Kuldīgā atklās ISSP noslēguma izstādi

Sestdien, 9. augustā, 19.00, Kuldīgas Galvenās bibliotēkas Mākslas namā atklās Starptautiskās fotogrāfijas vasaras skolas (International Summer School of Photography - ISSP) noslēguma izstādi, kurā piedalās fotogrāfi no visas pasaules. Izstāde būs aplūkojama līdz 14. septembrim.

Pirmo reizi ISSP vēsturē izstādē būs aplūkojami arī Pelču un apkārtnes jauniešu fotogrāfijas sērijas, veidotas darbnīcas „Mans stāsts” ietvaros. Darbnīca Pelču ciemata jauniešiem bija integrēta ISSP pasākumā un tās dalībnieki apguva fotogrāfijas pamatus, mācoties izteikties par sevi un pasauli ar attēlu palīdzību.

ISSP meistardarbnīcas vada pasaulē pazīstami un godalgoti profesionāļi, kas pārstāv dažādas fotogrāfijas jomas – pasaulslavenais dokumentālais fotogrāfs Saimons Norfolks, kurš savos darbos pēta kara ietekmi uz cilvēci; klasiskas, bet vienlaicīgi modernas melnbaltās fotogrāfijas pārstāvis no ASV Marks Stainmecs, un Japānas laikmetīgā fotogrāfe Jurī Nagasima, kura savās provokatīvajās fotogrāfijas apskata ģimenes, dzimtes un seksualitātes tēmas. Pasniedzēju vidū ir arī multimediju eksperts Adrians Kelterborns, kā arī izcilais čehu fotožurnālists, aģentūras „VII” līdzdibinātājs Antoņīns Kratohvils, kurš pēdējo desmitgažu laikā apceļojis pasaules karstākos punktus. Ar savu pieredzi fotogrāmatu veidošanā dalās poļu fotogrāfs, apvienības Sputnik Photos parstāvis Rafals Milahs un fotogrāmatu dizainere Anja Naļecka.

ISSP Latvijā norisinās jau devīto gadu, un tajā šogad piedalījās 71 fotogrāfs no 26 pasaules valstīm, kas atlases kārtībā ieguva iespēju piedalīties augsta līmeņa fotogrāfijas meistarklasēs. Dalībniekiem šogad pievienojās arī 12 Pelču apkārtnes jaunieši. Pavadot nedēļu Pelču pilī pie Kuldīgas, studenti starptautisku meistaru vadībā strādāja pie jaunu projektu veidošanas vai pie ilgtermiņa darbu rediģēšanas. Izstādē būs redzami fotogrāfiju sērijas, fotogrāmatas, instalācijas un multimediju darbi.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav