Apmeklē žonglēšanas darbnīcu un noskaties filmu „Pieskarties debesīm”!

Piektdien, 25. jūlijā plkst. 21:00, Kuldīgā, brīvdabas kinoteātrī Goldingen Knight Cinema starptautiskā ielu mākslas un pasaules mūzikas festivāla RE RE RĪGA! vēstneši gan lieliem, gan maziem piedāvā iepazīt aizraujošo žonglēšanas pasauli. Žonglēšanas darbnīcā paši izgatavosim žonglēšanas bumbiņas un apgūsim šīs cirka disciplīnas pamatus.

Pēc darbnīcas plkst. 23:00 festivāls aicina noskatīties režisora Horasio Alkala krāšņo filmu „Pieskarties debesīm” („Grazing the Sky”).

Pieskarties debesīm / Grazing the Sky / A Ras del Cielo
Spānija, 2013, 87 minūtes
Oriģinālvalodā, ar subtitriem latviešu valodā.

Filma ļauj skatītājiem ielūkoties pārsteidzošajā, spraigajā cirka akrobātu darba ikdienā, ko papildina atklāti un personiski stāsti par risku, robežu pārkāpšanu un tiekšanos un pilnību. Lai spētu likt uz spēles savu veselību un dzīvību, pilnībā veltītu studijām un treniņiem vairākus gadus savas dzīves, māksliniekiem ir jābūt atpveltītiem ar dzelzs disciplīnu un mākslinieka dvēseli, turklāt viņu ikdiena paiet nemitīgos ceļojumos, tālu no mājām.

Režisors Horasio Alkala ir iedziļinājies astoņu dažādas izcelsmes cirka akrobātu personīgajos dzīvesstāstos, kurus intensīvi papildina meistarīgi uzņemti akrobātikas priekšnesumu kadri. Paša režisora septiņus gadus ilgā cirka pieredze, ar dažādām trupām, to skaitā  arī Cirque du Soleil sastāvā apceļojot 11 dažādas valstis, ļauj viņam īpaši dzīvā un patiesā veidā atklāt mūsdienu cirka skolā valdošās atmosfēras burvību un neaptveramo cilvēcisko iespēju plašumu.

Filma ir liecība par cilvēka gara spēku un neierobežotajām iespējām, slavinājums mākslinieku spēkam un grācijai, kā arī uzmundrinājums sekot saviem sapņiem.

RE RE RĪGA! ir vērienīgākais starptautiskais ielu mākslas un pasaules mūzikas notikums Baltijā. Pasākumu programmā ir visdažādākās mākslas formas – laikmetīgais cirks, mūzika, deju un ielu teātra priekšnesumi.

2014. gadā RE RE RĪGA! festivāls notiks jau otro gadu un ir ietverts oficiālajā „Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta” pasākumu programmā. Festivāls ilgs no 6. līdz 9. augustam, pulcējot vairāk nekā 60 māksliniekus no 12 valstīm. Festivāls caur krāsu, skaņu, noskaņu un radošās izpausmes formu dažādību piedāvā Rīgas iedzīvotājiem un pilsētas viesiem piedzīvot mākslas brīnumu, sastopoties ar dažādām pasaules kultūrām.

www.rereriga.lv

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav