Kuldīgas novada muzejā uzziedēs košo gladiolu izstāde

gladiolu

No 13. līdz 15. septembrim Kuldīgas novada muzeja ekspozīcijā “Turīga kuldīdznieka dzīvoklis 20. gadsimta sākumā” būs skatāma gladiolu izstāde, kas veidota sadarbībā ar Latvijas Gladiolu un īrisu biedrību.

Sveicot rudeni, muzejs saviem apmeklētājiem dāvās īpašu izstādi, kurā varēs aplūkot gladiolu krāšņumu senlaicīgā gaisotnē.  Ziedi tiks izvietoti turīga kuldīdznieka dzīvoklī, kura interjeru un 20. gadsimta mēbelējumu izstādes laikā rotās ap 50 gladiolu šķirņu. Ar bagātīgām krāsām, valdzinošām smaržām un izteiksmīgām formām tās priecēs ikvienu izsmalcinātu ziedu cienītāju.

Izstādes apmeklētājiem būs iespēja satikt Latvijas Gladiolu un īrisu biedrības prezidentu, selekcionāru Laimoni Zaķi, saņemt atbildes uz jautājumiem par ziediem, to stādīšanu un audzēšanu, kā arī pasūtīt gladiolu katalogu, pēc kura būs iespējams iegādāties stādāmo materiālu.

Laimonis Zaķis ir gladiolu un īrisu selekcionārs ar gandrīz 40 gadu pieredzi. Viņš radījis ap 200 gladiolu šķirņu, kā arī aktīvi strādā bārdaino īrisu selekcijā – tajā reģistrēti vairāk nekā 160 dažādu šķirņu īrisi. L. Zaķis organizē atvērto durvju dienas īrisu dārzā, piedalās gladiolu un īrisu izstādēs, kā arī izdod gladiolu un īrisu katalogus.

Ieeja muzejā un izstādē bez maksas.

Vairāk informācijas par Latvijas Gladiolu un īrisu biedrību: www.gladiolus.lv.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav