izveidota konkursa komisija. Konkursā vērtē galvenokārt izveidotāja izdomu, nevis finansiālo ieguldījumu dārzu veidošanā un teritoriju kopšanā un uzturēšanā. Komisija novērtē tīrību un kārtību īpašumā un tam pieguļošajā teritorijā, iebraucamo ceļu jeb priekšdārzu, teritorijas zonējumu, telpisko plānojumu, tā atbilstību funkcijai, augu stādījumus, to kompozīciju, ekoloģisko saderību, augu veselīgumu, ceļu, arhitektūras mazo formu kvalitāti, sakoptību, žogu izskati, pārsteigumu jeb dārza savdabīgumu, īpašas pozitīvas pazīmes vai atšķirības. Augstāko vērtējumu iegūst tas īpašums, kurā izpildīti visi konkursa rādītāji.

INFORMĀCIJA PAR PĒDĒJO IZSLUDINĀTO KONKURSU

Konkursa nominanti

2018. gādā

Apbalvošana


Annas ielas 6 māja ik gadu pārsteidz ar krāšņi ziedošiem gaisa dārziem. Turpat iedzīvotāji izveidojuši arī volejbola laukumu, kur sportiski pavadīt brīvo laiku.


Baznīcas ielas 17 ēkas pagalmā ir ieeja uz apartamentiem. Tā izskatās pēc īstas oāzes, turklāt pasargā no vecpilsētas kņadas.


Baznīcas ielas 25 sētā iedzīvotāja Ruta Lapsa sev un citiem iedzīvotājiem par prieku iekārtojusi skaisti ziedošu puķu dobi. Rūpes par to ir kundzes sirdslieta.Šogad pirmo gadu Pils ielā 2 durvis vērusi kafejnīca “Rezidence Cafe Venta”, kas apmeklētājus vilina ne tikai ar izcilu atmosfēru, bet arī lakonisku un sakoptu vidi.


Kafejnīcas “Tilts”, Kalna ielā 27, terasē iekārtotas bagātīgi ziedošas puķu kastes, kas klientu pavadīto laiku terasē padara vēl mājīgāku.


Dzelzceļa ielas 1a privātmāja Putnudārzā iekārtota modernā stilā. Tur it visā valda minimālisms un harmonija.


Anna Melnace Dzirnavu ielas 7-9 mājas ieloku ik gadu papildina ar jaunām puķu kastēm un kompozīcijām. Arī šogad žūrija priecājās par kundzes lolojumu.


Jelgavas ielas 1 māja atrodas pašā vecpilsētas sirdī. Putniņu ģimenes ziedošie gaisa dārzi ik vasaru priecē ne tikai iedzīvotājus, bet piesaista arī tūristu uzmanību.


Daudzdzīvokļu mājas Jelgavas ielā 4 iekšpagalms irCimermaņu ģimenes lolojums – te izveidoti pārsteidzoši krāšņi gaisa dārzi un iekārtotas puķu kastes.


Kafejnīca “The Marmalade” ēkas senatnīgo fasādi papildina smaržīgi gaisa dārzi.


Dilānu ģimenes krāšņais dārzs Kaļķu ielā 10 ir īstena pērle, kurā atspoguļots kādas Itālijas mazpilsētas šarms.Kuldīgas 2. vidusskolas teritorija iekopta ar skujeņu dobēm un puķu kastēm.


Mājražotāju veikaliņš “Kuldīgas labumi” piedāvā iegādāties ne tikai lauku labumus, bet arī nobaudīt kafiju vai saldējumu skaisti iekārtotā āra terasē.


Liepājas ielā 25a sarkano ķieģeļu māju papildina košie gaisa dārzi, piešķirot ēkai  īstenu Kuldīgas šiku.Mucenieku ielas 27 īpašums konkursā piedalījies jau vairākkārt, jo te ir ko žūrijai parādīt un pastāstīt. Jānis Gustavs Tonteguts arī šoreiz žūriju pārsteidza ar jauniem ziediem.


Planīcas ielā 10 pie daudzdzīvokļu mājas novietotas skaistas koka kastes, kurās visu vasaru zied košas samtenes.


SEB bankas Kuldīgas filiāle tikai nesen pārcēlusies uz telpām Pilsētas laukumā 5. Pie ieejas izveidoti nokareni gaisa dārzi.


Veikala “Akcents” palodzes papildinātas ar puķu kastēm, kas atdzīvina senatnīgo ēku Tirgus ielā 2.


Pie veikala “Zelta apelsīns” šogad zied ledenītes. Īpaši krāšņas tās izskatās koka kastēs ar smalki kaltiem metāla stiprinājumiem.


Arī šogad viesnīcas “Metropole” balkoni izdaiļoti ar bagātīgi ziedošām puķu kastēm.


Vijolīšu ielā 4 Safonovu ģimenes mājas apkārtējā vide iekārtota pēc pašu idejām un iecerēm. Tajā valda ziedu daudzveidība un mājīga atmosfēra. Vasaras rītos ģimene rīta kafiju malko laukā, baudot dabu.

2017. gadā

Vēsturiskajā ēkā 1905. gada ielā 1 atrodas veikals “Malvīne”, kas vienmēr priecē ar skaisti iekoptu gaisa dārzu.

Restorāns “Goldingen Room” terasē ik gadu iekopj skaisti ziedošas puķu kastes.

Ēka Baznīcas ielā 7 zināma kā vecākā koka māja Kurzemē. Mājas pagalmā pārsteidz rūpīgi iekoptie apstādījumi, par kuriem parūpējusies mājas iedzīvotāja Biruta Krastiņa.

SIA “3D birojs” Baznīcas ielas 13 sētā izveidojis ne tikai gaumīgi kopts puķu dobes, bet arī atpūtas vietu ar galdu un krēsliem.

Ēka Baznīcas ielā 31 ir Sv. Katrīnas baznīcas īpašumā. Teritorijā iekoptas bagātīgi ziedošas puķu dobes un gaisa dārzi.

Baznīcas iela 36 ēkā iekāroti apartamenti “Kuldīgas Pilsdzirnavas”, lakoniski un skaisti izveidotas arī puķu kastes.

Konditorejas veikals “Daigas beķereja” arī šogad ieejas durvis un palodzes izdaiļojoši ar skaistiem gaisa dārziem.

Jelgavas ielā iekārtots mazs oāzes stūrītis.

Jelgavas iela 1 īpašnieku sētu ik gadu papildina jaunas puķu kastes un apstādījumi, kas priecē garām braucējus un gājējus.

Jelgavas ielas 4-2 sētas ieeju skaisti sakopusi Cimermaņu ģimene – izveidota atpūtas vietas un ziedoši gaisa dārzi.

Arī Jelgavas ielas 35 mājas iedzīvotāji visi kopā rūpējas par augiem un skaisto apkārtni. Iekoptas neskaitāmas puķu dobes, kastes un gaisa dārzi.

Kalna ielā 9 ikviens garāmgājējs pamanījis skaisto ieeju – tajā krāšņi zied sarkanās ledenītes un citi ziedi.

Kalna ielā 13 iedzīvotāji skaisti iekārtojuši sētu – uz akas zied puķes, logus krāšņo gaisa dārzi, izveidoti arī citi dekori, padarot vietu īpaši mājīgu.

LU RPIVA galvenā ieeja vienmēr izcēlusies ar kupliem un bagātīgi ziedošiem puķu podiem. Direktore Ruta Karloviča atzīst, ka “zaļie pirkstiņi” dara brīnumus.

Īpašums “Krāces” atrodas vienā no ekskluzīvākajām vietām Kuldīgā – aiz loga šalko Ventas rumba un visā krāšņumā slejas vecais tilts. Tikpat skaisti kops ir arī Smiltānu ģimenes īpašums, kurā jaunās puķu dobes papildina vēsturiski saglabātie šķūņi un detaļas.

Vīna veikala “Kabinets” logos puķu kastēs zied baltas petūnijas

Liepājas ielas 58 pagalmā valda īstena oāze – te iedzīvotāji iekopuši bagātīgas puķu dobes, izveidots atpūtas stūrītis un smilšu kaste mazākajiem mājas iedzīvotājiem.

Kuldīgas Centra vidusskolas pagalmā izvietotas puķu kastes. Ziedu kompozīcijas tajos stādījuši skolēni, lai visas vasaras garumā priecētu garāmgājējus.

Kafejnīca “Pīlādzītis” tradicionāli pārsteidz ar bagātīgi un koši ziedošām puķu dobēm un kastēm. Šogad kopšanu par tām uzņēmies Miks Serdants, kurš ar lepnumu rāda un stāsta par izaudzēto.

Restorāns “Bangert’s” terasē izveidots praktisks dažādu garšvielu un augu dekors – siena.

Piltenes ielas 11 nama sētā pie šķūņa izveidoti pārsteidzoši skaisti gaisa dārzi un atpūtas vieta nama iedzīvotājiem. Par puķu dobēm rūpējas Dadzīšu ģimene un Teodozija Ventniece.

Planīcas ielas 2 iedzīvotāji sētu kopj lēni pakāpeniski – pērn projektu konkursā “Darīsim paši” sakārtots bruģis, bet šogad paplašinātas puķu dobes un iekārtota atpūtas vieta jaunajiem mājas iedzīvotājiem un senioriem. Rūpes par puķu kopšanu uzņēmusies Alda Ziņģe

Zalānu ģimenē rūpes par dārzu uzņēmusies omīte Janīna, kura pastāstīja un parādīja ne tikai labi zināmas puķes un augus, bet arī retu un neredzētus.

Stendes ielas 4 skaisti kopto īpašumu noteikti zina ne tikai kuldīdznieki, bet ievērojuši arī iebraucēji. Mājā saimnieko Dzintra Vainšteine, kurai puķu audzēšana un dobju iekopšana ir sirdslieta.

Strautu ielā 3 izveidoti “Katrīnas apartamenti”, kuru logu palodzes rotā skaisti gaisa dārzi.

Strautu ielas 5 skaisti iekopto dārziņu noteikti pamanījis katrs garāmgājējs. Tajā ik dienu saimnieko un katru augu apčubina Dace Cine.

Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma dobes papildina skaisti kokgrebumi, kurus veidojuši paši audzēkņi.

Ventspils ielā 107 saimnieko lauksaimniecības tehnikas veikals SIA “SilJa”. Teritorijā skaisti nopļauts mauriņš un iekārtotas puķu dobes.

 

Virkas iela 36 māja atrodas nostāk no citām. Saimnieki tur dzīvo vien dažus gadus, taču jau var lepoties ar iekoptu sakņu dārzu, kurā izaudzē visu ikdienā nepieciešamo, kā arī skaistām ziedu dobēm un nojumi, kurā atpūsties.

Zemeņu ielas 12 mājas saimnieki – Ozoliņu ģimene – žūriju uzņem kautrīgi, jo skaisti iekoptās piemājas dobes un zālājs pašiem šķiet jau ierasta lieta.

Ziedu ielā 16 mājas teritoriju izdaiļo skaisti koptais mauriņš un ziedu kompozīcijas.

2016. gadā

Viesnīcas “Jēkaba sēta” saimnieki pamazām apguvuši gana plašo uzņēmuma teritoriju. Kopā ar kaimiņiem uzlikts jauns žogs, gaumīgi apstādījumi iekārtoti arī teritorijas tālākajā malā, izveidojot mājīgu zonu viesu atpūtai.

Restorāns “Bangert’s” Pils ielā izceļas ne tikai ar krāšņiem puķu stādījumiem, bet arī ar īpašo garšaugu stendu, ko ievērojis ne viens vien garāmgājējs.

Viens no šī gada lielākajiem pārsteigumiem bija uzņēmuma “Atis Auto” teritorija Tehnikas ielā. Uzņēmuma apkārtnē iekārtoti gaumīgi apstādījumi, kuru tapšanā saimnieku konsultē kāda dārzkopības studente.

Krāšņas ziedu kupenas grezno Viļa Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijas teritoriju. Ziedi sastādīti gan no dabīgiem materiāliem veidotās puķu kastēs, podos un pat ratos, gan dobēs. Viena dobe atgādina Latvijas kontūru un apstādīta ar sarkaniem un baltiem ziediem, bet cita veidota kā kompass. Daudzi no skolas teritorijā iestādītajiem augiem ir absolventu dāvināti.

Biedrības “Savējie savējiem” iekārtotajā teritorijā aiz Ventspils ielas 12. nama dobēs un apstādījumos aug ne tikai puķes, bet arī augi, kurus pēcāk izmantos, piemēram, pirtsslotās. 

Viesnīcu “Metropole” šogad rotā ne tikai gaisa dārzi, bet arī ar ziedu kompozīcijām norobežota terase maltītes baudīšanai ar skatu uz rātslaukumu.

Krāšņas pelargoniju kupenas priecē garāmgājējus pie mēbeļu un interjera lietu veikala “Laura” Liepājas ielā.

Arī spēļu zāles – bāra “Klondaika” saimnieki parūpējušies, lai uzņēmuma teritoriju rotātu skaisti gaisa dārzi.

Piltenes ielas 11. nama sēta iepriecina mājas iedzīvotājus un ciemiņus ar glīti sakoptu vidi un puķēm košās krāsās.

Mālu ielā 25 ik palodzi rotā vasarīgas puķu kastes.

Lagzdiņu ģimenes dārzs Egļu ielā tapis pēdējos četros gados, pārvedot lielāko daļu augu no iepriekšējās dzīvesvietas Liepājas pusē. Dārzs veidots pašu spēkiem, visu izdomājot un arī iekārtojot.

Maruta un Jānis Tonteguti savā mājvietā Mucenieku ielā mitinās piecus gadus. Šo gadu laikā, ieguldot ne mazumu laika, darba un pūļu, jaunu veidolu ieguvusi ne tikai māja, bet arī dārzs ap to.

Aiz Jelgavas ielas 15. nama noslēpies Amoliņu ģimenes rūpīgi koptais dārzs. Saimniece Jolanta, piepalīdzot pārējiem ģimenes locekļiem, šeit iekārtojusi oāzi pašu un ciemiņu priekam un atpūtai.

Dārzkopības sabiedrībā “Kurzemīte” pie savas vasaras mājiņas Ievu alejā Koveļu ģimene iekārtojusi dārzu ar pārdomātu plānojumu un visdažādāko augu stādījumiem. Teritorijā atrasta vieta pat miniatūram dīķītim.

Gaismas ielas 11. nams iepriecina gan ar sakārtoto fasādi, gan krāšņajām puķēm, kas rotā nama balkonus un teritoriju ap māju.

Ēka Baznīcas ielā 7 zināma kā vecākā koka māja Kurzemē. Mājas pagalmā pārsteidz rūpīgi iekoptie apstādījumi, par kuriem parūpējusies mājas iedzīvotāja Biruta Krastiņa.

Pagalmu pie Kaļķu ielas 7. nama rotā gaumīgi un kopti apstādījumi.

Arī šogad Dzintaru ielas 8. nama balkonus grezno krāšņi pelargoniju stādījumi.

Apbalvotie nominanti

2015. gadā


Kafejnīcas “Pagrabiņš” īpašnieki ik gadu apmeklētāju un garāmgājēju priekam sarūpē krāšņus puķu stādījumus. Remontdarbi vecā rātsnama ēkā, kuras pagrabstāvā atrodas kafejnīca, nav traucējuši izvietot puķu podus arī šogad.


Itāļu restorāna “Goldingen Room” terasi rotā puķu kastes ar saskaņotiem stādījumiem gaišās krāsās.


Viesnīcas “Metropole” restorāna terasē ar bagātīgiem puķu stādījumiem uzburta vasarīga un romantiska noskaņa.


Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas Kuldīgas filiāles ieeju rotā puķu kastes ar krāšņi ziedošām pelargonijām.


Gustovsku ģimenes dārzs Vidus ielā tapis vairāk nekā 15 gadu garumā. Dārzā uzceltās lapenes ieeju sedz pašu darināts ozolzīļu priekškars.


Sv. Katrīnas baznīcas draudze parūpējusies par to, lai gan baznīcu, gan draudzes māju rotātu puķes.


Restaurētā ēka Baznīcas ielā 36 pie vecā tilta lepojas ar gaisa dārziem maigi sārtos toņos.


Ēdoles ielā 23 balkonu un palodzes ieskauj bagātīgas puķu kupenas.


Restorānu “Bangert’s”, kas ir īpaši iecienīta vieta kāzu svinībām, grezno krāšņi vasaras puķu stādījumi košās krāsās.


Parka ielā 14 savam un garāmgājēju priekam saimnieki ierīkojuši greznus gaisa dārzus.


Dzintaru ielas 10. nama balkonus grezno bagātīgas ziedu kupenas.


Garšvielu veikals “Cikāde” klientus un garāmgājējus iepriecina ar rūpīgi koptiem gaisa dārziem.


Dažādu toņu pelargonijas, lobēlijas un begonijas terases rotāšanai izvēlējušies kafejnīcas “Tilts” saimnieki.


Gaidot autobusu Kuldīgas autoostā, pasažieri var priecāties par autoostas apsaimniekotāju sarūpētajiem apstādījumiem.


Veikala “Tendence” saimnieki fasādes noformēšanai izvēlējušies koka puķu kastes ar sezonai atbilstošiem puķu stādījumiem.


Par gaumīgu noformējumu parūpējušies veikala “Kate” īpašnieki.


Vēsturiskajai ēkai 1905.gada ielas un Liepājas ielas stūrī, kurā atrodas veikals “Malvīne”, pērn atjaunota fasāde. 2. stāva balkoniņu rotā bagātīgas ziedu kupenas.


Janušu ģimene īpašumā Ventspils ielā sākuši mitināties 2007. gada rudenī. Skaistajā dārzā, kas tapis, konsultējoties ar profesionāļiem, pietiek vietas gan puķu stādījumiem, gan dārzeņu un garšaugu audzēšanai.


Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma teritoriju rotā ne tikai gaumīgi iekārtoti apstādījumi, bet arī koka skulptūras.


Strautu un Mucenieku ielas stūrī garāmgājējus priecē gaumīgi ierīkots košumdārzs.


Īpašums Liepājas ielā 30 vērtēts gaisa dārzu kategorijā.


Pētera ielas 2.nama iekšpagalmā krāšņi zied samtenes, petūnijas un citas puķes.


Īpaši krāšņi šogad izskatās apstādījumi pie Kuldīgas 2.vidusskolas.


Namu Liepājas ielā 26a grezno gaisa dārzi ar petūnijām, begonijām un citām puķēm.


Salons “Pie Aivas” Ēdoles ielā iepriecina apmeklētājus ar koptiem gaisa dārziem.


Dzelzceļa ielā izceļas Rožu ģimenes rūpīgi koptais dārzs.


Vienības ielā Dzintras Kānes dārzs pārsteidz ar daudzveidību un krāšņi ziedošajām puķēm visdažādākajās krāsās.


Sociālo māju Rātskunga ielā pieteikuši kaimiņmājas iedzīvotāji, kuri novērtējuši mājas iedzīvotājas Veltas kundzes ieguldīto darbu mājas apzaļumošanā. Speciālisti novērtējuši Veltas kundzes iespaidīgo augu kolekciju, kurā atrodami arī dažādi reti sastopami un īpaši augi.


Sv. Annas baznīcas draudze iekārtotajā dārzā ir patīkami pakavēties, priecājoties par bagātīgi ziedošajām rozēm, hortenzijām, flokšiem un citām puķēm, kas aug gan dobēs, gan puķu podos. Dārzā norisinās arī koncerti, uz skaisto puķu fona labprāt fotografējas mācītāja Mārtiņa Burkes–Burkevica salaulātie pāri.


Kaimiņos Sv. Annas baznīcai Dzirnavu ielā 10 iekārtots glīts dārzs ar solīdās puķu kastēs bagātīgi ziedošām petūnijām un atpūtas vietu.


Viesu nama “Ventas rumba” saimnieki Freimaņu ģimene piedomājuši, lai sagādātu saviem viesiem patīkamu atpūtu skaistā, estētiskā vidē.


Īpašums Mucenieku ielā, kurā atrodas Līvijas Rezevskas izstāžu zāle, apmeklētāju priekam nams izrotāts ar skaistām puķu kastēm.

Skaistākais Kuldīgas dārzs un sakoptākā teritorija 2018

Skaistākais Kuldīgas dārzs un sakoptākā teritorija 2017

Skaistākais Kuldīgas dārzs un sakoptākā teritorija 2016

Skaistākais Kuldīgas dārzs un sakoptākā teritorija 2015