Rendā grib mainīt ceļu nosaukumus

Rendā
Foto: Lāsma Reimane

13.aprīļa vakarā uz sapulci bija pulcējušies Rendas pagasta ļaudis. Sapulces ievadā visus uzrunāja domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa, pastāstot par izaicinājumu pilnajiem aizvadītajiem diviem gadiem. Pandēmijai sekojusi karadarbība Ukrainā, tāpēc novadā jau uzņemti no kara paglābušies civiliedzīvotāji. Ja karš turpināsies, arī novadā būs jāuzņem vēl vairāk Ukrainas iedzīvotāju.

Pagasta pārvaldes vadītāja Kristīne Kuzmina bija sagatavojusi atskatu uz aizvadītajos divos gados paveikto. Āpu un Cērpiem ceļiem noņemts apaugums, divos centra ceļos – Kuldīgas un Mēmajā ceļā – veikta virsmas divkārtu apstrāde, bet Partijas ceļam atjaunots asfalta segums un to vēl turpinās sakārtot. Vairākās vietās nomainītas caurtekas, atjaunotas margas kāpnēm, kas ved uz Īvandes upītes ūdenskritumiem, un trepes uz Abavas ceļu. Tūrkalnu kapiem sakārtotas ieejas kāpnes, Avotnieku kapos – vārti, talkots Usmas baznīcas kapos. Pārkrāsotas rotaļu ierīces, vienā no daudzdzīvokļu māju pagalmiem ierīkots rotaļu laukums. Atjaunotas rampas skeitparkā un uzlabots basketbola laukums. Iekārtota atpūtas vieta pie Abavas. Sakārtota arī autobusu pieturas vieta un izbūvēts gājēju celiņš. Ar ES līdzfinansējumu sakārtots centra dīķis un teritorija ap to. Pilnveidots arī ielu apgaismojums. Tā kā ielu apgaismošanai izmanto LED lampas, tad elektrības rēķini ir patīkami. Katros svētkos pagasta pārvalde cenšas skaisti izrotāt pagasta centru.

Iedzīvotāju jautājumos un ierosinājumos izskanēja aicinājums sakārtot ceļa posmu pie doktorāta. Jautāts tika par to, kāpēc iztīrītajā dīķī vasarā nav bijis ūdens – esot par seklu. Klātesošie diskutēja par to, ka gruntsūdens līmenis esot daudz zemāks nekā kādreiz, ūdens savulaik nācis no grants karjera, bet tagad tas nobloķēts. Domes priekšsēdētājas vietnieks Artis Roberts skaidroja, ka risinājumu ticis meklēts, bet bijis ļoti sarežģīts un dārgs. Dziļāk dīķi tīrīt nav varēts, jo tālāk ir grants un dolomīts. Iedzīvotājus uztrauca autoceļa šķērsošana centrā, lai nokļūtu uz autobusu pieturu, jo likvidēta drošības saliņa un arī gājēju pārejas nav. Pāreju neļauj veidot valsts SIA “Latvijas Valsts ceļi”, kas, pētot gājēju plūsmu, secinājuši – ierīkojot gājēju pāreju vietā, kur auto plūsma nav intensīva, situācija var kļūt vēl nedrošāka. Iespējams, situāciju varētu risināt ar stabiņiem, radaru vai kā citādi. Tika jautāts par jumtu, kas tek “Zītaros”, ko apsaimniekotājs risinās. Iedzīvotāji sūdzējās par regulāri plīstošu ūdensvadu –A. Roberts skaidroja, ka ūdensvada atjaunošanai nav iespējams saņemt ES fondu naudu, bet SIA “Kuldīgas ūdens” dara, ko var. I. Bērziņa solīja šo pārrunāt ar uzņēmuma vadību. Tika spriests arī par ceļu greiderēšanas kvalitāti un smiltīm, kas nāk dzīvokļos no bērnu rotaļu zonas pagalmā. Izskanēja ierosinājums nomainīt Partijas un Mēmā ceļa nosaukumu. I. Bērziņa noskaidroja, ka ceļi nav ietverti adresēs, tāpēc nosaukuma maiņas dēļ nebūs jāmaina īpašuma dokumenti un varētu rīkot konkursu par iespējamajiem nosaukumiem.

Kultūras namā vadītāja Sandra Gailuma pastāstīja par plānotajām norisēm un aicināja nākt ar saviem ierosinājumiem par to, ko gribētu darīt vai kur braukt.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav