Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienas pasākums Kuldīgā

KNM
Kuldīgas novada muzeja arhīvs.

Godinot komunistiskā genocīda upuru piemiņu, 14. jūnijā plkst. 13.00 Kuldīgas novada Dome un Kuldīgas novada muzejs aicina uz ziedu nolikšanu un atceres brīdi pie piemiņas akmens Pētera ielā.

Klātesošos uzrunās Kuldīgas novada Domes pārstāvji, Kuldīgas novada Politiski represēto biedrības priekšsēdētājs Uldis Jumiķis, Kuldīgas novada muzeja krājuma glabātāja Ingrīda Pole un Kuldīgas Sv. Katrīnas draudzes mācītājs Viesturs Pirro. Pēc piemiņas brīža Pētera ielā ikviens aicināts uz sarunām pie tējas tases Kuldīgas Mākslas namā.

Šogad aprit 78 gadi kopš viena no traģiskākajiem notikumiem Latvijas vēsturē, kad 1941. gada naktī no 13. uz 14. jūniju aptuveni 16 000 Latvijas iedzīvotāju tika izsūtīti uz PSRS soda nometnēm un piespiedu nometināšanas vietām, kur daudzi gāja bojā bada, slimību un necilvēcīga darba dēļ.

Latvijas Politiski represēto biedrības Kuldīgas nodaļa pastāv jau vairāk nekā 25 gadus. Biedri regulāri tiekas, lai parunātu un atcerētos tos notikumus, kas piedzīvoti izsūtījumā, kā arī pieminētu tuviniekus, kuri palikuši Sibīrijā.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav