Šarmantās Baznīcas ielas nianses un silueti

nianses

No 18. aprīļa līdz 15. septembrim Kuldīgas novada muzejā būs skatāma izstāde “Nianses un silueti”, kurā varēs iepazīt vienu no Kuldīgas vecpilsētas šarmantākajām ielām – Baznīcas ielu. Lai dotu iespēju gan kuldīdzniekiem, gan pilsētas viesiem sajust pilsētas senatnīgo elpu, Baznīcas iela būs attēlota miniatūrā, fotogrāfijās, video un skaņās.

Izstādē varēs aplūkot kuldīdznieka Rolfa Vitala veidoto Baznīcas ielas maketu, iepazīties ar Kuldīgas ģerboņa vēsturi un Svētās Katrīnas leģendu, caur fotogrāfijām sajust Baznīcas ielas šarmu, kā arī uzzināt, kā šī iela laika gaitā mainījusies. Muzeja apmeklētājiem būs iespēja apskatīt arī R.Vitala pārzīmētos Kuldīgas ģerboņus, kas attēlo tā variācijas dažādos gadsimtos.

Baznīcas ielas maketu R.Vitals sāka veidot 2005. gada vasarā. Darbs pie vienas mājiņas ilgst aptuveni vienu mēnesi. “Daži brīnās, ka es nezin cik reižu pārmēru vienu vai otru ēku. Sarežģītāk ir precīzi dabūt mājas jumta leņķi. Maketu es veidoju kā gleznu, kā bildi, man nav rasējumu, pēc kā strādāt. Fotogrāfijā visas ēkas izskatās krāsās perfektākas,”tā par darba procesu stāsta maketa autors R.Vitals. Maketu veidojot, izmantoti tādi materiāli kā kartons, līkstiņas un plastmasas iepakojuma materiāli logiem. Lai mājas precīzi atbilstu oriģinālam, tās tiek taisītas pēc to plāniem un fotogrāfijām, tiek mērīts logu un durvju platums un augstums reālajā vidē.

Rolfs Venceslavs Inocents Vitals dzimis Rīgā 1935. gada 25. jūlijā. Viņa tēvs strādāja par grāmatvedi trijos darbos, lai nodrošinātu ģimenei pārticību. Ar Rolfu bērnībā daudz laika pavadīja un viņu audzināja vecmāmiņa – Baumaņu Kārļa, Latvijas Republikas himnas vārdu autora, meita Marta. Otrā pasaules kara laikā ģimene devās bēgļu gaitās uz Vāciju, tomēr, kad beidzās karš, izlēma atgriezties Latvijā un sāka jaunu dzīvi Kuldīgā. Rolfs ir strādājis kultūras namā par skatuves darbinieku, vēlāk par dekoratoru, darbojies arī Kuldīgas kinoteātrī, kur veidojis filmām lielformāta reklāmas. Ilgus gadus viņš nostrādāja par mākslinieku sadzīves pakalpojumu kombinātā. Kad Latvija atguva neatkarību, Rolfs sāka strādāt sērkociņu fabrikā “Vulkāns”, līdz 60 gadu vecumā aizgāja pensijā.

 

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav