Sakoptas un ziedošas teritorijas Kuldīgas novadā

darzs
Foto: Ričards Sotaks

Piemājas teritorija, dārzs, sēta vai gaisa dārzi – viss prasa rūpes un strādīgas rokas. Kuldīgas novada sakoptāko pilsētas teritoriju un lauku sētu saimnieki atzīst, ka viss galvenokārt tiek darīts pašu priekam.

Kuldīgas novada pašvaldības ik gadu rīko konkursus: “Skaistākais Kuldīgas dārzs un sakoptākā teritorija” un “Sakoptākā Kuldīgas novada lauku sēta”, lai ieinteresētu un iesaistītu novada iedzīvotājus sava īpašuma labiekārtošanā, sakopšanā, pilnveidošanā, tā veicinot novada attīstību un sakoptību.

Pilsētā konkursam pieteikts 21 ziedošs pretendents. Pilsētas īpašumus žūrija vērtēja šādās nominācijās: “Skaistākais Kuldīgas dārzs”, “Sakoptākais daudzdzīvokļu māju pagalms” un “Sakoptākais uzņēmums Kuldīgas pilsētā”. Kādā no nominācijām pieteikti: veikals “Akcents”, veikals “Zelta apelsīns”, veikals “Kuldīgas labumi”, SEB bankas Kuldīgas filiāle, Kuldīgas 2. vidusskola, kafejnīca “The Marmalade”, kafejnīca “Rezidence Cafe Venta”, kafejnīca “Cafe Tilts”, viesnīca “Metropole”, apartamenti Baznīcas ielā 17, daudzdzīvokļu un privātmājas – Jelgavas ielā 1-2, Jelgavas ielā 4-2, Baznīcas ielā 25, Kaļķu ielā 10, Annas ielā 6-5, Dzelzceļa ielā 1a, Planīcas ielā 10, Vijolīšu ielā 4, Liepājas ielā 25a, Mucenieku ielā 27, Dzirnavu ielā 7-9.

Savukārt lauku teritorijā – 11 īpašumi – Snēpeles pagasta “Griezes”, Īvandes pagasta “Ievas”, Kurmāles pagasta “Mežarāji”, Ēdoles pagasta “Plači”, uzņēmums Padures pagastā SIA “MKM mežs”, Kurmāles pagasta daudzdzīvokļu nams “Smiltnieki”, Laidu pagasta Sermītes ciema daudzdzīvokļu nams “Staburadzes”, Rendas pagasta atpūtas komplekss “Usmas meķi”, Rumbas pagasta daudzdzīvokļu nams “Ventenieki”, Īvandes pagasta “Viļņi” un Ēdoles pagasta Zelmeņi” – tika vērtēti trīs grupās: piemājas saimniecības, zemnieku saimniecības un daudzdzīvokļu māju teritorijas.

Žūrijas komisija paviesojās ikkatrā no tiem, vērtējot galvenokārt izveidotāja izdomu, nevis finansiālo ieguldījumu dārzu veidošanā un teritoriju kopšanā un uzturēšanā. Komisija novērtēs tīrību un kārtību īpašumā un tam pieguļošajā teritorijā, apzaļumošanu, teritorijas zonējumu un telpisko plānojumu, augu stādījumus, to kompozīciju, sakoptību, žogu izskatu, pārsteigumu jeb dārza savdabīgumu, īpašas pozitīvas pazīmes vai atšķirības, kā arī citas detaļas.

Žūrijas komisijas priekšsēdētāja Agnese Buka pauda prieku par tik skaistiem īpašumiem un apbrīnoja ļaužu entuziasmu darboties. Savukārt īpašumu saimnieki jutās lepni par dzirdēto atzinību, sakot, ka tas motivē turpināt un censties vēl vairāk. “Ļaudis prot rast harmoniju savā teritorijā pat bez speciālas dārznieka izglītības. Tās ir iekšējās sajūtas, kas rada skaistus dārzus un sakoptas teritorijas, ar kuriem priecēt citus,” sacīja A. Buka.

Dalībnieku apbalvošana notiks 6. oktobrī Hercoga Jēkaba tirgus laikā. Pirmo vietu ieguvēji saņems naudas balvu.

KONKURSS SAKOPTĀKĀ KULDĪGAS NOVADA LAUKU SĒTA

KONKURSS SKAISTĀKAIS KULDĪGAS DĀRZS UN SAKOPTĀKĀ TERITORIJA

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav