Turpinās paaugstinātas bīstamības ugunsgrēka dzēšana Kuldīgas novada Rendas pagastā

kudra
Foto: VUGD arhīvs.

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 26.jūlija plkst. 6.30 līdz 27.jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma 23 izsaukumus – 19 uz ugunsgrēku dzēšanu, divus uz glābšanas darbiem, bet divi no izsaukumiem bija maldinājumi.

No svētdienas turpinās ugunsgrēka dzēšana Kuldīgas novada Rendas pagastā, kur deg kūdra. Ugunsgrēka dzēšanas darbus vakar apgrūtināja karstais un sausais laiks, kā arī mainīgais vējš. Tāpat notikuma vietā ir jāpārkrauj liels daudzums kūdras, kā arī nav iespējams ar ugunsdzēsības autocisternām piebraukt tuvu notikuma vietai, aprīkojums tiek nogādāts ar kvadriciklu. Vakar notikuma vietā strādāja Valsts meža dienests, 18 VUGD ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot sešas autocisternas un kvadriciklu, kā arī uzņēmuma darbinieki un traktortehnika. Saistībā ar tumsas iestāšanos, pirms pusnakts dzēšanas darbi tika pārtraukti, bet situāciju uz vietas turpināja uzraudzīt VUGD amatpersonas un uzņēmuma darbinieki – šorīt dzēšanas darbi tiks atsākti.

Vakar plkst. 18.17 tika saņemts izsaukums uz Dzintaru ielu Kuldīgā, kur piecstāvu dzīvojamā mājā uz bez uzraudzības atstātas ieslēgtas plīts bija pārkarsusi eļļa un no tā radies spēcīgs sadūmojums. Tika izvēdinātas telpas. Plkst. 18.39 darbi notikuma vietā pabeigti.

Plkst. 19.01 VUGD saņēma izsaukumu uz Kuldīgas novada Kabiles pagastu, kur dega meža zemsedze 2 hektāru platībā. Plkst. 23.28 VUGD palīdzība notikuma vietā vairs nebija nepieciešama un darbus turpināja Valsts meža dienests.  

Plkst. 19.36 tika saņemts izsaukums uz Brīvības ielu Liepājā, kur vienstāva ražošanas ēkā dega griestu pārsegums 1m2 platībā. Plkst. 20.32 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 20.54 tika saņemts izsaukums uz Ventspils novada Tārgales pagastu, kur dega niedres 3 hektāru platībā. Plkst. 22.24 ugunsgrēks likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī Kurzemē saņemti 14 izsaukumi, kur degusi labība, labības rugāji un labības lauki. Lielākais no tiem bija Talsu novada Valdgales pagastā – izsaukums saņemts plkst. 15.25 un tur dega labības lauks 40 hektāru platībā. Notikuma vietā strādāja astoņi VUGD ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot trīs autocisternas, kā arī Vandzenes un Rojas ugunsdzēsības formējumu ugunsdzēsēji. Plkst. 18.55 ugunsgrēks likvidēts. Tāpat ugunsgrēki dzēsti:

 • Saldus novada Vadakstes pagastā, kur dega labības rugāji 28 hektāru platībā;
 • Kuldīgas novada Rudbāržu pagastā dega labības rugāji 10 hektāru platībā;
 • Kuldīgas novada Vārmes pagastā dega labības rugāji 3 hektāru platībā, kā arī vēl vienā notikumā Vārmes pagastā dega labības rugāji 400m2 platībā;
 • Talsu novada Laidzes pagastā dega labības rugāji 4 hektāru platībā;
 • Dienvidkurzemes novada Kazdangas pagastā dega labības rugāji 3 hektāru platībā;
 • Dienvidkurzemes novada Sakas pagastā dega labības rugāji 3 hektāru platībā;
 • Kuldīgas novada Laidu pagastā dega labības rugāji 2 hektāru platībā;
 • Talsu novada Virbu pagastā dega labības rugāji un meža zemsedze 2 hektāru platībā;
 • Dienvidkurzemes novada Virgas pagastā dega labības lauks un labības rugāji 1,7 hektāru platībā;
 • Dienvidkurzemes novada Vaiņodes pagastā dega labības lauks 3000m2 platībā;
 • Dienvidkurzemes novada Vaiņodes pagastā dega labības rugāji 2000m2 platībā;
 • Dienvidkurzemes novada Dunalkas pagastā dega labības putekļi uz kombaina 2m2 platībā.

Līdz ar ražas novākšanas laika sākumu pieaug izsaukumu skaits, kur deg labības rugāji, siena ruļļi un lauksaimniecības tehnika. Ugunsgrēku skaitu lauksaimniecības nozarē un to postošās sekas iespējams mazināt, ievērojot piesardzību, apzinoties iespējamos riskus un tos savlaicīgi novēršot, piemēram, transportlīdzekļu dzinēju izplūdes caurules ir jāaprīko ar dzirksteļu slāpētājiem un jāuzrauga, lai dzinēja kolektora un izplūdes caurules savienojuma starplikās nebūtu plīsumu un bojājumu. Šādā veidā tiek novērsta iespēja, ka dzirksteles iekļūst sausajos salmos, sienā, graudos utt. un tos aizdedzina. Degoši labības un rugāju lauki ir tikpat bīstami kā kūlas ugunsgrēki, jo tajos var ciest un iet bojā cilvēki, kā arī liesmas var pārmesties lauksaimniecības tehniku, citām automašīnām un ēkām, tāpēc ir svarīgi ievērot piesardzību, lai novērstu šādu ugunsgrēku izcelšanos.

Šonakt plkst. 1.26 VUGD saņēma izsaukumu uz O.Kalpaka ielu Liepājā, kur uz ceļa braucamās daļas bija nolūzis koks. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka nolūzis koks uzkritis uz divām vieglajām automašīnām un ceļa braucamās daļas. Ugunsdzēsēji glābēji koku sazāģēja un atbrīvoja vieglās automašīnas un brauktuvi. Cietušo nav. Plkst. 2.08 darbi notikuma vietā pabeigti.

Visā Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 117 izsaukumus – 74 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 14 bija meža ugunsgrēki, 25 uz glābšanas darbiem, bet 18 izsaukumi bija maldinājumi.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
 • Šim rakstam komentāru nav