Muzeju naktī piedāvās jau piekto mākslas kaleidoskopu “Uguns un nakts”

uguns un nakts

Sestdien, 18. maijā, no plkst. 22.00 Kuldīgā, 1905. gada parkā Muzeju nakts apmeklētājus uzrunās un aizraus jau piektais mākslas kaleidoskops “Uguns un nakts”.

Lapotņu pēļos grimstošie putni jau skatīs pirmos krāsainos sapņus. Ļaujoties mieram, tā vien gribēsies pieklusināt elpu, lai neiztraucētu nakts karalienes Tumsas un sajūtu prinča Klusuma valstību. Nē! Šī nakts tomēr nebūs līdzīga citām! Tā pēkšņi uzziedēs neona spozmē, metīsies diet gaismēnu rakstos, žilbinās varavīksnes krāsās, skanēs un vilinās svinēt! Prožektoru naži šķels krēslas torti šķēli pa šķēlei, jo klāt būs jau piektā mākslas kaleidoskopa “Uguns un nakts” dzimšanas diena!

Pašpārliecinātajam “tehnoloģiju pavēlniekam”, mūsdienu cilvēkam (“Homo Technologicus”) tā būs lieliska iespēja vienā naktī reāli izdzīvot vairāku gadsimtu cilvēces pieredzi, sākot no 19. gadsimta industriālās revolūcijas “Stīmpanka” romantikas līdz mūsdienu realitātei. No dzīvās uguns maģijas līdz nākotnes “Kiberpanka” papildinātajai realitātei, kad mākslīgā intelekta kontrolēti jau veidosim pilnīgi citādu sabiedrību...

Šī nakts būs unikāla! Ar gigantisku lustru un gaismas strūklaku vilinājumu, runājošām sienām, uguns žonglieriem virs cilvēku galvām un modernā baleta emociju izvirdumiem TDK “Venta” izpildījumā. Nakts būs izaicinājumu pilna, piedāvājot savām rokām nostiept desmitmetrīgu audeklu dzīves lielākajai gleznai, kopā ar “Kuldīgas paletes” gleznotājiem un grafiti mākslinieku pārvērst to savu pārdrošāko sapņu tunelī. Nebijusi iespēja izmēģināt interaktīvās gleznošanas burvību, otas vietā izmantojot balsi un kustības. Sajust prieku un lepnumu par savu tautu, jo MĒS to varam!

Tā ir Tava iespēja! Nāc, piedalies, domā, baudi un jūti! TAGAD, jo nākamreiz viss jau būs pilnīgi citādi!

Mākslas kaleidoskops “Uguns (un) nakts” pirmoreiz notika 2015. gadā Raiņa un Aspazijas zīmē, izpelnoties apmeklētāju atzinību par oriģinālo ideju un tās realizāciju. Pasākuma idejas autore un īstenotāja ir Ance Priede.

AFIŠA - UGUNS UN NAKTS 2019