Ķoniņciemā svinēs Ūsiņus

Sestdien, 7. maijā, no plkst. 15.30 Ķoniņciemā, Kuldīgas novada Turlavas pagasta “Vidusmauļās” svinēs Ūsiņus jeb zirgu dienu.

Pasākuma atklāšanā tā dalībniekus uzrunās kuršu ķoniņu – seno Baltu cilšu vadoņu – Tontegodes un Peniķu dzimtu pēcteči, kā arī Lietuvas – Polijas karaļu dinastijas – Jagaiļu dzimtas mantinieks.

No plkst. 16.00 līdz 18.00 zirgu trenere Ilonda Reita vadīs izglītojošu programmu ar un par zirgiem, būs arī iespēja veikt izjādes pa Ķoniņciemu. Alīdas Štromanes vadībā varēs dziedāt tautasdziesmas un iet rotaļās par zirgiem un Ūsiņu. Tāpat būs iespējams gida pavadībā iepazīt kuršu brīvciemu vēsturi un stallī apskatīt zirglietas, kā arī iesaistīties dažādās atraktīvās nodarbēs par zirgu tēmu.

No plkst. 18.00 līdz 20.00 pasākuma apmeklētājiem piedāvās Liesmas Lagzdiņas vadītu stāstu laiku par zirgiem un Ūsiņu ar pasakām, mīklām, sakāmvārdiem, anekdotēm un patiesiem notikumiem. Uzstāsies bērnu folkloras kopas Inas Celitānes vadībā.

Savukārt no plkst. 20.00 uzstāsies vīru kopa ”Vilki”, demonstrējot senās vīru tradīcijas, bet plkst. 22.22 norisināsies sakrālais uguns rituāls un nakts sadziedāšanās ap ugunskuru.

Pasākuma laikā darbosies amatu darbnīcas un būs iespēja iegādāties izstrādājumus, būs apskatāma izstāde “Latvietis un viņa zirgs”, norisināsies konkursi un atraktīvas aktivitātes bērniem un jauniešiem ”Zirgu lietas” un varēs pagaršot ugunskura zupu. Pasākuma rīkotāji aicina ņemt līdzi vilnas dzijas kamolīti ķoniņu bizes izveidei.

Pasākumu rīko biedrība “DIŽAVOTS” sadarbībā ar Kuldīgas novada pašvaldību, Turlavas pagasta pārvaldi, Turlavas  kultūras namu un Ķikuru  bibliotēku.

Papildu informācija pa tālruni 29438111, 28737855.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav