Rumbas pagastā aizvadīta pirmā iedzīvotāju sapulce

rumbas

11. martā, Mežvaldē, Rumbas pagasta pārvaldes namā norisinājās pirmā no iedzīvotāju sapulcēm, kurā sev interesējošos jautājumus varēja uzdot Kuldīgas novada Domes darbiniekiem. Šoreiz sapulcē piedalījās Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa, izpilddirektores vietniece Agnese Buka, kā arī Rumbas pagasta pārvaldes vadītāja Lija Šēle.

Tāpat uz sapulci bija uzaicināta Valsts policijas pārstāve, Rumbas pagasta kultūras pasākumu organizētāja un pagasta bibliotekāre. Katrs no uzaicinātajiem pārstāvjiem un domes darbiniekiem uzstājās ar nelielu uzrunu, informējot par paveikto iepriekšējā gadā, kā arī par plānoto šogad. Pēcāk sanākušajiem iedzīvotājiem tika dota iespēja dalīties ar savu viedokli un jautājumiem.

Plašas diskusijas izraisīja divi temati – Pagastu autoceļu uzturēšanas fonds, kā arī nekustamā īpašuma nodokļa pieaugums. A. Buka uzsvēra, ka ierobežotie līdzekļi pašlaik Rumbas pagastā neļauj veikt būtiskas izmaiņas, jo aptuveni uz 100 kilometru garajam ceļu tīklam gadā iedalīti teju 43 tūkstoši eiro. Šogad no Valsts Kases tiks ņemts aizdevums, lai šo situāciju nedaudz uzlabotu. Tikmēr otrs aktuālākais temats bija par Nekustamā īpašuma nodokļa straujo kāpumu, kas vairākas reizes pārsniedza iepriekšējo gadu maksājumu. Pašvaldības pārstāvji uzsvēra, ka tas skaidrojams ar Ministru Kabineta mainīto likumdošanu, līdz ar to, tas skars visu valsti.

Kopumā sapulce ilga teju trīs stundas, pārrunājot ļoti plašu tematu spektru. Izskanēja jautājumi par klaiņojošo kaķu un suņu jautājumu, Jelgavas ielas rekonstrukciju, Kuldīgas Komunālajiem pakalpojumiem, atkritumu šķirošanu un citiem. Izskanēja vairāki ierosinājumi, kurus tuvākajā laikā izvērtēs pašvaldības darbinieki. Noslēgumā iedzīvotāji varēja baudīt tēju un iestiprināties ar cepumiem un nedaudz neformālākā atmosfērā pārrunāt sev svarīgos tematus. Kopumā plānotas iedzīvotāju sapulces 13 pagastu pārvaldēs.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav