Kuldīgā svinēs novada tautas mākslas svētkus “Veram vārtus saulgriežiem, lai nāk saule sētiņā”

Foto: Ieva Benefelde

Līgo svētku priekšvakarā sestdien, 20. jūnijā, Kuldīgas novada tautas mākslas kolektīvi aicina uz Kuldīgas novada tautas mākslas svētkiem „Veram vārtus saulgriežiem, lai nāk saule sētiņā”.

Vai gan latvietis būtu iedomājams bez čakla darba un lustīgas svinēšanas? Vasaras saulgrieži ir īstais laiks, lai Kuldīgas novada tautas mākslas kolektīvi – 21 koris un vokālais ansamblis, 3 instrumentālie ansambļi, 14 deju kolektīvi, 4 amatierteātri un 6 tautas lietišķās mākslas kolektīvi ar vairāk nekā 700 dalībniekiem, kas visu gadu darbojušies dažādos mākslas žanros un izpausmēs – celtu ārā no pūra lādes visu skaisto un līksmo, ko gada tumšākajā laikā ir sarūpējuši – dziesmas, dejas, rotaļas un tautas tradīcijas.

Tautas mākslas svētki 20. jūnijā sāksies ar svētku ielīgošanu. Pilsētas dārzā no plkst. 11:00 līdz 16:00 būs sarūpēts zāļu tirgus un koncerts, kurā muzicēs Kuldīgas novada vokālie ansambļi, kapelas un Kuldīgas saksofonisti, kā arī sadancos bērnu deju kolektīvs „Stariņš" un tautas deju ansamblis „Venta".

Savukārt 1905. gada parkā būs skatāmas vairākas izstādes. Savus darbus izrādīs tautas lietišķās mākslas studijas „Varavīksne” un „Ķocis”, tēlotājmākslas studija „Kuldīgas palete", Padures aušanas pulciņš „Andava”, Kuldīgas tautastērpa darināšanas klase „Pūralāde” un Kuldīgas novada muzeja rokdarbnieču kopa „Čaupe”. Būs skatāmas arī 3 foto izstādes – foto klubs „Divas upes" piedāvās apskatīt izstādi „Velo pēdas Kuldīgā”, Edgars Eglītis – izstādi ar nosaukumu „Nabagu iela”, bet Laura Gudzinska savu darbu izstādi nosaukusi „Sajūtu foto.”

1905. gada parkā būs iespējams noskatīties arī četras amatierteātru izrādes – plkst. 11:30 būs skatāma Rumbas pagasta bērnu teātra izrāde „Neglītais pīlēns”, plkst. 12:15 – Rendas pagasta amatierteātra izrāde A.Brigadere „Sprīdītis”, plkst. 13:15 Kuldīgas Bērnu un jauniešu centra izrāde V.Plūdonis „Eža kažociņš” un plkst. 14:30 – Kurmāles pagasta amatierteātra izrāde E.Vulfs „Līnis murdā”.   

Savukārt plkst. 19:00 ikviens aicināts uz svētku lielkoncertu Kuldīgas pilsētas estrādē. Koncertā uzstāsiesKuldīgas novada deju kolektīvi, kori, vokālie ansambļi un vieskolektīvi. Pēc koncerta būs zaļumballe.

Ieeja visos pasākumos – bez maksas!

Tautas mākslas svētkus finansē Kuldīgas novada pašvaldība. Svētkus sarūpējusi pašvaldības Kultūras nodaļa sadarbībā ar Kuldīgas Kultūras centra radošo komandu – svētku režisori Daigu Pirtnieci, režisores asistenti Anci Priedi, Kuldīgas novada deju kolektīvu virsvadītāju Ramonu Irbi, koru virsdiriģenti Janu Paipu, diriģentiem Andi Grozu, Marutu Rozīti un Agnesi Čīči, svētku muzikālajiem vadītājiem Zigurdu Tursu un Lauri Amantovu, kā arī svētku izstāžu kuratori Ivetu Brenci.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav