Kuldīgas novada muzejā jauna izstāde „Kuldīgas namu lietas”

Publicitātes foto

Kuldīgas novada muzejā no 3. jūnija ir skatāma jauna izstāde „Kuldīgas namu lietas”. Izstāde apmeklētājiem būs pieejama līdz pat gada beigām.

Ejot pa Kuldīgas vecpilsētu, skatāmies uz senajiem namiem, apbrīnojam to arhitektūras vienkāršību un detaļu smalkumus. Redzam, kas tur atrodas šodien - kāda sabiedriska iestāde vai privāta dzīvojamā ēka. Reizēm gribas izzināt, kas tad tur bijis agrāk, kādam nolūkam ēka celta.

Izstādes pirmā telpa veltīta ēkām, kas pilda sabiedriskas funkcijas agrāk un tagad: tūrisma paviljons pie Ventas, tagadējā sporta skola (agrāk Vācu biedrības nams), autoskola (agrāk Latviešu jaunatnes biedrības nams), agrākais Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības nams, veikalu un dzīvojamais nams, ko pazīstam ar nosaukumu „Staburadze”.

Otra izstādes telpa veltīta dzīvojamām ēkām, kuru īpašnieki ir bijuši un ir joprojām ievērojami Kuldīgas pilsoņi. Muzejam dāvātās lietas ir liecinieki māju vēsturei un tur dzīvojošo ļaužu ikdienai- vai tā amata zīme, mājas grāmata, kumode vai mazgāšanās bļoda. Visbeidzot ir gadījumi, ka nams vairs nav saglabājies līdz mūsdienām, taču ir priekšmeti, kas tur kādreiz lietoti. Arī tiem ir savs stāsts.

Izstādi veidojusi Kuldīgas novada muzeja eksperte pētnieciskajā darbā Daina Antoniška. Izstādes dizainu veidojis Roberts Vaitkus.

Muzejs saka lielu paldies visiem kuldīdzniekiem, kuri palīdzēja apkopot izstādes tapšanai nepieciešamos priekšmetus un informāciju!

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav