Kuldīgas novada Turlavā notiks “Ciemgaļu mežābeles performance 2016”

Foto: Sandris Kuzmickis

Ceturtdien, 26. maijā, no plkst. 12:00 Kuldīgas novada Turlavas pagastā pie trīssimtgadīgā dižkoka – Ciemgaļu mežābeles – otro gadu pēc kārtas norisināsies plenērs radošā gaisotnē "Ciemgaļu mežābeles performance".

Pasākuma mērķis ir popularizēt brīnumkoku – Ciemgaļu mežābeli. Uz pasākumu aicināti Ciemgaļu mežābeles popularizētāji, dabas draugi un ikviens, kurš dzejo, glezno, komponē, ada, auž, izšuj, fotografē vai ir citādi radošs, lai iedvesmotos un radītu ko paliekošu par seno Ciemgaļu mežābeli, šobrīd ceturto dižāko ābeli Latvijā.

Mežābele īpaša ar to, ka lielais, sen atlūzušais zars iesakņojies, zaļo un ražo. Pēdējos gados dižkoka vainags ir cietis un daiļums zudis, bet apbrīnojama ir Ciemgaļu mežābeles dzīvotgriba vairāk kā 300 gadu garumā. Šo dabas brīnumu privātīpašumā iespējams apskatīt visiem interesentiem.

Ciemgaļu mežābeles (MALUS SYLVESTRIS) stumbra apkārtmērs ir 3,51 metrs, augstums – 11,5 metri. Mežābeli 1986. gada vasarā atklāja sikspārņu pētniece Ināra Buša,  koka sugu noteica Latvijas Universitātes profesors Voldemārs Langenfelds. Dabas pētnieks Guntis Eniņš mežābelei 1986.gada 18.novembrī deva vārdu Ciemgaļu mežābele.

Pasākuma laikā iecerēts jauki kopā pavadīt laiku, iepazīties, iestādīt no potzara audzētu trīsgadīgu mežābeles meitu, piedalīties radošā darbnīcā un izrādīt gada laikā tapušos radošos darbus.

Pasākumu rīko Turlavas pagasta bibliotēka, aicinot plenēram pieteikties līdz 24. maijam, bet uz pasākumu līdzi ņemt plenēram vajadzīgo – ja nu mežābele jūs iedvesmo.