Kuldīgā pirmo reizi norisināsies Gaisa balonu festivāls

gaisa baloni

Trīs dienu garumā no 24. līdz 26. maijam Kuldīgā pirmo reizi norisināsies Gaisa balonu festivāls. Tā laikā notiks ne tikai gaisa balonu lidojumi virs Kuldīgas, bet svētku programmā paredzēta arī degļu parāde un balonu spīdēšana Ventas upes krastā. Festivāla laikā plānotajos četros lidojumos virs Kuldīgas varēs redzēt 13 gaisa balonu ekipāžas.

Piektdienas, 24. maija, vakarā plkst. 19.30 labvēlīgu laikapstākļu gadījumā baloni sāks lidojumu no bijušās Pārventas estrādes. Organizatori norāda, ka veiksmīgai pasākuma norisei vēja ātrums nedrīkst pārsniegt piecus metrus sekundē. No plkst. 22.30 līdz 23.30 gaidāms stacionārs degļu šovs senā ķieģeļu tilta pakājē Ventas labajā krastā (Pārventas pusē).

Sestdien, 25. maijā, plkst. 6.30 no bijušās Pārventas estrādes gaisa baloni pacelsies rīta lidojumam pār pilsētu, savukārt vakara lidojums paredzēts plkst. 19.30. No plkst. 22.30 līdz 23.30 gaidāma gaisa balonu spīdēšana Alekšupītes ūdenskrituma pakājē. Nevēlamos laikapstākļos šajā laikā un vietā notiks degļu šovs. Sestdienas pievakarē plkst.18.00 pasākuma programmu papildinās atraktīvās grupas “Keksi” koncerts Pilsētas dārzā.

Svētdien, 26. maijā, Gaisa balonu festivāls Kuldīgā noslēgsies ar rīta lidojumu plkst. 6.30, baloniem startējot no bijušās Pārventas estrādes.

Festivāla organizatori atgādina, ka gaisa balonu pacelšanās atkarīga no laikapstākļiem, vēja stipruma un virziena. Tāpat festivāla organizatori aicina privāto zemju īpašniekus būt saprotošiem, jo 15 kilometru rādiusā ap Kuldīgu ar notikt neplānota gaisa balonu nosēšanās. Iedzīvotāji arī aicināti laikus parūpēties par dzīvniekiem, īpaši suņiem un zirgiem, kurus var nobiedēt specifiskā balonu šņākoņa.

Organizatori uzsver, ka pasākumi norisināsies tikai labvēlīgos laikapstākļos un pasākumu norises laiki var mainīties, tādēļ pasākumu apmeklētāji aicināti sekot līdzi aktuālajai informācijai Facebook: VisitKuldiga, iespēju robežās par aktuālo festivālā informēs Kurzemes radio.

Pasākumu organizē Kuldīgas aktīvās atpūtas centrs sadarbībā ar SIA “Kristo”. Pasākumu atbalsta Kuldīgas novada pašvaldība, Kuldīgas novada sporta skola, SIA “Rietumu nafta”, SIA “Energoparks”, restorāns “Goldingen Room”, “Cafe Tilts”, “Zommer`s”, “Pagrabiņš”, “Bangert`s”, gardumnīca “Šarlote”, SIA “DTT Soulutions”. Informatīvais atbalstītājs: Kurzemes radio.

AFIŠA

PROGRAMMA

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
 • Draņķis ne pasākums

  Pilnīgs čau. Un kurš idejots par to samaksaāja, kad nevienu balonu neredzējām ? Braucām no Saldus, bet pa tukšo. Un informācijas nekādas

  18.09.2019 14:14:49
 • Daina

  Nu ko lai saka, slikti organizēts pasākums. Sestdien un svētdien nebija nekā. Un tas degļu šovs.... Nu pilnīgi smieklīgi bija vērot. Un kā tad lai seko informācijai, ja esi uz ielas. Tād vajadzēja pasākuma organizatoriem, rast iespēju un paziņot par to, ka nelidos. Un cik zinu interneta, bija teikts, ka 50 uz 50 par to lidojumu.. Tāpēc cilvēki gaidīja, bet diemžēl nekā. Katrā ziņā sabojātas brīvdienas man un arī mūsu grupiņai. Bijām ap 60 cilvēkiem. Laimīgsi, bija tie kuri piektdien redzēja. Esot biji ļoti ļoti skaisti

  28.05.2019 18:18:22
 • Лига

  biju sestdien 6, nekā. kad tad lidojāt?

  27.05.2019 8:08:10
 • Elitai

  Kāds sakars TOP veikala darba laikam ar pasākumu?! Vajag sekot informācijai par pasākumu reklamētajos kanālos, skaidri bija rakstīts, ka sliktos laika apstākļos (kad vēja ātrums pārsniedz 5 m/s) gaisa baloni nepacelsies, piektdienā gan viss notika un baloni virs Kuldīgas pacēlās. Tā nu dzīvē iekārtots, ka pār laika apstākļiem cilvēkam nav varas un organizatoru vaina šeit nebija. Paldies organizatoriem par festivālu, ceru, ka nākamgad festivāls tiks rīkots vēlreiz un daba būs labvēlīga.

  26.05.2019 11:11:36
 • Elita

  Šitādu cūcību neesmu redzējusi. Gaisa balonus neredzējām. Nekādas informācijas. Cilvēki sapulcējušies, gaida, bet vilšanās... Arī centrā top veikals ciet jau 21.49,vai tas ir normāli... Ja darba laiks līdz 22.00 Paldies par sabojato nedēļas nogali. Esam dziļi sarūgtināti. Atbraucam no tālienes.

  25.05.2019 22:22:00
 • Lauki

  Paldies par tik tiešām skaisto pasākumu. Kuldīga nebeidz pārsteigt!

  25.05.2019 16:16:56