Paraksta līgumu par Kuldīgas vecā rātsnama restaurācijas darbu uzsākšanu

3. februārī Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa parakstīja līgumu ar SIA „Ostas celtnieks” par restaurācijas darbu uzsākšanu vecajā rātsnamā. Paredzēts, ka būvdarbi ilgs līdz nākamā gada februārim.

Kuldīgas vecais rātsnams ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis un nozīmīga Kuldīgas vecpilsētas kultūras mantojuma daļa. To nepieciešams rekonstruēt, jo ēka ir sliktā stāvoklī. Vecais rātsnams ir nozīmīgs gan kā pilsētbūvniecības paraugs, gan kā tradicionālo kultūras vērtību radīšanas vieta, jo tajā darbojas Kuldīgas Aktīvās atpūtas centrs, Tautas lietišķās mākslas studijas „Varavīksne” un „Ķocis”, kā arī pensionāru rokdarbu veikaliņš un radošā fotostudija.

Pēc pašvaldības pasūtījuma ēkas tehnisko projektu izstrādāja SIA „Wonderfull”. Atjaunošanas darbi paredzēti ne tikai kā ēkas saglabāšanas pasākums, bet arī kā sabiedrības izglītošana. Tieši šī iemesla dēļ, lai apmeklētājiem būtu iespējams iepazīt tradicionālu 19. gadsimta sākuma koka ēku būvniecības tradīciju, tiks atjaunots viens no diviem vēsturiskajiem manteļskursteņiem, ierīkojot arī nelielu pavarda vietu saviesīgu pasākumu rīkošanai.

Ēkas restaurācijas gaitā atjaunos nozīmīgākās telpas, piemēram, maģistrāta zāli, kur izlēma pilsētas svarīgākos jautājumus, atsegs koka siju griestus, saglabās vēsturiskās un pēc 1973. gada projekta izgatavotās detaļas, kas ir labā tehniskā stāvoklī. Darbos izmantos tradicionālās metodes un materiālus.

Tāpat iecerēts veikt vecā rātsnamafasādes restaurāciju. Kuldīgas novada Domes Būvniecības komisijā tehniskais projekts ir akceptēts ar diviem alternatīviem krāsojuma toņiem, taču par galīgo fasādes toni lēmums tiks pieņemts būvdarbu laikā.

Balstoties uz izpēti, vēsturiskajā atrašanās vietā atgriezīsies arī kāpnes, kā arī likvidēs padomju laikā ierīkotās plašās kāpņu telpas, tādējādi paplašinot izmantojamo telpu platību amatnieku darbnīcu vajadzībām. Ņemot vērā nepieciešamību paplašināt amatnieku darbnīcas un nodrošināt tajās pietiekošu gaismu, 2. stāva pažobelēs atsegs un jumtā uz Alekšupītes pusi izveidos Kuldīgai raksturīgās, jau esošajām analogas logu izbūves.

Vecā rātsnama restaurācijas pieteikumu (precīzs projekta nosaukums „Kuldīgas vecā rātsnama restaurācija un tā kultūras pakalpojumu kvalitātes un pieejamības uzlabošana”) pašvaldība bija iesniegusi Kultūras ministrijas rīkotajā Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) finanšu instrumenta 2009. – 2014. gada perioda programmas „Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunošana” grantu shēmā „Kultūras mantojuma saglabāšana”. Projektam pieejamais EEZ līdzfinansējums ir EUR 250 000, savukārt pārējās izmaksas pēc izsludinātā būvniecības darbu iepirkuma segs pašvaldība.

 

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
 • Mart

  Obligāts, nesakrīt ar tavu tūristu biedēšanu.
  KULDĪGA IEKĻAUTA PRESTIŽAJĀ PASAULES ILGTSPĒJĪGĀKO TŪRISMA GALAMĒRĶU SARAKSTĀ

  11.02.2015 15:15:27
 • Obligāts

  Kuldīga ir iestigusi 90 gadu vecā pagātnē kur šķiet visas ēkas bijušas dzeltenas nu gluži kā 60-tajos visas bloku mājas pēc viena projekta. Turklāt ielas šķiet tīši klātas ar akmens bruģi lai atbaidītu tūristus gados kas ir galvenie pilsētas apmeklētāji.Turklāt nav saprotams rātslaukuma ērmīgais dalījums un siltumnīca uz bruģa.Vai tiešām tajā blata picērijā(fast fud) nepietiek telpu. Nezinu ka pagrabiņš vai metropole būtu ,,šaurā bezizejā'' ka jābūvē plēves būda.

  03.02.2015 21:21:20
 • Eva

  Tad tomēr ēka būs dzeltena?! Kam jānotiek, lai restauratori ņemtu vērā iedzīvotāju (kompetentu&aktīvu Kuldīgas cilvēku) viedokli? Šajā gadījumā pamatoto lūgumu saglabāt skaisto melno toni?... Vismaz pensionāru veikaliņu, lūdzu, saglabājiet!!!

  03.02.2015 15:15:33