Bibliotēkas strādā, ievērojot ierobežojumus, piedāvā pasākumus tiešsaistē

biblioteka
Arhīva foto.

Lai gan nevaram tikties klātienē dažādos pasākumos – bibliotēkās notiek tikai grāmatu izsniegšana un saņemšana –, mēs pielāgojamies digitālajām iespējām un piedāvājam sekot līdz dažādām aktualitātēm – tiešraidēm Kuldīgas Galvenās bibliotēkas Facebook lapā. Aicinām sekot bibliotēkai Facebook, lai nepalaistu garām aktuālo!

Gaidāmie tiešsaistes pasākumi

 • 11. februārī 11.00 – “Jauno e-grāmatu rīts”.
 • 17. februārī 14.00 – “Ceļotāju klubs ar Elisu Rudzīti”.
 • 19. februārī 11.00 – “Jauno grāmatu rīts”.
 • 23. februārī 14.00 – tiešsaistes tikšanās ar rakstniekiem Maiju Pohodņevu un Modri Pelsi projekta “Rakstnieks.Literatūra.Lasītājs” ietvaros.
 • 25. februārī 11.00 – “Jauno e-grāmatu rīts”.

Izveidots literatūras diskusiju klubs

Jauna un aizraujoša satikšanās “vieta” visiem grāmatu mīļiem un lasītājiem, kuri vēlas uzzināt par interesantākajām grāmatām un ir gatavi dalīties ar savām pārdomām par izlasīto ar citiem! Ja Tu jau to sen gaidīji, tad informējam, ka esam radījuši Kuldīgas Galvenās bibliotēkas jauno literatūras diskusiju klubu “PLAUKTs”!

Pieteikties iespējams, aizpildot anketu https://ej.uz/plaukts_reg . Nākamā  kluba tikšanās platformā ZOOM notiks 25. februārī 19.00.

Kā strādā bibliotēkas

No 12. janvāra bibliotēkas atkal ir atvērtas, bet ir mainīti to lietošanas noteikumi. Mākslas nams apmeklētājiem ir slēgts.

Kuldīgas Galvenā bibliotēka atvērta darba dienās 9.00-18.00, sestdienās 10.00-16.00. Pagastu bibliotēkas darbojas atbilstoši saviem darba laikiem, nodrošinot lietotājiem piekļuvi bibliotēkas pakalpojumiem 35 stundas nedēļā.

Bibliotēkas apmeklējums ir individuāls (izņemot vienas mājsaimniecības locekļus). Maksimālais lasītāju uzturēšanās laiks bibliotēkā ir 15 minūtes. Datori, kā arī printēšanas, skenēšanas, laminēšanas pakalpojumi lietotājiem nav pieejami. Arī lasītavas pakalpojumi nav pieejami. Bibliotēkās nenotiek nodarbības, pasākumi, kā arī netiek pieļauta pulcēšanās brīvā laika pavadīšanai. Apmeklējot bibliotēku, obligāti jālieto sejas aizsargmaska visā bibliotēkas apmeklējuma laikā.

Kuldīgas Galvenās bibliotēkas ēkā vienlaicīgi katrā stāvā var uzturēties līdz pieciem apmeklētājiem, ievērojot divu metru distanci (norādīta uz grīdas ar dzelteni melnām svītrām). Pagastu bibliotēkās lasītāju maksimālo skaitu nosaka katras bibliotēkas vadītājs, ņemot vērā telpu lielumu. Kuldīgas Galvenajā bibliotēkā notiek vienvirziena apmeklētāju plūsma (aicinām sekot norādēm), un to regulē pie ieejas lasītāju apkalpošanas zālē – garderobes telpā. Ja bibliotēku vienlaicīgi vēlēsies apmeklēt vairāk cilvēku, darbinieki aicinās pārējos uzgaidīt ārpus bibliotēkas telpām.

Lasītājiem pēc pieprasījuma tiek nodrošināta bezkontakta grāmatu izsniegšanas iespēja ārpus bibliotēkas telpām, par to iepriekš jāvienojas telefoniski vai e-pastā.

Lai pasargātu cits citu no inficēšanās, bibliotēkas ievēro sanitārās drošības noteikumus, darbinieki ir nodrošināti ar individuālās aizsardzības līdzekļiem. Darbinieki, kas nestrādā aiz norobežojošajiem aizsargstikliem, klientu apkalpošanas telpās lieto sejas aizsargus vai maskas. Notiek regulāra telpu, virsmu, inventāra un grāmatu dezinfekcija, kā arī regulāra telpu vēdināšana, atverot logus. Nodotās grāmatas tiek ievietotas karantīnā uz 72 h pirms atkārtotas ievietošanas fondā. Pie ieejas klientu apkalpošanas zālē ir izvietoti roku dezinfekcijas līdzekļi apmeklētājiem. Atbilstoši jaunām sanitārā protokola prasībām var tikt izdarītas izmaiņas, par ko bibliotēkas lietotāji tiks informēti kā internetvidē, tā bibliotēkās uz vietas.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
 • Skolnieciņš

  Paldies Dieviem! Latvijā ir iesākusies masveida vakcinācija. Latvju Dievi ir sadzirdējuši manas lūgšanas. Sentēvu Dievi ir pieņēmuši manus ziedojumus un piepildījuši manas velmes. Latvju Dievi ir devuši iespēju mūsu brašajai tautai uzvarēt kovid-19 (covid-19) krīzi. Pašlaik visā Latvijā darbojas apmēram 862 vakcinācijas kabineti (avots: app.powerbi.com/view?r=eyJrIjoiOTA4ZmM1YTAtNGU0My00NjQ2LTk1MjEtMGUzM2ZmMzcxNGM5IiwidCI6ImRiYzkwMTJkLTYyOGItNDNkNC1iMTkwLThhNzMwZjdlMWU5NiIsImMiOjl9). Patlaban visā Latvijā ir atvērti vairāki liela mēroga vakcinācijas centri. Gan visos vakcinācijas kabinetos, gan šajos vakcinācijas centros jebkurš Latvijas iedzīvotājs var saņemt bezmaksas vakcīnu pret SARS-CoV-2 vīrusu. Sīkāku informāciju par vakcinācijas norisi Latvijas Republikas teritorijā var izlasīt Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: spkc.gov.lv/lv/jaunums/liela-meroga-vakcinacijas-centri-gatavi-darbam. Šobrīd Latvijas iedzīvotājiem plaši pieejama ir tikai VAXZEVRIA vakcīna, kuru ir izstrādājusi britu-zviedru daudznacionālā farmācijas un biotehnoloģijas līdere AstraZeneca sadarbojoties ar slaveno Oksfordas Universitāti. Šī vakcīna ir droša, laba un ērta. Imunitāte izveidojas triju nedēļu laikā kopš pirmās potes saņemšanas. Otro poti ir jāsaņem divu mēnešu laikā, lai šī vakcīna sasniegtu savu maksimālo efektivitāti. Šī mūsdienīgā un efektīvā vakcīna palīdzēs mūsu tautai un valstij uzveikt neganto kovid-19 (covid-19) sērgu. Pasargāsim sevi, savus tuvos un mīļos! Vakcinēsimies! Uzticamu un pārbaudītu informāciju par vakcinācijas procesu Eiropas Savienības dalībvalstīs var lasīt šeit: vaccination-info.eu/en/covid-19/covid-19-facts. Lai Latvju Dievi stāv mums klāt! Lai Latvju Dievi mūs svētī! Latvju Dievi pasargā mūs no ļauna!
  Ar Latvju Dievu svētību, Skolnieciņš no sidrabbirzs
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  #drosme #uzdrīkstēšanās #drošība #VAXZEVRIA #vakcinācija #kovid-19 #covid-19 #koronavīruss #kroņvīruss #imunitāte #Latvija #LatvijasRepublika #patriotisms #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #veselība #veiksme #spēks

  20.04.2021 13:13:06
 • Skolnieciņš

  Ilgā un mokpilnā krīze jau iet uz beigām. Covid-19 pandēmija tuvojas savam finišam. Šī šķebīgā slimība (Covid-19), ko izraisa SARS-CoV-2 vīruss, drīz taps pievarēta. Līdz 2021. gada aprīļa sākumam pasaulē no Covid-19 sērgas ir miruši vairāk nekā 2,5 miljoni nevainīgu cilvēku, bet Latvijā šīs sērgas dēļ ir gājuši bojā vairāk nekā 1800 manu tautiešu. Tas ir bēdīgi. Atliek vien par viņiem aizlūgt Veļu Māti – aizkapa valdnieci. Atliek vien lūgt Sentēvu Dievus par viņu dvēseļu labklājību. Par laimi, lielākai daļai sirgstošo slimības simptomi ir viegli līdz vidēji smagi. Diemžēl šī sērga var atstāt smagas komplikācijas uz visu atlikušo mūžu vai pat novest līdz nāvei. Vienīgais veids kā izglābties ir vakcinēties. Vakcīna spēs mūs pasargāt no simptomātiskas saslimšanas un smagas slimības gaitas. Vakcīnai pret Covid-19 var pieteikties vairākos veidos. Pirmkārt, vakcinācijai var pieteikties zvanot uz bezmaksas tālruņa līniju 8989, šī tālruņa līnija darbojas septiņas dienas nedēļa no 9:00 līdz 17:00. Otrkārt, vakcinācijai var pieteikties pie sava ģimenes ārsta. Treškārt, vakcinācijai var pieteikties portāla manavakcina.lv, kas darbojas cauru diennakti septiņas dienas nedēļa. Tikai der atcerēties, lai reģistrētos elektroniski ir nepieciešama pieeja savai internetbankai. Neaizmirsīsim, dodoties uz vakcinācijas punktu, uzvilkt higiēnisko sejas masku un paņemt līdz personu apliecinošu dokumentu! Būsim apzinīgi, pasargāsim sevi, savus mīļos un tuvos! Vakcinēsimies! Lai Latvju Dievi mūs svētī! Lai Latvju Dievi pasargā mūs no ļauna! Visa slava Latvju Dieviem!
  Ar Latvju Dievu svētību, Skolnieciņš no svētupītes
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  #drosme #uzdrīkstēšanās #drošība #VAXZEVRIA #vakcinācija #kovid-19 #covid-19 #koronavīruss #kroņvīruss #imunitāte #Latvija #LatvijasRepublika #patriotisms #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #veselība #veiksme #spēks

  20.04.2021 13:13:06