Notiks dabas parka “Riežupe” dabas aizsardzības plāna izstrādes sabiedriskās apspriešanas sanāksme

gerbonis

Piektdien, 13. decembrī, plkst. 14.00 Rumbas pagasta pārvaldē (Riežupes ielā 1, Mežvaldēnotiks dabas parka Riežupe” dabas aizsardzības plāna izstrādes sabiedriskā apspriešana.

Dabas parks “Riežupe” atrodas Kuldīgas novada Rumbas pagastā. Dabas parks dibināts 1997. gadā, lai nodrošinātu Riežupes ielejā sastopamo dabas un ainavisko vērtību aizsardzību. Nozīmīga teritorija aizsargājamo mežu, upju straujteču, smilšakmens atsegumu un zālāju biotopu aizsardzībai, kā arī ar tiem saistīto Latvijā un Eiropā aizsargājamo augu un dzīvniekusugu saglabāšanai. Dabas parka teritorijā izvietotais aizsargājamais ģeoloģiskais un ģeomorfoloģiskais piemineklis “Riežupes Smilšalas” ir Latvijā garākā alu sistēma – valsts mērogā nozīmīga aizsargājamo sikspārņu sugu ziemošanas vieta.

Dabas aizsardzības plāns tiek izstrādāts laika periodam no 2020. līdz 2031. gadam. Dabas aizsardzības plāna uzdevums ir saskaņot dabas aizsardzības, dabas resursu izmantošanas, reģiona attīstības un iedzīvotāju intereses, lai tiktu saglabātas teritorijas dabas vērtības. Sabiedriskās apspriešanas sanāksmes laikā klātesošie tiks iepazīstināti ar dabas parka“Riežupe” izveidošanas mērķiem, nozīmīgākajām dabas vērtībām un tās ietekmējošiem faktoriem, kā arī ar plānotajiem apsaimniekošanas pasākumiem.

Ar dabas aizsardzības plāna redakciju var iepazīties Dabas aizsardzības pārvaldes interneta vietnē www.daba.gov.lv (sadaļā “Tēmas – Sabiedrības līdzdalība – Publiski apspriežamie dokumenti”) un Rumbas pagasta pārvaldes mājaslapā www.rumbaspagasts.lv.

Dabas aizsardzības plāna drukātā versija līdz 2019. gada 13. decembrim pieejama Rumbas pagastā pārvaldē (Riežupes ielā 1, Mežvaldē) un Kuldīgas Attīstības Aģentūrā (Pilsētas laukumā 3, Kuldīgā).

Rakstiskus priekšlikumus var iesniegt līdz 2019. gada 13. decembrim, adresējot tos plāna izstrādātājam (Daugavpils Universitāte, 101. kab., Parādes iela 1a, Daugavpils, LV 5401 vai Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.).

Dabas parka “Riežupe” dabas aizsardzības plāna izstrāde tiek veikta dabas skaitīšanas jeb Eiropas Savienības Kohēzijas fonda īstenotā projekta “Priekšnosacījumu izveide labākai bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai un ekosistēmu aizsardzībai Latvijā” Nr. 5.4.2.1/16/I/001 ietvaros.

Dabas aizsardzības plāna izstrādi veic Daugavpils Universitāte (Vienības iela 13, Daugavpils, LV-5401, tālrunis: 65422180, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., www.du.lv).

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav