Snēpeles mužā muzicēs čellisti Agate un Pēteris Ozoliņi

koncerts, čells, Snēpele, muiža
Publicitātes foto

12. aprīlī Snēpeles muižā notiks cikla “Stāsts un mūzika Kuldīgas novada muižās” trešais  pasākums. Plkst. 17.00 interesentiem gida pavadībā būs iespēja doties ekskursijā pa Snēpeles muižu, bet pēc tam plkst. 18.00 – baudīt koncertu, kurā uzstāsies čellisti Agate un Pēteris Ozoliņi. Programmā dzirdēsim Žana Barjēra, Astora Pjacollas, Deivida Džonstona, Marka Sammersa, Emīla Dārziņa, Jāzepa Mediņa, Pētera Plakida un citu komponistu skaņdarbus. Ieeja pasākumā – bez maksas.

Agates un Pētera Ozoliņu čellu duets tika izveidots 2011. gadā, laikā, kad abi mūziķi studēja čella spēli ArtEZ konservatorijā Nīderlandē. Kopš tā laika duets regulāri uzstājas gan Latvijā, gan ārzemēs, kad ik gadu, dodoties koncertceļojumos, koncertē Vācijā, Nīderlandē, Zviedrijā, Dānijā un Norvēģijā.

Pēteris Ozoliņš ir viens no daudzpusīgākajiem jaunajiem latviešu čellistiem, strādā kā solists, kamermūziķis, orķestra mūziķis un arī kā pedagogs. Čellu vispirms apguvis E. Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolā, mācības turpinājis Ventspils Mūzikas vidusskolā un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie profesora Māra Villeruša, kā arī maģistrantūrā Zvollē, Nīderlandē. Pēteris ir pieaicinātais docētājs mūzikas akadēmijā, spēlē Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī, orķestrī “Sinfonietta Rīga”, kā arī ir koncertmeistars Ventspils kamerorķestrī. Tāpat viņš pasniedz Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolā.

Agate Ozoliņa studējusi čella spēli Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā profesores Eleonoras Testeļecas čella klasē, kā arī papildinājusies Zvollē. Viņas sirdslieta ir kamermūzika – viņa muzicējusi dažādos sastāvos: kopā ar vīru Pēteri Ozoliņu čellu duetā, ar klaviertrio “Trio Decorum”, vokālo grupu “Putni” un citiem mūziķiem. Agate muzicē dažādos orķestros un piekto gadu ar panākumiem strādā Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolā par čella spēles pedagogu.

Snēpeles muižas pils bijusi vācu barona Hāna medību pils. Pilī mākslinieciski augstvērtīgi objekti ir fasādes dekoratīvā apdare, lieveņa margas un durvju komplekts, trīs krāsnis. Celtnes abās pusēs ir kolonnām rotāti portiki. Līdz mūsdienām saglabājušās 19. gadsimta durvju vērtnes. Daudzus gadu desmitus ēkā darbojās skola, bet šobrīd pilī darbojas jauniešu interešu centrs, tautas  lietišķās mākslas studija “Vēveri” un pensionāru klubiņš “Atvasara”.

Iepriekšējie cikla “Stāsts un mūzika Kuldīgas novada muižās” pasākumi bija labi apmeklēti – pērn notikušo koncertu un ekskursiju Laidu muižā apmeklēja ap 150 cilvēku, bet martā Vārmes muižā – ap 120 cilvēku.

Uz Snēpeles muižu un atpakaļ kursēs bezmaksas autobuss. Izbraukšana plkst. 16.30 no Kuldīgas kultūras centra stāvvietas. Pieteikšanās autobusam Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., tālr. 27091623.

AFIŠA

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav