Kuldīgā svinēs Baltu vienības dienu

Ses tdien, 25. septembrī, Kuldīgā svinēs Baltu vienības dienu, kas Latvijā un Lietuvā tiek atzīmēta, pieminot 1236. gada 22. septembra vēsturiskos Saules kaujas notikumus, kad zemaiši un zemgalieši kopīgi sakāva Zobenbrāļu ordeņa bruņiniekus.

Baltu vienības dienas pasākumu programmā būs daudzveidīgi pasākumi – seno amatu tirgus, meistarklases, latviešu un lietuviešu mākslinieku koncerti un senā uguns nakts.
Seno amatu tirgū Kuldīgas Pilsētas dārzā no plkst. 11.00 līdz 17.00 būs iespēja satikt dažādu seno amatu meistarus, ielūkoties viņu darbu tapšanas aizkulisēs, kā arī iemēģināt savu roku kādā no amatiem. Apmeklētāji varēs apskatīt seno karavīru ieročus un bruņas, pārbaudīt savu tēmējumu loku šaušanā, kā arī iepazīt citas viduslaiku spēles un izklaides.

No 11.00 darbosies Interreg programmas telts un ikviens varēs piedalīties foto orientēšanās spēlē Kuldīgā "Tūrists savā pilsētā".

12.00 paredzēta oficiālā Baltu vienības dienas atklāšanas ceremonija ar abu valstu Saeimu pārstāvju uzrunām un Latvijas – Lietuvas diplomātu kora uzstāšanos.

no 13.00 līdz 17.00 Pilsētas dārzā muzicēs latviešu un lietuviešu tautas m;uzikas kolektīvi un folkloras kopas, bet plkst. 18.00 šeit pat varēs noklausīties dūdu un bungu grupas “Auļi” koncertu.

No 14.00 pie “Kūravas” Ilga Reizniece vadīs meistarklasi bērniem ar baltu stāstiem, rotaļām un teikām. Bet 20.00 “Kūravas” pagalmā un vēlāk arī pašā Ventas krastā norisināsies “Senā uguns nakts” – baltu tautu ugunskurs un sadziedāšanās. Rituālu vadīs Edgars Lipors un fokloras kopa “Vilki”.

13.gadsimtā Baltijas jūras dienvidu un austrumu krastus apdzīvoja Baltu tautas: aukstaiši, žemaiši, jātvingi, skalvji, kurši, zemgaļi, sēļi, latgaļi, galindi un prūši. Vēlākā laikposmā, apvienojoties mazākām tautām, izveidojās latvieši, lietuvieši un prūši.

Kopš 2000.gada Latvijas un Lietuvas parlamenti Baltu vienības dienu pasludināja par oficiālu svētku dienu, kad tiek īpaši uzsvērta abu tautu tuvā radniecība.

Būs notikumiem bagāta diena!

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav