Rendā aizvadīts darba pilns gads

rendas sapulce
Foto: Ričards Sotaks

10. aprīlī notika iedzīvotāju sapulce Rendas pagastā, pulcējot pagasta ļaudis, pārvaldes darbiniekus, dažādu nozaru speciālistus un Kuldīgas novada pašvaldības pārstāvjus.

Pagasta pārvaldes vadītāja Kristīne Kuzmina pastāstīja par pērn paveiktajiem darbiem, kas dokumentēti attēlos, un nākotnes iecerēm.

Iedzīvotāji jautāja par drošību uz atjaunotā Rendas tilta, kur nākas iet pa neizbūvētu ceļa malu līdz gājēju pārejai, kas rada dzīvībai bīstamas situācijas. K. Kuzmina informēja, ka “roka tiek turēta uz pulsa”. VAS “Latvijas Valsts ceļi”, projektējot tilta pārbūvi, neiekļāva ietves pagarinājumu, jo tas neietilpa projektā. Bet līdz 1. jūnijam viņi apsolījuši lietu atrisināt. 

K. Kuzmina informēja par janvārī uzsākto apgaismojuma projektēšanu Upes ceļam. Pēc cenu aptaujas, sagaidot piemērotus laika apstākļus, varēs sākt būvdarbus. Vēl tika spriests par apgaismojumu pie medpunkta – te uzstādīs kustības sensora laternu, kas jau ir iegādāta. Tika ierosināts uzstādīt videonovērošanas kameras, lai varētu fiksēt nakts rosību, kas atvieglotu arī policijas darbu. Valsts policijas pārstāvis Māris Vikštrems iedzīvotājus mudināja pasekot līdzi naksnīgajiem braucējiem. Policijas ekipāžas aktīvi patrulē, arī diennakts tumšajā laikā, lai efektīvāk aptvertu teritoriju. Policists atgādināja: “Jo jūs paši būsiet aktīvāki, jo lielāka kārtība būs pagastā”. Valsts policijai vasaras sezonas prioritāte ir bērni, tāpēc vairāk uzmanības reidos pievērsīs bērnu drošībai, tam, vai bērnus automašīnās pārvadā bērnu sēdeklīšos un izmanto drošības jostas, vai mazajiem velosipēdistiem, piedaloties ceļu satiksmē, ir atstarojošās vestes un ķiveres.

Vēl tika diskutēts par centra dīķi – veicot aptauju, noskaidrots, ka ir nepieciešama dīķa tīrīšana, lai uzlabotu apkārtējo vidi. Pašvaldība iesniegusi pieteikumu LEADER finansējumam, tagad jāgaida apstiprinājums.

Kuldīgas novada pašvaldības izpilddirektores vietniece Agnese Buka klātesošajiem skaidroja jaunos dzīvnieku turēšanas noteikumus. Plaši tika diskutēts par siksniņu nepieciešamību kaķiem, jo tas var traumēt kaķi, kad tas pārvietojas cauri krūmājiem un šaurām vietām, kur siksniņa var aizķerties. Iedzīvotājs rosināja kopīgu suņu čipēšanu. To būtu iespējams noorganizēt, iepriekš vienojoties pagasta pārvaldē.

Noslēgumā pārvaldes vadītāja teica lielu paldies visiem, kas aktīvi iesaistās pagasta attīstībā un tā sakopšanā, jo bez palīdzības lielākā daļa darbu nebūtu iespējami.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav