Kuldīgā viesojās draugi no Gēsthahtes

gesthate
Foto: Ričards Sotaks

Oktobra sākumā Kuldīgā viesojās delegācija no sadraudzības pilsētas Gēsthahtes Vācijā. Delegācijā bija 16 cilvēku, to vadīja Gēsthahtes pilsoņu priekšstāvis Samuēls Valters Bauers un birģermeistara Olafa Šulces 1. vietnieks Dr. Georgs Mībahs.

Gēsthahte ir Kuldīgas sadraudzības pilsēta jau 28 gadus. Daudzi no viesiem sadraudzībā ar Kuldīgu piedalās jau ilgus gadus un mūsu pilsētā viesojās ne pirmo reizi, tostarp starptautisko sakaru komitejas pirmā priekšsēdētāja Anja Novacka, komitejas otrais priekšsēdētājs, arī rātes deputāts deputāts Hanss Verners Madaus un citi delegācijas dalībnieki.

Parasti gēsthahtieši Kuldīgā bija viesojušies Pilsētas svētku laikā, bet šogad nolemts iepazīstināt vācu draugus ar citiem Kuldīgā notiekošajiem pasākumiem, tāpēc gēsthahtieši tika uzaicināti ar savu stendu bagātināt oktobra pirmajā sestdienā notiekošo Hercoga Jēkaba gadatirgu. Samuēls Bauers delegācijas vārdā pateicās par iespēju viesoties Kuldīgā, kur katru reizi gēsthahtieši ar prieku atklājot un iepazīstot kaut ko jaunu. Gēsthahtes viesiem rudens gadatirgus bija ļoti paticis, viņi priecājās, ka kuldīdznieki labprāt apmeklēja Gēsthahtes stendu. Gēsthahtes stendā tika piedāvātas dažādas preces, ko varēja iegūt savā īpašumā par ziedojumiem. Viesošanās noslēgumā saziedoto naudu 426,36 eiro vācu draugi uzdāvināja Kuldīgas novada Sociālajam dienestam. To izmantos pasākumiem ģimenēm ar bērniem, kas ir dienesta redzeslokā.

Vizītes laikā vācu viesiem bija iespējams apmeklēt vairākus apskates objektus – pirms nedēļas atvērto Adatu torni, jūnijā atklāto kultūrvēsturisko ekspozīciju “Suitu godi” Basos un pērn novembrī atklātās Kuldīgas Restaurācijas centra jaunās telpas. Tāpat gēsthahtieši paviesojās mājražotāju kooperatīvā “Kuldīgas labumi”, Kuldīgas Galvenajā bibliotēkā, Kuldīgas Mākslas namā, Ēdoles pilī un mākslinieces keramiķes Madaras Apiķes “Saules ceplī” Padures pagastā.