Aicina uz unikāliem lekciju vakariem

Kuldīgas novada Pelču pilī jau no 2. augustā notiek Starptautiskā Fotogrāfijas vasaras skola (International Summer School of Photography, ISSP), kur jaunos fotogrāfus izglīto pasaulē pazīstami fotogrāfijas profesionāļi. ISSP laikā ikviens fotogrāfijas interesents ir aicināts uz unikālu lekciju un prezentāciju programmu, kuras ietvaros ik vakaru no līdz 8. augustam uzstājas ISSP meistari un uzaicinātie viesi.

Trešdien, 6. augustā plkst. 20.30 - 22.00 – „Džons Bērks – lieliskākais kara fotogrāfs, par kuru nekad neesat dzirdējuši” - publiskā lekcija, Saimons Norfolks (Simon Norfolk, UK). Viens no šobrīd pasaulē atzītākajiem dokumentālajiem fotogrāfiem Saimons Norfolks savos darbos pēta kara pēdas visplašākajā nozīmē. Viņš stāstīs par savu Afganistānas projektu, ko veidoja, atsaucoties uz 19. gadsimta fotogrāfa Džona Bērka (John Burke) darbiem no otrā angļu-afgāņu kara. Abu fotogrāfu „kopdarbs” uzdod jautājumus par imperiālisma aroganci, kas ir aktuāli arī mūsdienās. 

WWW.SIMONNORFOLK.COM/

Ceturtdiena, 7. augustā 20.30 - 21.45 – Pirmā daļa: „Girly photo kustība Japānas fotogrāfijā 1990. gados” – publiskā lekcija, Jurī Nagasima (Yurie Nagashima, JP). Jurī Nagasima ir japāņu fotogrāfe un laikmetīgā māksliniece, kas savos darbos apskata ģimenes, dzimtes un seksualitātes tēmas, bieži izmantojot pašportretus. Lekcijā viņa iepazīstinās ar saviem darbiem, kā arī to tapšanas kontekstu – „Girly photo” kustību, kad 1990. gados daudz sieviešu ienāca līdz tam izteikti vīrišķīgajā Japānas fotogrāfijas kultūrā.

EN.WIKIPEDIA.ORG/WIKI/YURIE_NAGASHIMA

21.45 - 23.00 – Otrā daļa: „Fotogrāmatu veidošana: Kā runāt, lai grafikas dizainers ieklausītos, un kā klausīties, lai fotogrāfs runātu” - publiskā lekcija, Rafals Milahs un Anja Naļecka (Rafal Milach and Ania Nalecka, PL). Radošais tandēms – fotogrāfs, Polijas Sputnik Photos kolektīva pārstāvis Rafals Milahs un grafikas dizainere Anja Naļecka – kopā veidojuši vairākas izcilas fotogrāmatas un izdevumus. Viņi stāstīs par sadarbību starp mākslinieku un dizaineri fotogrāmatu veidošanā.

RAFALMILACH.COM/WWW.NALECKA.COM/TAPIR-BOOK-DESIGN

Piektdien, 8. augustā 20.30 - 21.45 – „Eižens Atžē un vecumdienu brīvība” – publiskā lekcija – Marks Stainmecs (US). Eižens Atžē (Eugene Atget) bija Francijas fotogrāfs, kurš 19. un 20. gadsimtu mijā strādāja Parīzē, dokumentējot pilsētu pirms modernizācijas. Fotografēt viņš sāka tikai 40 gadu vecumā, un viņa noslēpumainākie un interesantākie attēli tapuši tieši pēdējos dzīves gados.

EN.WIKIPEDIA.ORG/WIKI/EUGÈNE_ATGET

Sestdiena, 9. augusts (Kuldīgā) 19.00 – ISSP 2014 noslēguma darbu izstādes atklāšana Kuldīgas Mākslas namā.

22.00 – ISSP noslēguma darbu projekcijas Kuldīgas brīvdabas kinoteātrī „Goldingen Knight Cinema”.

ISSP Latvijā notiek jau devīto gadu. Profesionāļu aprindās par Eiropā labāko dēvētajā fotogrāfijas vasaras skolā šogad piedalās 72 fotogrāfi no 24 pasaules valstīm, kas atlases kārtībā guva iespēju piedalīties vienā no sešām meistarklasēm.

ISSP meistardarbnīcas arī šogad vadīs pasaulē pazīstami un godalgoti profesionāļi, kas pārstāv dažādas fotogrāfijas jomas – viens no šobrīd pasaulē atzītākajiem dokumentālajiem fotogrāfiem Saimons Norfolks, kurš savos darbos pēta kara ietekmi uz cilvēci; klasiskas, bet vienlaicīgi modernas melnbaltās fotogrāfijas pārstāvis no ASV Marks Stainmecs, un Japānas laikmetīgā fotogrāfe Jurī Nagasima, kura savās dažkart kontroversiālajās fotogrāfijas apskata ģimenes, dzimtes un seksualitātes tēmas. Pasniedzēju vidū ir arī multimediju eksperts Adrians Kelterborns, kā arī izcilais čehu fotožurnālists, aģentūras “VII” līdzdibinātājs Antoņīns Kratohvils, kurš pēdējo desmitgažu laikā apceļojis pasaules karstākos punktus. Ar savu pieredzi fotogrāmatu veidošanā dalīsies poļu fotogrāfs, apvienības Sputnik Photos parstāvis Rafals Milahs un fotogrāmatu dizainere Anja Naļecka.

Katru vakaru Pelču pilī notiks publiskās lekcijas un radošās tikšanās, uz kurām ISSP organizētāji aicina visus, kam interesē fotogrāfija. Lekcijas notiks angļu valodā, ieeja – bez maksas. Naktsmītnes Pelčos ir iespējams sarunāt, laicīgi kontaktējoties ar organizatoriem. 12. augustā notiks arī Jurī Nagasimas un Marka Stainmeca publiskās lekcijas Rīgā.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav