Kuldīgas Mākslinieku rezidences Radošās vasaras skola

Kuldīgas Mākslinieku rezidence aicina uz radošo vasaras skolu, kas no 1. līdz 4. jūlijam norisināsies Kuldīgas Mākslas namā. Radošās vasaras skolas programmā – lekcijas, kino sadarbībā ar Kino Bizi un virkne izstāžu.

Par un ap koncepciju "Māksla un At/Bilde" semināru programmā Kuldīgā 1.-3. jūlijā rosinās domāt vairāki vieslektori no Latvijas un ārvalstīm – Inese Baranovska, Andris Vītoliņš, Kirils Kobrins, Kārlis Vērpe un Pēteris Cedriņš. Semināra atklāšanu 1. jūlijā ievadīs Latvijas eksprezidente, Viņas ekselence Vaira Vīķe - Freiberga.

Šī gada rezidences darbības koncepcija „Māksla un At/Bilde” radusies, iedvesmojoties no dzejnieka Roberta Dunkana apcerējuma par angļu valodas jēdziena „responsibility” (tulk. „atbildība”) etimoloģisku izcelsmi un vārdiem „response-ability” (tulk. „atbildēt-spēja”), kuru būtība angliski izsakāma ar „keeping the ability to respond”. Latviski to varētu skaidrot kā spēju atsaukties, radīt atbildes reakciju, atspulgu, atbalsi, atsauksmi – visu to, kas neatstāj vienaldzīgu un spēj radīt rezonansi. Dvēseles un sirds rezonanse šajā gadījumā attiecināma gan uz pašu mākslas darba autoru radīšanas procesā, gan uz mākslas darba skatītāju.

Sagaidāms, ka radošajā vasaras skolā piedalīsies mākslas studenti no Latvijas, Lietuvas un Francijas, pasniedzēji, mākslinieki un mākslas skolu pedagogi.

Seminārs atvērts ikvienam interesentam. Organizatori aicina pieteikties līdz 26. jūnijam, rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Pasākuma programma

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav