Mūzikas skolas Ziemassvētki

E.Vīgnera Kuldīgas mūzikas skola veido aktīvu koncertdzīvi, un audzēkņu piedalīšanās dažādos kultūras pasākumos novadā ir ļoti pieprasīta.

Sadarbībā ar biedrību „Cantare” radās ideja Ziemassvētkos dāvināt kuldīdzniekiem koncertu – Ziemassvētku pasaku, kuru izstāstītu, izspēlētu un izdziedātu skolas muzikālie kolektīvi un individuālie izpildītāji. Šāda iecere mudināja skolēnus rakstīt pasakas un dzejoļus, un audzēkņu atsaucība un radošo ideju bagātība pārsteidza. Pasakas, kā ierasts, bija par zaķiem, eglītēm un rūķiem, bet dažas, piemēram, par to, kā Ziemassvētkus svin jūras dzelmē, kā lācis uz Ziemassvētku balli ierodas pavasarī, jo īstajā ir gulējis, vai kā sensenos laikos Ziemassvētku vecītis bijis lielceļa laupītājs. Žūrijas komisija nolēma tik neparastā konkursā vietas nepiešķirt, bet ļaut, lai skaistākās pasakas, pašu autoru lasītas, izskan skolas Ziemassvētku koncertos.

4. decembrī mūzikas skolas zālē notika pirmais koncerts, kurā muzicēja tikai zēni. Tika lasītas pasakas.

8. decembrī Kuldīgas kultūras centrā izskanēja saksofona klases skolotājas Līgas Aleksandras Jāvaldes audzēkņu koncerts, kurā tika atskaņots M.Movera skaņdarbs „Muzikālās pastkartes”. Koncertu turpināja Ventspils saksofonistu kvartets Renāra Lāča vadībā. Visi saņēma atzinības vārdus, bet audzēknei Santai Burkevicai par atraisītāko muzicēšanu R.Lācis pasniedza balvu.

Meiteņu koris „Cantus” diriģentu Marutas Rozītes un Marutas Grigales vadībā jau no novembra beigām sniedz koncertus Vācijā, savukārt 20. decembrī izdziedās „Ziemassvētku pasaku” Kuldīgas Sv. Katrīnas baznīcā kopā ar skolas kamerorķestri diriģentes Veltas Jūrmales vadībā, instrumentāliem ansambļiem un ērģelnieci Martu Ozoliņu.

Paldies visiem dalībniekiem par atsaucību! Ir prieks, ka E.Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolā mācās tik daudz talantīgu audzēkņu. Sveicam mūsu labākos pasaku sacerētājus un tiekamies koncertos!

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav