Kuldīgas novada Bāriņtiesa

Par Kuldīgas novada bāriņtiesu

Par Kuldīgas novada bāriņtiesas darbības teritoriju noteikta Kuldīgas novada administratīvā teritorija – Kuldīgas pilsēta un Skrundas pilsēta, Alsungas, Ēdoles, Īvandes, Gudenieku, Kurmāles, Padures, Pelču, Turlavas, Laidu, Snēpeles, Kabiles, Vārmes, Rumbas, Rendas, Raņķu, Rudbāržu, Skrundas, Nīkrāces pagasti.

Bāriņtiesas vispārīgie pienākumi noteikti Latvijas Republikas Civillikumā, Bāriņtiesu likumā, Bērnu tiesību aizsardzības likumā un citos normatīvajos aktos. Galvenā prioritāte  – nodrošināt aizstāvību bērna vai aizgādnībā esošās personas personiskajām un mantiskajām interesēm un tiesībām. Bāriņtiesa aizstāv bērna personiskās un mantiskās intereses attiecībās ar vecākiem, aizbildņiem un citām personām, tai skaitā lemj parbērna aizgādības tiesību pārtraukšanu, atņemšanu un atjaunošanu, aizbildnības nodibināšanu.Lēmumus pieņem koleģiāli, taču īpašos gadījumos, ja bērna veselība un dzīvība ir apdraudēta, bāriņtiesas priekšsēdētājs, priekšsēdētāja vietnieki un bāriņtiesas locekļi var pieņemt vienpersoniskus lēmumus.

Bāriņtiesa Kuldīgas novada pagastu teritorijās Civillikumā noteiktajos gadījumos sniedz palīdzību mantojuma lietu kārtošanā, gādā par mantojuma apsardzību, kā arī izdara apliecinājumus un pilda citus šā likuma uzdevumus.

Bāriņtiesas adrese – Baznīcas iela 9, Kuldīga, Kuldīgas novads.
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Tālrunis: 633 22233

Bāriņtiesas pieņemšanas laiki

< SKATĪT AKTUALITĀTES