Pašvaldības policija turpina reidus, pārbaudot, vai suņi ir čipēti

pasvaldibas
Foto: Ričards Sotaks

4. martā Kuldīgas novada Pašvaldības policija veica reidu Pārventā, pārbaudot, vai suņu īpašnieki ir savus četrkājainos draugus čipējuši. Kā pastāstīja pašvaldības policijas inspektors Romāns Bolsunovskis, parasti patruļā dodas divi vai trīs pašvaldības policijas darbinieki, bet pats reids var ilgt pat līdz trīs stundām. Tas atkarīgs no tā, kādā pagastā vai novada vietā pārbaude jāveic. 4. marta reidā pašvaldības policijas patruļas vienību veidoja trīs darbinieki – Ieva Rogozova, Ainars Plāts un Romāns Bolsunovskis.

Ir divas metodes, kā pārbaudīt, vai suns ir čipēts. Viena no iespējām ir pēc suņa dzīves vietas adreses. Pašvaldības policija, apbraucot apkārtni un redzot suni, Lauksaimniecības datu centra reģistrā ievada mājas adresi un apskata, vai mājdzīvnieks ir reģistrēts. Taču ir īpašnieki, kas nevēlas savu suni piesaistīt adresei, tāpēc viņu identificēšanu var veikt, nolasot ieoperēto čipu.

Ja pašvaldības policija reida laikā fiksē, ka suns nav čipēts, tad īpašniekam tiek dots viens mēnesis laika, lai šo darbību veiktu. Ja atkārtotās pārbaudēs tiek konstatēts, ka tas nav izdarīts, tad pašvaldības policijai ir tiesības piemērot sodu no septiņiem līdz 200 eiro.

I. Rogozova atzīst, ka visbiežāk suņu īpašnieki darba lielāko daļu ir paveikuši, proti, suns ir čipēts, taču to nav reģistrējuši. Ja īpašnieks savu mīluli nav reģistrējis Lauksaimniecības datu centra reģistrā, tad tam var piemērot administratīvo sodu. Tāpēc pašvaldības policija aicina arī reģistrēt suņus šajā sistēmā, lai nerastos liekas problēmas.

Kuldīgas novada Pašvaldības policijas priekšnieks Kaspars Šabāns uzsver, ka pārbaudes notiek regulāri un rezultāti ir gana labi: “Katru nedēļu patruļdienests brauc uz pagastiem un pilsētas mājsaimniecībām, kur pārbaudām, vai suns ir čipēts vai nē. Pirmo patruļu rezultāti ir tādi, ka lielākā daļa suņu ir čipēti, bet, protams, ir dzīvnieku īpašnieki, kuri to nav izdarījuši. Esam arī patrulējuši jau sešos vai septiņos pagastos.”