Ēdolnieki izjautā domes un pagasta pārvaldes pārstāvjus par svarīgākajām aktualitātēm

edole
Foto: Kārlis Komarovskis

18. martā Ēdoles kultūras namā tika aizvadīta trešā no 13 pagastu pārvalžu sapulcēm ar iedzīvotājiem. Šoreiz uz tikšanos bija ieradušies vairāk nekā 20 interesenti, kuri varēja savus aktuālos jautājumus uzdot pašvaldības darbiniekiem.

No pašvaldības pārstāvjiem ar nelielu uzrunu uzstājās izpilddirektores vietniece Agnese Buka, tāpat tikšanos apmeklēja Domes priekšsēdētājas vietnieks Viktors Gotfridsons. Nelielu komentāru par pērnā gada statistiku Ēdoles pagastā sniedza Kuldīgas Pašvaldības policijas priekšnieks Kaspars Šabāns, kā arī Valsts policijas pārstāve Vita Maslobojeva. K. Šabāns un V. Maslobojeva uzsvēra, ka situācija pagastā, salīdzinot ar 2017. gadu, ir uzlabojusies, jo saņemts mazāk izsaukumu.

Par 2018. gadā pagastā padarīto un šogad plānoto ieskicēja Ēdoles pagasta pārvaldes vadītāja Anda Upleja, bet par bibliotēkas pasākumiem un tās gaidāmo akreditācijas procesu pastāstīja bibliotēkas vadītāja Aira Celma. Par sociālo darbu iedzīvotājus informēja Ligita Bergmane, aicinot rūpēties par saviem līdzcilvēkiem, kā arī ziņot par nepieciešamību pēc sociālās palīdzības. Savukārt ar Ēdoles kultūras dzīvi iepazīstināja Inese Poriķe, uzsverot, ka arī 2019. gadā tiks rīkots viens lielāks koncerts, tādējādi iepriecinot iedzīvotājus ar augstas klases mākslinieku.

Pēc informatīvās daļas seko jautājumu sadaļa, kurā ikviens iedzīvotājs pašvaldības vadības un pagasta pārvaldes pārstāvjiem varēja uzdot sev interesējošus jautājumus. Izskanēja jautājumi par SIA “Kuldīgas Komunālie pakalpojumi” darbību, vienai iedzīvotājai jautājot pēc daudzdzīvokļu mājas caurā jumta remonta, bet kāds kungs vēlējās noskaidrot, kā novērst koka uzkrišanu savai mājai. Tāpat izskanēja sašutums par suņu un kaķu īpašnieku nolaidību, nesavācot to, kas paliek pēc četrkājaino draugu pastaigām. K. Šabāns aicināja iedzīvotājus ziņot pašvaldības policijai par šādām izdarībām, lai iespējamās nelikumības varētu novērst. Tāpat viņš aicināja ziņot par klaiņojošiem mājdzīvniekiem.

Vēl iedzīvotāji bija nobažījušies par nekustamā īpašuma nodokļa un zemes nomas maksas kāpumu, taču pašvaldības pārstāvji norādīja uz izmaiņām likumdošanā. Tāpat izskanēja jautājums par liekajām ceļa zīmēm, uz ko pagasta pārvaldes vadītāja A. Upleja atbildēja, ka par to atbild VAS "Latvijas Valsts ceļi", un tas bijis viņu lēmums. Pēcāk neformālā atmosfērā bija iespēja baudīt tēju un cepumus.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav