ISSP aicina pieteikties Starptautiskajai meistarklasei fotogrāfijā

Līdz 15. janvārim iespējams pieteikties jaunajai ISSP Starptautiskajai meistarklasei fotogrāfijā, kas piedāvā iegūt padziļinātu pasaules līmeņa izglītību laikmetīgās fotogrāfijas jomā. Meistarklases gadu ilgo programmu ievadīs darbnīca Kuldīgā.

Meistarklase ik gadu piedāvās divas paralēlas tematiskās plūsmas, ļaujot dalībniekiem īstenot projektus mākslas vai dokumentālās fotogrāfijas virzienos. Katrā plūsmā piedalīsies 12 dalībnieki. Šī gada pirmās plūsmas, “Labyrinths: Exploring photographic paths” (Labirinti: pētot fotogrāfijas ceļus), studenti caur darbiem pētīs un interpretēs labirintu kā konceptu mākslas un dokumentālajā fotogrāfijā. To vadīs Ārons Šūmans (Aaron Schuman, Lielbritānija) - pazīstams kurators, fotogrāfs, žurnālists, lektors un interneta žurnāla “SeeSaw Magazine” dibinātājs.

Otrās meistarklases plūsmas, “Beyond Photojournalism” (Pārkāpjot fotožurnālistikas robežas), studenti strādās pie personiskiem dokumentāliem projektiem, izaicinot mūsdienu fotožurnālistikas industrijas piedāvātos priekšstatus un rāmjus. Darbnīcu vadīs viens no pasaulē atpazīstamākajiem fotožurnālistiem, daudzkārtējs World Press Photo un citu balvu laureāts Jurijs Kozirevs (Yuri Kozyrev, Krievija) un ietekmīgā fotožurnālistikas izdevuma “Russian Reporter Magazine” redaktors Andrejs Poļikanovs (Andrei Polikanov, Krievija).

ISSP Starptautiskā meistarklase ir jauna, praksē balstīta neformālās izglītības programma fotogrāfijā, kas ietver vairākās darbnīcas Latvijā un Portugālē gada laikā, kā arī regulāru virtuālu kontaktu ar pasaules līmeņa pasniedzējiem. Darbojoties atzītu starptautisko meistaru vadībā, 24 jaunie fotogrāfi no Latvijas un pasaules izstrādās konceptuāli spēcīgus un konkurētspējīgus personiskos projektus fotogrāfijā. Nodrošinot dalībniekiem regulāru uzraudzību, jaunu starptautisko kontaktu loku un iespēju publiski prezentēt darbus, meistarklase sniegs nepieciešamo atbalstu jauniem autoriem savas karjeras sākumposmā.

Plašāka informācija par meistarklases programmu, pasniedzējiem un pieteikšanos www.isspmasterclass.com

Meistarklasi organizē Biedrība ISSP, kas jau teju desmit gadus Latvijā rīko starptautiska līmeņa izglītības un citas aktivitātes laikmetīgās fotogrāfijas jomā.

Meistarklase tiek realizēta sadarbībā ar ABLV Charitable Foundation, Kuldīgas novada domi, Valsts Kultūrkapitāla fondu un Encontros de Imagem fotogrāfijas festivālu Portugālē, kā arī ar EPSON un BZG tehnisko atbalstu.  Informatīvie partneri – starptautiskie žurnāli par fotogrāfiju “Fotokvartāls”, “YET magazine” un “GUP”.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav