Noslēdzies projektu konkurss „Darīsim paši”

Foto: Dace Strazdiņa

11. decembrī Kuldīgas Kultūras centrā projektu konkursa „Darīsim paši” noslēguma pasākumā tika teikts paldies visiem konkursa dalībniekiem. Neskatoties uz grūtībām, kuras nācās pārvarēt vairākiem projektu īstenotājiem, noslēguma pasākumā visi bija gandarīti un lepni par paveikto. Kuldīgas novads Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa, uzrunājot klātesošos, atzina, ka no visiem novada Domes konkursiem tieši šis ir viņas visiemīļotākais, jo šeit var redzēt visus novada aktīvākos cilvēkus un pateikt lielu paldies katram personīgi.

Pasākumā valdīja radoša gaisotne – dejojot tika atrādīti jaunie tautas tērpi lieliem un maziem dejotājiem, speciāli katrai līnijdejotājai gatavotās kurpītes un vestes. Drosmīgākie projektu īstenotāji paši prezentēja savus projektus klātesošajiem, izceļot savu veikumu ar interesantiem pastāstiem. Daudz labu un sirsnīgu vārdu projektu īstenotāji veltīja pašvaldībai par atbalstu, sapratni un palīdzību.

Nākamajā gadā konkurss turpināsies. Aicinām visus, kuriem ir interesantas un radošas idejas, uzdrošināties, nestāvēt malā, bet piedalīties konkursā. Svarīgi, ka pilsētas un visa novada vidi radām mēs paši. Lai Jaunajā gadā izdodas sabalansēt iecerēto ar iespējamo un piepildīt savus sapņus!

2015. gadā īstenoti 40 projekti:

Skrundas iela 5, Kuldīgā

Grupas „Skrundas ielas republika” mērķis bija izremontēt un sakopt kāpņu telpu Kuldīgā, Skrundas ielā 5. Lai iecerēto sasniegtu, darba grupa čakli strādāja, gruntējot un krāsojot griestus un sienas, betonēja grīdu, pielaboja un pārkrāsoja kāpnes, nokrāsoja logus un durvis. Rezultāts pārsteidza – kāpņu telpa ieguvusi jaunu un sakoptu izskatu. Prieks gan pašiem, gan viesiem!

Tautastērpi Padures mazajiem dejotājiem

Biedrība „Padure” iegādājusies audumu un dziju tautastērpu šūšanai un zeķu adīšanai.No plānotajām izmaksām, kuras sākotnēji tika paredzētas projektā, vadoties pēc tā brīža cenām, grupai izdevās ietaupīt līdzekļus un nosegt arī zeķu adīšanas izmaksas. Rezultātā  ir pašūti 8 meiteņu un 8 zēnu tērpi jaunākajai dejotāju grupai un tikpat daudz tērpu vecākajai dejotāju grupai. Visiem dejotājiem tagad ir arī vilnas zeķes.

Sakopts gaitenis Baznīcas ielā 32, Kuldīgā

Nereģistrēta iedzīvotāju grupa „Čaklās rokas” restaurēja kāpņu telpu vecpilsētas namā – Baznīcas ielā 32, Kuldīgā. Projekta ietvaros atjaunots kāpņu telpas vēsturiskais izskats, un tā tika arī sakārtota. Remonts telpai nebija veikts jau ļoti sen.Projekta realizētāji ņēma vērā gan pilsētas arhitektu, gan pieminekļu inspekcijas noteikumus un ieteikumus.

Jaunu vārtu uzlikšana kapsētai „Upes osti”

Grupa „Mākam un darām” Rumbas pagasta kapsētā pēc zīmētas skicesuzstādīja metāla vārtus ar uzrakstu „Upes osti”. Projekts tika realizēts jau otro gadu. Pērn apkārt kapsētai ierīkoja 280 m garu žogu, izņemti arī mazie vārti, kas bija sliktā stāvoklī.  Tagad grupas dalībniekiem prieks un lepnums par gribasspēku un kopīgo darbu – skaisti sakārtotu kapsētu.

Usmas baznīcas teritorijas iežogošanas projekta turpināšana (2. kārta)

Rendas pagasta Usmas baznīcas atbalsta biedrība turpinājusi pērn iesākto – baznīcas žoga būvniecību. Projektu izdevies īstenot pēc draudzes locekļu vēlmēm ar projekta finansējuma, biedrības sponsora un draudzes ziedotāju atbalstu. Vieta ir sakārtota un kļuvusi daudz pamanāmāka. Šis projekts koordinatoriem pierādījis, ka kopā var izdarīt un sasniegt daudz.

Vides labiekārtošana bērnu, jauniešu un ģimeņu aktīvai atpūtai

Projekts realizēts Kurmāles pagastā. Biedrības „Bērnu un ģimenes lietu atbalsta centrs „Kurzemes talanti”” mērķis bija sakārtot vidi – trošu ceļu, šūpoles, volejbola un strītbola laukumu un ugunskura vietu. Izveidota jauka un droša vide, kurā var notikt pasākumi ar dažādām aktivitātēm bērniem, jauniešiem un ģimenēm ar citām interešu grupām.

Atpūtas un aktivitāšu laukuma izveide Parka ielā 22, Kuldīga

Biedrība „Dzīvo sportisks, vesels, laimīgs” projekta ietvaros izveidoja volejbola laukumu un atpūtas vietu bērniem ar šūpolēm un slīdkalniņu.Kad darbs bija paveikts, laukums tika atklāts ar volejbola maču – vietējie spēlētāji pret „Darīsim paši” žūrijas komisiju. „Laipni gaidīti visi, kuri grib sportot, galvenais, lai neko nebojā un nelauž,” saka grupas vadītāja Liene.

Kuldīgas Sv. Annas baznīcas kapličas remonts

Biedrība „Kuldīgas Sv. Annas baznīcas atbalsts” remontēja kapliču – špaktelēja un krāsoja sienas un griestus, nomainīja flīzes. Atjaunoja krāsojumu jumta logiem un veica kosmētisko apdari durvju ailēm, nostiprināja sienu. Baznīcas kapliču kā atvadu vietu bēru procesijai izmanto daudzi, un tagad tā kļuvusi vizuāli pievilcīgāka. Grupas koordinatore Irma Gertnere pastāstīja: „Projekta īstenošana kuldīdzniekiem dos iespēju vēl daudzus gadus izmantot estētiski pievilcīgu, izremontētu kapliču.”

Bruģēta celiņa izveide uz Valtaiķu baznīcu Laidu pagastā

Grupa „Valtaiķu baznīcai” nobruģējusi celiņu līdz baznīcai, lai piekļūšana tai būtu atvieglota arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Ceļš izveidots no māla bruģa. Pirms tam taciņas pamatne bija ķieģelis, smilts un grants, kas lietus apstākļos tika noskalota. Valtaiķu baznīca ir viena no skaistākajām luterāņu baznīcām Latvijā. Projekta realizētāji vēlas, lai šo baznīcu apmeklētu arvien vairāk cilvēku, un, sakārtojot celiņu, piekļūt baznīcai ir daudz vieglāk un patīkamāk.

Dāvana baznīcas 385 gadu jubilejā

Biedrība „Lipaiķu evaņģēliski luteriskā draudze” Turlavas pagastā sakārtoja baznīcas apkārtni, atjaunojot žogu un restaurējot ieejas vārtu stabus. Projekta īstenotāji saka: „Ar rezultātu esam ļoti apmierināti. Iznākums ir labāks par cerēto. Tūristi un ļaudis, kas apmeklēja baznīcu, atsaucīgi novērtēja padarīto. Visi priecājās par to, ka ir iespējams ar maziem līdzekļiem un lielu darba prieku tikt pie laba rezultāta. Lipaiķu baznīcas 385 gadu jubileju sagaidījām ar sakārtotu, sakoptu apkārtni.”

Ideālais gala mērķis

Grupa „Caur ērkšķiem uz zvaigznēm” no Pelču pagasta izveidoja atpūtas vietu velobraucējiem, tūristiem, ģimenēm un brīvas dabas cienītājiem. Projekta rezultātā iegūta sakopta teritorija, ierīkota vieta ugunskuram, izgatavoti soli un galdi, kuri izvietoti plašā teritorijā pa laukumu, kā arī izgatavotas šūpoles, kurās vienlaikus var apsēsties vairāk nekā 10 cilvēku. Iekārtota arī tualete. Ir sasniegts ļoti labs rezultāts un realizēti izvirzītie uzdevumi. Grupas koordinators Uģis Pelčers atzīst, ka „projekta realizācija bija lieliska pieredze un daudz ko iemācīja turpmākajām aktivitātēm, turklāt grupas dalībnieku brīvais laiks tika izmantots lietderīgi”.

Oriģināla dizaina mēģinājumu tērpu izgatavošana

Kuldīgas grupa „Mess” izgatavoja 100 dizaina mēģinājuma tērpus Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas kora un deju kolektīviem. Dizaina autori – skolotāji, bērni un vecāki. Rezultātā varēja sevi godam prezentēt XI Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkos, kā arī plānots piedalīties skolas un novada kultūras pasākumos. Skolēniem bija iespēja iepazīt T-kreklu dizaina izstrādi un apdruku, kā arī pašiem piedalīties procesā.

Zvirgzdkalnu kapu vārtu un žoga remonts

Turlavas pagasta piederīgie restaurējuši vecos kapu vārtus, lai saglabātu 19. gadsimtā būvētos vārtu stabus. Stabu galus gan nācies protezēt, pēc pasūtījuma bijušas jāizgatavo vērtnes, jāattīra koksne, jākrāso ar dabīgām krāsām. Pēc vārtu sakārtošanas uzlikts arī jauns žogs. Grupas vadītāja Māra Bumbiere saka: „Ceram, ka mūsu restaurācijā ieguldītais darbs ļaus kapu vārtiem nostāvēt vēl kādu gadsimtu!”

Jauna kleita Pelnrušķītei

Kuldīgas grupa „Pelnrušķītes draugi” atjaunoja krāsojumu Liepājas ielas 27. ēkas fasādes pirmajam stāvam. Māja atrodas Kuldīgas vecpilsētā, tāpēc ikviens darbs ir saskaņojams ar Kuldīgas novada pašvaldības Būvniecības nodaļu. Projekta rezultātā, lai arī šobrīd no vienas puses, māja ieguvusi jaunu skatu. Tas ne tikai padara ēku pievilcīgāku garāmgājēju skatam, bet arī palīdz to saglabāt. Arī īrniekiem atrašanās kaut daļēji atjaunotā namā ir tīkamāka. Jana Kārkliņa, grupas koordinatore, ar lepnumu stāsta: „Ar sajūsmu skatos uz ikvienu mūsu iedzīvotāju vai pašvaldības īstenotu projektu, paveiktu darbu pilsētas sakārtošanā un uzlabošanā. Tagad jūtos lepna, ka arī pati kopā ar grupas biedriem esmu pielikusi izdomu un roku savas un mūsu visu pilsētas viena, kaut maza, stūrīša, sakārtošanā.”

Sportam būt!

Grupa „Mums izdosies” futbola laukuma ierīkošanas projektu realizējapie Gudenieku pagasta kultūras nama. Izgatavotifutbola vārti, pievilkšanās stienis un četri soliņi. Priecē, ka interesi par projektu izrādīja ne tikai vietējie jaunieši, bet arī tie, kuri Gudeniekos vairs nedzīvo, tikai ciemojas. Soliņus izgatavoja un uzstādīja jaunākie grupas dalībnieki. Jau pirmajā dienā laukumā norisinājās futbola mači. Prieks, ka futbolu brauc spēlēt arī jaunieši no Basiem.

Padures audējas

Grupa kārtībā saveda piecus aužamos stāvus – saremontētas paminas, auklas u.c. detaļas. Projekta ietvaros iegādātas jostu stelles, saivītes, tinamais aparāts, sakli jau esošajām stellēm, nītis. Tika sakārtota elektroinstalācija, lai virs katrām stellēm būtu gaisma. Nu audējas var čakli darboties.

„Mācies un dari”

Grupa „Kopā vieglāk” Kuldīgā uzlaboja sociāli ekonomisko vidi jauniešiem ar īpašām vajadzībām, iesaistot tos suvenīru gatavošanā, tautisko aproču, apkakļu un vainagu labošanā, veidojot radošās pērļošanas darbnīcas, kurās šie jaunieši var darboties un nodot savas iemaņas gados jaunākiem bērniem un citiem interesentiem, arī pieaugušajiem.  Projekta ietvaros iegādātas stikla pērlītes, knaiblītes, stieplītes, stelles pērļošanai, paklājiņi, speciālās adatas, kastītes, audumi, diegi, aizdares un daudz citu materiālu, kas sekmē veiksmīgu nodarbību norisi.

Siltas, glītas namdurvītes

Grupas „Mūsējie atkal kopā” mērķis bija atjaunot Laidu pagasta Sermītes „Sarmu” mājas ārdurvis.Pateicoties Matīsam Meikem un līdzdarbojoties mājas iedzīvotājiem, tapušas jaunas un skaistas koka durvis. Tās veic galveno funkciju – aiztur siltumu. „Sarmu” māja kļuvusi pievilcīgāka. Prieks ne tikai pašiem, bet arī citiem ciemata iedzīvotājiem!

Pagalma sakārtošana Smilšu ielā 1, Kuldīgā

Smilšu ielas 1. nama iedzīvotāji sakārtojuši iebrauktuvi uz pagalmu, pirms tam iebraukt pagalmā no Smilšu ielas puses bija apgrūtinoši. Projekta rezultātā iebrauktuve ar betona apmalēm tika norobežota no zaļās zonas un gājēju taciņas. Iebrauktuve piebērta ar grants un šķembu maisījumu. Grupas vadītājs atzīst, ka „pamazām jāsakārto viss pagalms”.

Gribu dzīvot un degt kā spuldzīte

Turlavas, Priedaines, Rumbiņas apvienotais senioru līnijdejotāju kolektīvs projekta ietvaros pašūdinājis jaunus tērpus. Dejotājas tikušas pie vestēm, kuras velkamas uz abām pusēm, tādējādi radot iespaidu, ka izgatavoti divi dažādi tērpi. Liels prieks par jaunajām ādas kurpēm, kuras speciāli darinātas katras dejotājas kājai. Grupas koordinatore Vija Pīgožne stāsta: „Ir jābūt pietiekami drosmīgam, lai šādā „zelta” vecumā atsāktu dejot vai uzsāktu šo nodarbi no jauna. Mēs ceram, ka mūsu pulciņam pievienosies vēl jauni dalībnieki!”

Jauns žogs Mūsu mājai

Grupa „Baložu ielas aktīvisti” norobežojuši ēku Baložu ielā 5, izbūvējot jaunu žogu gar Adatas ielu. Rezultāts atbilst iecerētajam – mājai ir jauns žogs, un šī ielas daļa ir kļuvusi pievilcīgāka. Paši projekta realizētāji stāsta: „Betona stabus nācās aizstāt ar metāla stabiem, kas pozitīvi ietekmēja žoga izskatu, un projektu izdevās īstenot kā plānots.”

Renda „Kopā eimu, kopā teku”

Grupas „Pastalnieki” īstenoja projektu, lai Rendas dejotāju kolektīvs tiktu pie saviem tautas tērpiem. Darbs sākās ar nopietnu sagatavošanos – tika izpētītas Rendas tautas tērpa darināšanas un valkāšanas tradīcijas, notika konsultācijas pie Liepājas muzeja Kurzemes tautas tērpu informācijas centra vadītājas Lias Monas Ģībietes, kura ieteikusi, kā etnogrāfiski pareizi būtu jāveido Rendas tautas tērps. „Pastalnieki” šuva, pāršuva, ārdīja un pārveidoja, lai ar minimāliem līdzekļiem deju kolektīvs tiktu pie saviem tautas tērpiem. Ar darbu palīdzēja arī Rendas šuvēja.

Projekta koordinatore Dace Pušilova ar gandarījumu stāsta: „Rendas deju kolektīvam nu ir izgatavoti savi tautas tērpi un nevajadzēs aizņemties no kaimiņu kolektīviem. Vīriem uzšūtas bikses, vestes un kakla lakati. Sievietēm – svārki, blūzes, lakati, aubes, apakšsvārki, zeķes un ņieburi.”

Īvande „Meža dzīvnieku ģērbtuve”

Biedrība „Īvandes mednieku klubs”projekta ietvaros piebūvēja nojumi mednieku mājai. Lai darbi notiktu raitāk, tika sastādīts darbu grafiks, un biedrības biedri pēc prasmēm un zināšanām veikuši sev uzticētos pienākumus. Gala rezultāts izdevies kā plānots, un būve ir atvērta izmantošanai visiem biedrības biedriem.

Projekts „Mūsu mājai”. Kaļķu iela 7, Kuldīgā

Kaļķu iela 7 iedzīvotāji projektu „Darīsim paši” realizē jau otro gadu. Pagājušajā gadā tika veikts kosmētiskais remonts kāpņu telpā un nomainītas durvis uz pagalmu. Šogad ēkai nomainītas ārdurvis uz Kaļķu ielas pusi un sakārtots slieksnis. Durvis tika izgatavotas analogas vecajām, saglabājot veco durvju metāla viras, kā arī remontēti veco durvju vērtņu fiksatori un virsgaismas logu stiprinājumi. Visi darbi un krāsu toņi saskaņoti Restaurācijas centrā un ar pašvaldības Būvniecības nodaļu.

Lai īstenotu projektu, remontdarbos palīdzēja gandrīz visi mājas iedzīvotāji. Tika nokrāsota arī kāpņu telpas grīda. Elze Brence, projekta koordinatore atzīst, ka „Projekta īstenošanas rezultātā ieguvēji ir visi, jo kāpņu telpa kļuvusi vizuāli pievilcīgāka, atjaunotās durvis notur siltumu”.

Domā globāli, rīkojies lokāli

Kuldīgas Centra vidusskolas pagalmā izveidota āra – zaļā klase. Tādējādi rasta iespēja veidot nodarbības un mācību stundas ārpus telpām. Darba grupā „Kopā mēs varam” darbojās gan skolotāji, gan skolēni. Piedalījās arī skolas saimnieks un divi vecāki. Strādāšana notika pēc mācību stundām un sestdienās. Projekta ietvaros atrisināts seguma jautājums, piesaistot sponsoru oļu iegādei. Zaļā klase ļoti labi iederas izvēlētajā vietā, tā it kā papildina esošo skolas un sporta kompleksu.

Snēpeles estrādes labiekārtošana

2011. gadā kultūras atbalsta grupa iesniedza projektu „Snēpeles brīvdabas estrāde”, kurš guva atbalstu, un projekta rezultātā parkā pie pagasta ēkas tika uzbūvēta neliela brīvdabas estrāde, kur pagasta ļaudis un viesi sanāk uz pasākumiem un zaļumballēm. Līdz šim pasākumiem deju grīda tika vesta no Kuldīgas, tāpēc šogad nolēma uzbūvēt stacionāru grīdu – bruģētu deju laukumu pie estrādes. Projekta grupa darbojās, sadaloties vairākās daļās. „Bruģa ieklāšanu veidojām interesantā skujiņu rakstā. Darbi noritēja savlaicīgi, laukums izskatās vizuāli labi. Ar projekta rezultātu visi ir apmierināti,” saka koordinatore Raimonda Vilmane.

Mālu iela 3, Kuldīgā

Grupa „Mēs varam!” savu projektu pieteica ar domu veikt remontu koplietošanas koridorā un atjaunot kāpnes Mālu ielā 3. Koka ēka celta 1874. gadā, un tajā dzīvo cilvēki, kuriem rūp mājas izskats un tehniskais stāvoklis. Lai projektu realizētu, pie darba ķērās gan mājas iedzīvotāji, gan draugi. Rezultātā ir tapis jauks un sakopts gaitenis, pieliktas jaunas pasta kastītes un nokrāsotas ne tikai ārdurvis, bet arī kāpnes uz otro stāvu, kā arī dzīvokļu durvis.

Laimīgiem un aktīviem bērniem Pelčos

Aktīva iedzīvotāju grupa no Pelču pagasta „Tērcēm” un „Pārslām” realizēja projektu „Laimīgiem un aktīviem bērniem Pelčos”, kura mērķis bija izveidot mūsdienu prasībām atbilstošu un estētiski patīkamu vides objektu – bērnu spēļu un rotaļu laukumu. Projekta ieviešanas laikā tika stiprināta paaudžu sadarbība – vienotā komandā darbojās gan bērni, gan jaunieši, gan pieaugušie. Rezultātā ir tapusi mājiņa ar slīdkalniņu, šūpoles, rīki sporta aktivitātēm, atjaunota smilšu kaste un soliņi.

Projekta īstenotāji ar darbu ir apmierināti, bet bērni – priecīgi. Projekta pieteikumā Linda Zvirbule rakstīja – bērnu laukums tiks izmantots ne tikai bērnu ikdienas rotaļām, bet arī dažādiem kopā būšanas pasākumiem – tematiskajām pēcpusdienām, sporta izpriecām, jautriem brīžiem.

Bērnu rotaļu laukuma izveide

Dzintaru ielas 10, Kuldīgā mājas iedzīvotāji realizēja projektu „Bērnu rotaļu laukuma izveide” mājas pagalmā. Vecās, padomju laika dzelzsbetona elementu paliekas, tagad ir nomainījuši krāsaini un interesanti rotaļu rīki, par ko priecājas ne tikai bērni. Arī pieaugušajiem ir patīkami apsēsties uz atjaunotajiem soliņiem, kamēr mazie rotaļājas smilšu kastē, vai šūpojas jaunajās šūpolēs. Projekta koordinatore Ina Kortaka darbam ķērās klāt ar lielu atbildības sajūtu, un projektu pabeidza viena no pirmajiem.

Ēdoles pagastā projektu „Pēdējais aizsargs”

Projektu realizēja grupa „Fizruki” ar Artūru Liepiņu priekšgalā. Rezultātā Ēdoles pagasta futbola laukums ir ieguvis nožogojumu gar vienu stadiona malu. Tuvumā esošā grava līdz šim bijusi par iemeslu futbola spēles ilgajiem pārtraukumiem – bumba bieži atradās gravā. Darba veicēji un futbola cienītāji gandarīti par paveikto.

Aktīvā atpūtas parka Pārventā labiekārtošana

Biedrība „SDK jaunieši” jau kopš 2007. gada aktīvi darbojas un piesaista finansējumu no dažādiem fondiem, lai labiekārtotu aktīvās atpūtas parku Ventas un Ziedoņu ielas zaļajā zonā. Šogad projekta ietvaros tika izgatavotas un uzstādītas koka atkritumu kastes un norobežots atkritumu novietošanas laukuma ar 1,3 m augstu sienu. Ideja izvietot atkritumu šķirošanas konteinerus tapa tādēļ, ka iedzīvotāji parasti visus atkritumus, kurus savāca no laukuma, nesa uz mājām. Tagad jaunieši un bērni paši varēs iemācīties savāktos atkritumus sašķirot, un izmest tos šķirojamo atkritumu kastēs. Tas atvieglos parka apsaimniekošanu. Lai prieks būtu pilnīgāks, tika izvietots arī jauns bērnu karuselītis.

Informācijas stendu apgaismojuma iegāde un uzstādīšana Līvijas Rezevskas izstāžu zālē, Mucenieku ielā 19, Kuldīgā

Tēlnieces Līvijas Rezevskas izstāžu zāle tika atklāta 2001. gadā, kurā izvietoti tēlnieces darbi – dāvinājums Kuldīgas pilsētai. Tuvojoties Līvijas Rezevskas 90. dzimšanas dienai (2016. gada 20. maijā), biedrība „Līvija” iesniedza pieteikumu projektam ar ideju – izgatavot un uzstādīt mūsdienīgu informācijas stendu ar pašas tēlnieces biogrāfiju un plašāku foto galeriju ar viņas tēlniecības darbiem. Izstāžu zāles 2. stāvā, kur tiek izstādīti arī plaši pazīstamu mākslinieku darbi (gleznas, keramika u.c. eksponāti), ir uzstādīti jauni apgaismes ķermeņi, kas daudz kvalitatīvāk izgaismo mākslas darbus. Biedrības vadītāja Antonija Valeiņa ar paveikto ir apmierināta, un aicina visus interesentus apmeklēt izstāžu zāli.

Peldvietu arī kabilniekiem!

Nereģistrētās grupas „Slinkie asari” vadītājs Aivars Bergmanis kopā ar citiem entuziastiem šī projekta ietvaros ir uzsācis darbu pie pludmales sakārtošana pie Skolas dīķa, kā arī labiekārtojis apkārtni pie tā. Mērķis – uzcelt tualeti un pārģērbšanās nojumes, kā arī izvietot solus un atkritumu urnas. Tā kā līdz šim vietējiem bērniem un arī bērniem, kuri Kabilē pavada laiku nometnēs, nav bijis kur peldēties, bija nepieciešams atjaunot pirms vairāk nekā 10 gadiem iecerēto peldvietas vietu. Bērni jau ar nepacietību gaida nākamo vasaru, kad pludmali varēs oficiāli atklāt.

Tiltiņš pāri Grigulejas upītei

Interesantu projekta pieteikumu iesniedza biedrība „Piektdienis”. Iepriekšējā gadā biedrība veica labiekārtošanas un sakārtošanas darbus V.Plūdoņa ģimnāzijas stadionā, un nonāca pie secinājuma, ka nepieciešams „savienojums” starp Ventspils ielu un stadionu. Tā arī tapa ideja izveidot tiltu. Projekta realizācija iesaistījās gan biedrības biedri, gan ģimnāzijas skolēni un rezultātā tapis izliekts tiltiņš ar dekoratīvām koka margām abās pusēs. Kā atzina biedrības pārstāve Liene Bebriša – no idejas līdz gatavam objektam bija jāiziet cauri diezgan lielam saskaņošanas procesam. Bet tagad liels prieks par paveikto ne tikai pašiem, bet arī citiem, kas šo tiltiņu izmanto.

Mākslas galerijas telpas Pils ielā 2, Kuldīgā sienu atjaunošana un apkārtnes noformēšana ar ziediem

Biedrība „Kuldīgas mākslinieku rezidence” kuldīdzniekus un pilsētas viesus pārsteidza ar jaunuzbūvēto koka žogu un puķu kastēm. Ziedu kompozīcijas virs žoga papildināja Kuldīgas vizuālo tēlu visas vasaras garumā, padarot pievilcīgāku mākslas galerijas fasādi.  Tāpat projekta ietvaros tika atjaunotas mākslas galerijas telpas, lai Kuldīgas iedzīvotājiem un viesiem būtu iespēja apskatīt latviešu un ārvalstu mākslinieku izstādes.

Vārmes pagasta „Akācijas” apkārtnes uzlabošana 1. kārta

Daudzdzīvokļu mājas „Akācijas” iedzīvotāji projekta ietvaros restaurēja kāpņu telpu trīs ārdurvis, trīs iekšdurvis un pagraba durvis. Papildus tika uzlikti ziņojumu dēļi, atjaunotas kāpņutelpu grīdu segumi un sagādāts viss nepieciešamais, lai uzstādītu apgaismojumu kāpņu telpās.  Lai visu iecerēto paveiktu, tika organizētas talkas – vispirms galdnieks veica durvju restaurēšanu, otrajā talkā iedzīvotāji paši noņēma durvīm veco krāsu, tās noslīpēja. Trešajā talkā – krāsošanas darbi. Ceturtajā – nomainīti durvju rokturi, iestikloti logi, piestiprināts apgaismojums un sakopta apkārtne. Vineta Āboliņa atzīsts, ka projekta sasniegtais rezultāts ir labāks, kā bija domāts.

Ventspils iela 31, Kuldīgā

Grupa „Čaklās rociņas” realizēja projektu „Kāpņu telpas remonts daudzdzīvokļu mājā Ventspils iela 31, Kuldīgā”. Rezultātā kāpņu telpa ir ieguvusi pavisam jaunu izskatu – tā ir gaiša, tīra un sakārtota. Neskatoties uz grūtībām, kuras nācās pārvarēt, lai izpildītu visas prasības un saņemtu nepieciešamos saskaņojumus, grupas dalībnieki ar apmierināti ar paveikto.

Tautas tērpu darināšana

Uzšūt brunčus un vestes senioru deju kolektīvam – tāds bija mērķis grupai „Mēs Kabilei”, iesniedzot pieteikumu projektam „Darīsim paši”. Senioru deju kolektīvs „Kamēr vari” ar projekta atbalstu nu ir ticis pie jaunām krāsainām vestēm un brunčiem. Vestes piegriezt palīdzējušas sertificētas šuvējas, bet to šūšana veikta pašu rokām. Tagad tērpi ir daudz skaistāki un košāki. „Tradicionālais tautas tērps nav tikai noteikta veida svētku drānas, tas sevī ietver gadsimtu gaitā uzkrāto un nemitīgi papildināto tautas skaistuma izjūtu, ornamenta izveides un krāsu salikuma māku,” saka grupas koordinatore Anda Ķieģele.

Es un pasaule ap mani

Grupa „Basu ciema iedzīvotāji” šogad pabeidza savu iesākto projektu „Kunču kapu žoga atjaunošana”. Tagad kapsēta ir pilnībā iežogota ar jaunu žogu. 2013. gadā Basu ciema iedzīvotāji, kuriem radinieki atdusas Kauču kapos, atjaunoja kapu vārtus. Šogad iesāktais darbs tika turpināts un projekta ietvaros tika demontēti vecie žoga stabi, betonēti jauni, uzvilkts žoga pinums un sakopta teritorija. Prieks visiem, kuri pielikuši roku pie šī svētīgā darba.

Par konkursu

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Dzintaru ielas 10 iedzīvotāja

    Lasu par paveiktajiem projektiem, un brīnos ar kādu apbrīnu raksta par rotaļu laukumu Dzintaru ielā 10: jautājums - kur ir tie atjaunotie soliņi - kādi viņi bija pirms projekta, tādi viņi ir pēc, nekas jauns nav, vienīgi jauns ir slidkalņiņš un šūpoles. Arī slidkalniņā bez galvas atsišanas neuzkāpt, vecās betona paliekas arī nav aizvāktas, metājas turpat netālu. Es teiktu, izšķērdēta nauda. Gribētos redzēt tāmi, šis projektam...

    21.12.2015 16:16:24