Iznākušas jaunas "Kuldīgas Vēstules"

Tradicionāli gada nogalē dienas gaismu ierauga gada otrais žurnāla "Kuldīgas Vēstules" numurs, kas šoreiz piedāvā jaunus stāstus par Kuldīgas senatni un tagadni, aicina ceļot uz jaunām vietām Kuldīgas novadā, kur satikt aizrautīgus ļaudis un dzirdēt neparastus stāstus.

Kamēr sniegs vēl nepriecē mūs ar savu baltumu un arī žurnāla rubrikas "Personības spēks" galvenais varonis uzņēmējs Māris Saukāns uz "Kuldīgas Vēstuļu" vāka noķerts pavisam vasarīgā skatā Īvandē notiekošās nometnes "Laba daba" laikā, centāmies, lai žurnāla numurs ir īsta sniegpārsliņu baltuma pilns. Pilns pozitīvu noskaņu un labu domu, pilns enerģijas un mazu ikdienišķu burvestību. "Mums trūkst saules gaismas, trūkst D vitamīna. Varbūt sākam ar to mazo varoņdarbu un atbrīvojam saspringtās sejas!" aicina labdabīgais Māris Saukāns, kurš atzīstas, ka "Laba daba" Kuldīgas pusē notiek tikai tāpēc, ka viņš ir te, tomēr pieļauj, ka nejaušību dzīvē nemēdz būt. Ar viņu sarunājāmies vienā no jaunākajiem Kuldīgas restorāniem, kuros tostarp meklējām arī kāda ir jaunā Kuldīgas garša. Un sapratām, ka tā ir reizē moderna un tradicionāla, reizē latviska un eksotiska, turklāt pavāri mums atklāja arī dažas receptes!

"Šeit dzīvo laime," pēc Maras muižas apciemošanas saka "Kuldīgas Vēstules" un arī jums ļauj paviesoties šajā unikālajā namā. Īstu dzīvesprieka dzirskti notvērām sarunā ar mūziķiem no "Rumbas kvarteta" un pētījām vai varētu atdzīvoties vēl padomju laikos iedzīvinātā kustība "Dizains Kuldīgai".

Skaidrojām vai Gudeniekos varētu attīstīt naftas ieguves biznesu, devāmies pie Laidu pagasta zemniekiem Viktorijas un Gata Zonenbergiem, kā arī uzzinājām, ka jaunie, talantīgie kuldīdznieki savai pilsētai vienmēr paliks uzticīgi. Uzsaucām tostu par godu Kuldīgas un Mchetas draudzībai, piedalījāmies sporta kluba "Katrīna" skriešanas treniņā un bijām uz Snēpeles amatierteātra mēģinājumu.

Kā allaž "Kuldīgas Vēstulēs" netrūkst vēsturiskām tēmām veltītu rakstu. Lasiet par leģendāro pulkvedi Krišu Ķūķi, pētiet Johana Georga Veiganda senos pierakstus par kurzemnieku tikumiem un atpazīstiet mākslinieku rokrakstus, Kuldīgas vecpilsētas skaistumu savās gleznās iemūžinot. Bet fotogrāfs Artis Gustovskis mūs iepazīstina ar saviem zirgu vārdotājiem.

Jaunās "Kuldīgas Vēstules" nopērkamas visās preses mazumtirdzniecības vietās, bet nākamreiz ar saviem lasītājiem tiksimies atkal vasarā, pirms tradicionālajiem Kuldīgas pilsētas svētkiem jūlijā.

Anda Pūce, žurnāla "Kuldīgas Vēstules" redaktore.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
 • Ļoti uzmanīga Kuldīgas Vēstuļu lasītāja.

  Labdien Kuldīgas vēstules,man ļoti patika šis nummurs!
  Visvairāk zirgu vārdotāji...

  25.03.2015 19:19:55
 • adriana cilke

  bet kur tas kas iekšā, gribētos jau mūsu''Zirgu vārdotājus''redzēt.

  06.03.2015 17:17:56
 • Uzticīgā lasītāja

  Ļoti patika šis žurnāla numurs! Sevišķi interesanti likās raksti- intervijas ar cilvēkiem.

  28.12.2014 12:12:22