Kuldīgas Mākslinieku rezidencē atklās Sabīnes Verneres izstādi “Sirēnas, Medūza un Lotosa ēdāju sala”

No 30. aprīļa līdz 10. jūlijam Kuldīgas Mākslinieku rezidencē būs skatāma mākslinieces Sabīnes Verneres personālizstāde “Sirēnas, Medūza un Lotosa ēdāju sala”.

Sabīne Vernere savā personālizstādē pievēršas grieķu mitoloģijai. Verneres darbos vienmēr klātesošā interese par ķermenisko sajūtu spriedzi, kura bieži pieskaras vīrišķā un sievišķā attiecībām, likusi pievērsties grieķu mītiem, kuros šīs attiecības – kopā ar citām cilvēciskajām kaislībām – ir pamatā pasaules radīšanai, dievu un cilvēku esamībai un visdažādākajām drāmām. Skatoties uz šiem mītiem caur feminisma prizmu, nākas pārskatīt un apzināties šajos mītos iekodētos patriarhālos un brīžiem absurdos kultūras kodus, kuri ir neticami jaudīgi un klātesoši arī šodien.

Šāda tematika iezīmēta Verneres darbos jau agrāk, tostarp 2021. gada izstādē “o” (kultūrtelpas "Tu jau zini kur" Mazajā zālē) – par šo notikumu Vernere nominēta Purvīša balvai 2023.

Sabīne Vernere ir dzimusi Kuldīgā, studējusi glezniecību Latvijas Mākslas akadēmijā, Zagrebā un Antverpenē. Piedalījusies grupu izstādēs Francijā, Nīderlandē, Lietuvā un citviet Eiropā.

Izstādi organizē: Kuldīgas Mākslinieku rezidence, Kuldīgas novada pašvaldība

Izstādes norises vieta: Mākslas galerija (Pils iela 2, Kuldīga)

Sadarbības partneri un atbalstītāji:Kuldīgas novada pašvaldība un Valsts kultūrkapitāla fonds.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav