Ierīkots jauns un uzlabots jau esošais apgaismojums

APGAISMOJUMS PĀRVENTĀ
Foto: Lāsma Reimane

Arī šogad Kuldīgas novada pašvaldība pilnveidojusi infrastruktūru, ierīkojot apgaismojumu vai nomainot jau esošos apgaismes ķermeņus pret energoefektīvākiem.

Jauni gaismekļi ar jaudu samazinošu funkciju – enerģijas taupīšanai

Šoruden izbūvēti elektroapgaismojuma tīkli Pārventā, Smilgu, Alejas un Ziedoņu ielā, Kuldīgā, uzstādot 33 apgaismes ķermeņus kopumā nepilna pusotra kilometra garumā. Darbus veica SIA “Talsu Spriegums”, tie kopumā izmaksāja gandrīz 32 tūkstošus eiro bez PVN. Nepieciešamais finansējums tika paredzēts pašvaldības šī gada budžetā.

Ierīkojot jaunu apgaismojumu, izmanto gaismekļus ar iebūvētu dimmēšanas (jaudu samazinošu) funkciju, kas nakts stundās ļauj samazināt apgaismojuma intensitāti un tādējādi ļaujot ietaupīt elektroenerģiju un paildzinot gaismekļu kalpošanas laiku. Ar šādiem gaismekļiem šogad izbūvēts arī elektroapgaismojuma tīkls ar 16 apgaismojuma stabiem autoceļa “Snēpele-Kazdanga” posmā Snēpeles pagastā, par ko iepriekš jau vēstījām.

Tāpat šogad atrasts finansējums un pabeigta ielu apgaismojuma izbūve Pelču pagasta Ābeles ciema centrālajā ielā, kur jau 2020. gada nogalē izbūvēja elektroapgaismojumu, uzstādot 13 gaismas stabus. Šogad uzstādīja atlikušos 8 gaismas stabus, kuriem jau iepriekš tika izbūvēti pamati un savilkti kabeļi. Tas kopumā izmaksāja3300 EUR. Būvdarbus veica SIA “KCE”.

Vēl  apgaismojums ierīkots arī Aizputes ielas un Kurmāles ielas posmā, Kuldīgā.Projekts īstenotskopā ar AS “Sadales tīkls”, izbūvējot jaunus gaismekļus un nomainot daļu esošo gaismekļu. Kopumā uzstādīti 14 apgaismes ķermeņi nepilna puskilometra garumā. Būvdarbus veica SIA “Sigma Elektro”, darbi izmaksāja nedaudz vairāk nekā 10 tūkstošus EUR bez PVN. Projektu finansēja no pašvaldības budžetā paredzētajiem līdzeļiem.

Arī Alsungā efektīvāki gaismekļi

2020. gadā Alsungas novada dome izvērtēja ielu apgaismojuma elektrības patēriņu un iespējas, kā to samazināt, tādējādi ietaupot pašvaldības budžeta līdzekļus. Tika analizēta pieejamo LED gaismekļu energoefektivitāte, kā arī konstatēts, ka ielu apgaismes stabi ir labā tehniskā stāvoklī, tāpēc nepieciešama tikai gaismekļu maiņa. Ņemot vērā to, ka pašvaldībai nebija brīvu līdzekļu, lai tūlītēji veiktu investīcijas un gūtu ietaupījumu, tika lemts izmantot ESCO investīciju modeli.

Vasaras sākumā tika izsludināts atklāts iepirkuma konkurss un slēgts līgums ar SIA “Vizulo Solution”, kas nodrošina apgaismojuma pilna servisa pakalpojumu, tas ir, izstrādāt apgaismojuma projektu atbilstoši ielas klasei, veikt esošo gaismekļu demontāžu, jaunu gaismekļu piegādi, nomaiņu, apkalpošanu, servisa apkopi un garantijas remontu. Slēdzot līgumu uz pieciem gadiem, tiks gūts ietaupījums jau pirmajā gadā, kur pašvaldības budžeta ieguvums būs apmēram 20% no kopējās elektrības izmaksu ietaupījuma summas un 100% ietaupījums par uzturēšanu. Investors savus ieguldījumus sedz no atlikušās ietaupījuma summas. Pēc pieciem gadiem pilnībā viss iegūtais ietaupījums paliek pašvaldības budžetā. Darbu rezultātā pret energoefektīvākiem nomainīti Alsungas pagasta un Almāles ciema ielu kopumā 160 gaismekļi.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav